Skocz do zawartości

Zestaw do UE4


MariushO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zainspirowałem się zestawem kolegi @KLICEK i oto co wybrałem:

https://www.x-kom.pl/lista/n5m09192e

Komputer bedzie w zasadzie do pracy w UE4, programowanie w pytonie (machine learning) i sporadycznie do rozrywki czyli jakies tam gry i filmy.

Co sądzicie? 

Szukam porady, bo nie jestem ekspertem od sprzętu a nie chciałbym zmarnować kasy na coś niepotrzebnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o coś niepotrzebnego to w Twoim koszyku są 4 pozycje na łączną kwotę 847zł których nie rozumiem (trzy ostatnie i szósta od dołu...albo to jakiś bug) co do reszty nie umiem wyłapać niusnsów pomiędzy podzespołami, ale na oko będzie to hulać zacnie.

 

Edytowane przez JmTm00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  @JmTm00 mam nadzieje, że to poleci fajnie. Napewno bedzie lepiej niz mam teraz

 

No własnie @KLICEK ciekaw byłem Twojego zestawu. Ja jednak zdecydowałem się na ryzena 7 bo i dostępność lepsza i renderować też raczej mało będę. Na moje potrzeby 7 starczy. Swoją drogą to masakra czekać tyle na sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chyba w innych dziedzinach pracujemy i może inaczej spostrzegamy. Ja bardziej programuje i wydajniej dla mnie jest mieć wszystko zaraz pod okiem. Teraz też pracuje na 2 monitorach i jest fajnie ale zastanawiam sie właśnie nad tym bezramkowym formatem. Musze to obczaić na żywo. Ale ten monitor mnie zaciekawił.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, KLICEK said:

o wiele wygodniej dla mnie miec 2-3 monitory.

Podobno trzy monitory to spoko opcja 🙂 Ja się poważnie zastanawiam czy nie kupić sobie 43 jako główny i dać pionowo dwie 24 po bokach i do tego tablet z wyświetlaczem pod to wszystko 🙂 łączna rozdzielczość będzie nieco mniejsza niż teraz co mam tj 2x32 4k a i tak coraz bardziej ślepy jestem na starość to jak sobie głębsze biurko załatwię to nie zobaczę pikselozy z takiej odległości 🙂

69835027_2329906130428456_4943628041982050304_n.jpg.69473ed2717e25b221ecd614e65d18fe.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając stare monitory kupowałem stopniowo 24 calowe NEC EA244wmi z docelowym planem posiadania 3 takich samych monitorów. Na samym końcu drogi zacząłem trochę się zastanawiać, że jednak 4K w przyszłości może się przydać i przy kupnie ostatniego wymiękłem i na sam koniec dodałem Della 32 cale. I też uważam, że jeśli się ma miejsce na 3 monitorowy zestaw, to do pracy to jest bardzo wygodne. Faktem jest, że rzadko aż 3 monitory przydają się na narzędzia do pracy, ale jak miałem dwa i wtedy zawsze obydwa były zajęte przez pracę, to narzekałem, że nie mam miejsca na jakiś youtube/netflix w tle, na które można czasem spojrzeć 😉 No i ja wykorzystuję to głównie od strony programowania, ale przy dłubaniu w Blenderze też się przydaje. Na zdjęciu akurat rozrywka, ale przysięgam, że czasem też popracuję 😉

 

 

monitory.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Moj ostateczny zestaw wygląda tak:

https://www.x-kom.pl/lista/h10to54zy

Dylemat mam nad monitorem. Wybrałem https://www.x-kom.pl/p/425114-monitor-led-32-i-wiekszy-samsung-c34j791wtux-curved-quantum-dot.html ze wzgledu na kontrast 3000:1 I 100hz odświeżania. Jednak kusi mnie jeszcze ten: https://www.x-kom.pl/p/513701-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-34wk95c-w-nanoips-hdr-5k2k.html ponad miliard wyświetlanych kolorów i HDR. Czy warto dać więcej kasy? jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK właśnie tego Samsunga wybrałem, bo "na żywo" widziałem co potrafi. Obraz wyrazisty i ostry, kolory o niebo lepsze od mojego starego monitora(podobno fabrycznie skalibrowany?). Niestety nie mialem okazji zobaczyć tego LG i dlatego mam dylemat.

Obydwa certyfikowane są jako profesjonalne, ale wiadomo co potrafi reklama.

 

Edytowane przez MariushO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności