Skocz do zawartości

Reaktywacja wersji studenckiej po 3latach


Dombo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak jak w tytule wygasa mi licencja studencka. Chcę oczywiście nadal korzystać z programu, więc za pomocą programu License Transfer Utility eksportowałem licencję, żeby po ponownej instalacji programu ją importować. Oczywiście przy pomocy LTU importowałem licencję, ale po uruchomieniu 3dsa kod aktywacyjny, który otrzymałem przed trzema laty był z dziwnych powodów wadliwy (Registration-Activation Error (0015.111)). Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli nadal jesteś studentem to możesz po prostu pobrać nowszego maxa. Ta licencja działa tak, że jest na 3 lata dla wersji, którą pobrałeś. Z tego co pamiętam wystarczyło pobrać nowszego maxa i normalnie śmigała licencja.  Mogę się mylić bo to było dawno i już mam inna licencję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, triget napisał:

Jeśli nadal jesteś studentem to możesz po prostu pobrać nowszego maxa. Ta licencja działa tak, że jest na 3 lata dla wersji, którą pobrałeś. Z tego co pamiętam wystarczyło pobrać nowszego maxa i normalnie śmigała licencja.  Mogę się mylić bo to było dawno i już mam inna licencję 🙂

 

2 godziny temu, Destroyer napisał:

W takich sytuacjach dzwonisz/ piszesz do supportu i masz szybko wszystkie odpowiedzi bez zgadywania  

 

Nie wspomniałem o najważniejszej kwestii. Używam do projektów uczelnianych wersji 2016 ze względu na biegłość i póki co nie chciałbym się przenosić na nowszą wersję do czasu skończenia ostatniego roku studiów. Czy to możliwe, żeby przy tak przestarzałej wersji programu móc przedłużyć licencję? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej pisz/ dzwoń do supportu ale może być problem. już ostatnia chwila jeśli w ogóle jeszcze można aktywować tak starą wersję. 

 

Starting August 31, 2019, Autodesk will start enforcing its technical support lifecycle policy for all current versions of Autodesk software and previous versions (typically three versions back), listed on the subscription and maintenance plan eligibility lists.

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/simplecontent/content/previous-version-support-change.html

After 31 Auguts 2019, Autodesk 2010 versions will not be activated anymore, the same will happen to 2016 versions during the year 2021

https://forums.autodesk.com/t5/moving-to-subscription-read-only/keep-perpetual-maintenance-licensing/m-p/8873554#M2862

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Destroyer napisał:

Jak pisałem wcześniej pisz/ dzwoń do supportu ale może być problem. już ostatnia chwila jeśli w ogóle jeszcze można aktywować tak starą wersję. 

 

Starting August 31, 2019, Autodesk will start enforcing its technical support lifecycle policy for all current versions of Autodesk software and previous versions (typically three versions back), listed on the subscription and maintenance plan eligibility lists.

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/simplecontent/content/previous-version-support-change.html

After 31 Auguts 2019, Autodesk 2010 versions will not be activated anymore, the same will happen to 2016 versions during the year 2021

https://forums.autodesk.com/t5/moving-to-subscription-read-only/keep-perpetual-maintenance-licensing/m-p/8873554#M2862

Ok, rozumiem, że najlepszą opcją będzie jednak przesiadka na najnowszego maxa, bo prędzej czy później (za 3 lata, jeśli udałoby mi się teraz reaktywować 2016), nie będę mógł ponowić starej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz są subskrypcje a aktywacje starach wersji będą zawieszali, jeżeli nie będziesz zmieniał komputera i nic się nie zepsuje to aktywną licencje możesz mieć na kompie ale jak coś się wykrzyczy to możesz już nie mieć możliwości aktywacji starszej wersji na nowym systemie. Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja dlateog najlepiej pytać u źródła, pracownicy autodesku będą wiedzieli albo wiedza kogo zapytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Destroyer napisał:

Tak, teraz są subskrypcje a aktywacje starach wersji będą zawieszali, jeżeli nie będziesz zmieniał komputera i nic się nie zepsuje to aktywną licencje możesz mieć na kompie ale jak coś się wykrzyczy to możesz już nie mieć możliwości aktywacji starszej wersji na nowym systemie. Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja dlateog najlepiej pytać u źródła, pracownicy autodesku będą wiedzieli albo wiedza kogo zapytać. 

I chyba właśnie się wykrzyczyło. Problem kodu aktywacyjnego rozwiązałem dzięki botowi autudesku AVA, który mi go automatycznie generował pod moje żądanie. Niestety, pomimo że błędu aktywacyjnego za pierwszym razem nie pokazywało, to potem pojawiał się panel wymagania aktywacji za każdym razem, gdy otwierałem program. Myślałem, że drugi raz wygenerowanie kodu coś pomoże, ale problem się zapętlał. Nie zostaje mi już raczej żadna nadzieja.

Edytowane przez Dombo
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności