Skocz do zawartości

Wybór monitora do 700zł


Czubrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup monitora. Do połowy roku korzystałem z Samsunga LS24F350FHUXEN i był ok. Z konieczności przerzuciłem się na laptopa gdyż regularnie muszę zabierać sprzęt ze sobą. Stary komputer więc sprzedałem i bezmyślnie pozbyłem się również monitora.Myślałem, że ekran w laptopie wystarczy ale niestety na dłuższą metę wzrok mi się przy nim męczy i przynajmniej kiedy używam go w domu chciałbym pracować na monitorze. Używam laptopa głównie do malowanie ilustracji w Photoshopie. Mój laptop to Lenovo Legion y530 z procesorem i7 8750H, GtX 150Ti, 16 GB RAM, 2 dyski, SSD 256 GB +1 TB HDD.  Budżet mam niestety ograniczony i zamyka się w 700zł a najlepiej gdyby był tańszy. Wiem, że nie będzie szału jeśli chodzi o kolory ale jakość jak na wspomnianym Samsungu była ok. Jaką najlepszą jakość mogę otrzymać w tej cenie? Chciałbym by ekran miał przynajmniej 24 cale, matowy, IPS. Zastanawiam się nad LG 25UM58. Bardzo dużym plusem dla mnie jest tutaj szerokość ekranu dzięki czemu mógłbym podczas malowania mieć otwarte okno programu i dookoła masę zdjęć referencyjnych. Jednak czy za tą cenę nie jest to bajer kosztem ważniejszych parametrów jak kolory, kontrast itp? Jeśli jest to przyzwoity sprzęt to chętnie bym go kupił gdyż widziałem egzemplarze powystawowe za 500zł a taka cena to już w ogóle bajka by była dla mnie. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25" w 21:9 to naprawdę malutki monitor. To w sumie trochę tak jakbyś poszerzył matryce w laptopie, bo wysokość ekranu będzie niewiele większa. W tym budżecie szukałbym chyba używanego Della typu U2412, albo może NEC'a EA244WMI (ten da się kalibrować sprzętowo), a jeszcze sporo by zostało Ci w kieszeni.

Edit: No i oba są w 1920x1200, to zawsze troszkę więcej ekranu.

Edytowane przez blood_brother
Zmiana
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG 25UM58 wydaje się być niezłym wyborem, w tej kwocie i na ipsie większej rozdzielczości nie wyciągniesz ale 27cali na FHD to moim zdaniem trochę mało.

Możesz sobie poprzerzucać ustawienia w tej wyszukiwarce i drogą eliminacji zobaczyć czy jest coś co bardziej Ci odpowiada ale ja bym jednak chyba brał tego LG

https://cenowarka.pl/?cat=monlcd19wide&bpmax=700&v=e&hloc=pl&filter=aktualizuj&sort=p&bl1_id=30&xf=11939_24~11955_IPS#gh_filterbox

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna decyzja. Po namyśle chyba zrezygnuję z tego LG skoro obraz w praktyce nie będzie wiele większy od tego wyświetlanego na laptopie (a jest to główny powód dla którego chcę kupić monitor). Zastanawiam się nad tym NEC EA244WMI. Znalazłem nawet kilka ciekawych ofert z mojej okolicy. Tylko przy niektórych jest dopisek "MultiSync". Co to oznacza? To już jest jakiś inny wariant tego modelu czy każdy to ma tylko niektórzy piszą o tym? Ten Dell też wydaje się dobry i znalazłem go za 400zł. Lepiej brać NECa czy Della? Czy w tym wypadku nie będzie różnicy w jakości i bez względu na to który wybiorę jakość będzie niemal identyczna?

Edytowane przez Czubrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć długo używałem tego NEC'a jako głównego monitora i do moich amatorskich potrzeb sprawdzał się idealnie. 1200px w pionie co zawsze się chwali przy programowaniu, ale w grafice większym obszarem roboczym chyba też się nigdy nie pogardzi. Bardzo dobre kąty i kolory, do gier też się nadał i żadnego smużenia nie odczuwałem. Wiki twierdzi, że MultiSync, to po prostu jakiś trademark specyficznej linii ich monitorów. Jak przeglądam strony NEC'a, to wszędzie to jest do tego monitora dopisane. Może niektórzy po prostu nie dodali tego info. https://en.wikipedia.org/wiki/NEC_Display_Solutions

Edytowane przez VGT
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie będę polował na tego NECa :D. Dziękuję za rady 🙂. Mam jeszcze jedno pytanie a nie chcę zaśmiecać forum kolejnym wątkiem. Bratu zepsuł się monitor, planuje zakupić porządny ale potrwa kilka miesięcy ładnych zanim odłoży kasę. Polecicie co można dostać najlepszego w cenie do 250zł? Najlepiej 23-24 cale, IPS. Głównie będzie na nim oglądał filmy. Oczywiście sprzęt używany 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności