Jump to content

Stylizowane Propsy


panRebonka

Recommended Posts

Witam,

Postanowiłem uzupełnić portfolio. Celuję w stylizowane propsy a'la Diablo / Heroes of the Storm, bo zdaje mi się, że w tym czułbym się w miarę ok. na pierwszy ogień drzewo:

 

jbVOXU5.jpg

kFZoyQT.jpg

 

Trochę próbuję wyciągać detal:

fQ3yO3I.jpg

 

Soft to Sculptris i na razie przy nim zostaję. Przymierzam się do Zbrusha, ale póki co zbieram sianko na zakup. Sama forma wydaje mi się całkiem fajna, ale mam problem z wyciągnięciem ostrych krawędzi (od zawsze to dla mnie ból) i ładnych, gładkich płaszczyzn bez bulw. Zlewałem to dotychczas, bo model szedł do Substance Paintera, gdzie wiele dało się zamaskować, poza tym były to szybkie niskobudżetowe rzeczy. Teraz chcę pocisnąć skilla bardzo konkretnie.

Na razie poświęciłem na to 5h, chciałbym w 30 zmieścić się ze scupltem, potem retopo, UV i do paintera, co też trochę czasu zajmuje. Licząc 40h na cały gotowy model, wydaje się to być trochę dużo i zastanawiam się, czy nie błęduję gdzieś. Sama ogólna forma poszła szybko (około 2h), ale wyciąganie detali z bloba idzie mi już powoli. Nie wiem, na ile to kwestia wprawy, a na ile jakichś patentów na to.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie w zbrushu masz orb brushes

https://gumroad.com/l/nOkHw

który świetnie dla ciebie by się nadał. Rysujesz detal jaki chcesz.

W sculptrisie nie pomogę ale wiem, że jest ubogi w pędzle. Może w blenderowym sculpcie byś coś znalazł podobnego jak orb brushesh, ale tego nie wiem.

 

Pamiętaj, że zbrush ma 60 dniową wersję próbną więc jeśli siano uzbierasz w 2 miesiące nie będziesz miał przerwy w użytkowaniu ;) Zbieraj więc kasę. Może na zbrush summit w tym roku będzie jakaś zniżka? Nie mogę mieć pewności.

Link to comment
Share on other sites

Triala już miałem, odpaliłem go raz. Myślałem, że będzie płynna przesiadka, ale nie potrafiłem w nim zrobić dosłownie nic, więc na dałem sobie spokój z braku czasu na rozkminę. Trzeba będzie z pewnością znaleźć jakieś dobre tutoriale od podstaw.

Link to comment
Share on other sites

Moja rada - nowy soft zaczynać zawsze od casualowego ogladania video tutoriali. Szok jest znacznie mniejszy.

 

Ciekawa nisza, na pewno zleceń i klientów nie będzie brakowało, a łatwiej o specjalizację i dobry poziom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy