Skocz do zawartości

Animacje 3d: Przygody z efektami


EmpireDown

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skomentuje jako zwykły widz. :)

Animacja z hełmem... nie wiadomo czy chciałeś dźwięk klawisza zsynchronizować z uderzeniem o ziemie i nie wyszło, czy tak miało być... że dźwięk nie stanowi integralnej części pokazu. Charakterystyczny pojedynczy dźwięk wyprzedza odrobinę uderzenie, i to daje jakiś taki efekt niefajny. Według mnie oczywiście. :)

Całokształt - miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cpu i9-9900k, 64G ram

gpu 1080ti+2080ti,

renderowane Redshiftem. Uwielbiam Mantre i Arnolda, ale to nie są silniki na mój sprzęt.

Czasy renderów:

Kubki pamiętam, że było to miedzy 2 a 7 minut na jedna klatkę, całość nie pamiętam ile się liczyła. Symulacja to było coś pomiędzy 1h a 2h na jeden kubek, rozdzielczość płynów nie była zbyt wysoka.

 

Płonące kółko to było jakieś 30h na całość renderu. Symulacja Pyro to były jakieś 2-3 godziny, liczyło się nawet gładko, problem był bardziej z miejscem na dysku i musiałem zmniejszyć rozdzielczość.

 

Czasów pozostałych dwóch nie pamiętam, ale włączałem render na noc i rano już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zajebiscie. Szczegolnie ostatnio shot bardzo fajny, zarowno pod wzgledem graficznym jak i efektowym? Jak dlugo uczysz sie juz Houdiniego? Ile zajelo Ci dojscie do takiego poziomu?

 

Dzięki.

Houdini to jakoś tak rok - dwa lata. Pewnie bliżej dwóch, ale początki to było bardziej takie obwąchiwanie się z nim, niż praca w nim. Jak go lepiej poznałem - to już z górki. Najpierw używałem go tak jak wcześniej Maxa, czy Maye, czyli modelowanie, jakieś prostsze animacje i render.

Od kilku-kilkunastu miesięcy staram się iść w VFXy - mniej lub bardziej intensywnie - i po to właśnie ten projekt, żeby było bardziej intensywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze powiedziales ze dwa lata, bo juz sie balem ze powiesz jakies pol roku :). Sam sie juz od dluzszego czasu zabieram za nauke "hudego" ale fakt jak rozbudowany jest ten progam, niebardzo wiem jaka sciezke obrac zeby jak najszybciej go ogarnac. Mozesz powiedziec jaka byla Twoja sciezka w rozwoju z hudym. Slyszalem ze np najlepiej skupic sie na SOPach? Jakbys mogl doradzic, bede wdzieczny:) Dodam tez mnie rowniez interesuja fx-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze powiedziales ze dwa lata, bo juz sie balem ze powiesz jakies pol roku :). Sam sie juz od dluzszego czasu zabieram za nauke "hudego" ale fakt jak rozbudowany jest ten progam, niebardzo wiem jaka sciezke obrac zeby jak najszybciej go ogarnac. Mozesz powiedziec jaka byla Twoja sciezka w rozwoju z hudym. Slyszalem ze np najlepiej skupic sie na SOPach? Jakbys mogl doradzic, bede wdzieczny:) Dodam tez mnie rowniez interesuja fx-y.

 

Nie wiem czy powiem ci coś czego jeszcze nie wiesz.

Chyba najlepsze źródło do nauki hudego jest tu: https://www.sidefx.com/learn/, a najwięcej nauczyłem się od tego gościa https://www.sidefx.com/profile/old_school/.

I oczywiście jeszcze goście z Entagmy http://www.entagma.com/.

Jak ja do tego podchodziłem? Oglądałem te rzeczy, a potem improwizowałem na podstawie tego co zobaczyłem, nie robiłem dokładnie tego samego krok po kroku. Myślę, że sprawę ułatwiało mi to że, miałem z tego olbrzymią frajdę. W żadnym innym programie nie bawiłem się tak dobrze jak w houdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności