Skocz do zawartości

Kosmos


mr.funky

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktos moze jak zrobic ( lub ewentualnie skad sciagnac ) dobrze wygladajaca texturke kosmosu ( chodzi tu jedynie o gwiazdy ). Tak przy okazji - szukam jeszcze jakiegos tutoriala o texturowaniu kuli ziemskiej i nakladaniu na nia tych wszystkich efektow tak zeby wygladala najbardziej realistycznie jak sie tylko da.. Chce zrobic animacje w stylu tych wszystkich ktore puszczaja na samym poczatku Star Wars.. Wiecie - te lecace literki itp.

 

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teksturę kosmosu robi się w 5 min przy pomocy pixel spray`a i 2 innych pędzli do pomocy w painterze. W photoshopie też pewnie można to tak zrobić.

Jeśli jednak chcesz w miarę realistyczne przedstawienie gwiazd z perspektywy naszego układu słonecznego to jest to już większy problem. Może na stronie NASA znajdziesz takie fotki (była panorama marsa w gigantycznej rozdziałce to może jest i to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bawie sie tymi gwiazdkami i mam z nimi jeden maly problem. Robie je w videopost ( starfield ) wychodza niezle z tym ze przy renderze animacji ruchu kamery ( sprawdzalem motion blur'a :) ich nie widac.. Wszystko inne co znajduje sie na scenie pojawia sie normalnie oprocz tych wlasnie gwiazdek. Wydaje mi sie ze przyczyna moze byc zle ustawienie "drzewka" w VP tylko nie mam juz pomyslu na inne rozmieszczenie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S - nikt nie wie jak to zrobic? mi sie raz udalo tylko ze zapomnialem zachowac scene i niepamietam jak to zrobilem..... gdy wlaczam render animacji albo pokazuje mi error " No camera" czy cos takiego ( chociaz kamera jest ) lub renderuje normalnie ale gdy wlaczam animacyjke to gwiazd nie widac. Drzewko w VP ustawiam nastepujaco( kilka przypadkow z ktorych zaden nie dziala ):

 

1. -Starfield

|_Camera01

|_animacja.avi

 

2. - Starfield

| |_Camera01

|

|_____animacja.avi

 

3. -Camera01

-Starfield

|_animacja.avi

 

 

itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzecie ustawienie jest prawidlowe. niestety mozliwosci dlaczego ci nie dziala jest b. duzo. sam sie o tym przekonalem jakis czas temu.

przedewszystkim sprawdz czy w w kazdym z tych elementow (camera, efekt, wynik) masz wlaczony (trzeba w kazdy element wejsc i zaznaczyc w kazdym z tych okien ....cos tam enable). sprawdz na ile klatek masz ustwione dzialanie tych elementow. a najlepiej jak zrobisz zrzuty ekranu poszczegolnych okienek i je tu pokazesz, bedzie latwiej pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia wyglada juz jako tako z tym ze mam jeszcze jedno pytanie.. ( wlasciwie to dwa :) :

 

1. Czym wyrenderowac Ziemie zeby wygladala jak najlepiej? Za texturke wzialem sobie ta standardowa z maxa i zrobilem jej atmosfere glowem z VP. Jak renderuje zwyklym scanlinem wyglada tak... srednio...

 

2. Ziemia jest potrzebna do animacji. Efekt ma byc podobny do tego czesto spotykanego w SW - z przelatujacym statkiem w strone planety. Z tym ze.. jak zrobilem animacje testowa statek po chwili zrobil sie jakis dziwnie JASNY od atmosfery. Wiec nie wiem czy teraz wyrenderowac osobno ruch kamery na planete bez statku a potem wykorzystac animacje jako podklad i na niego nalozyc statek czy zrobic to w jakis inny sposob..

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze takie pytanko.. nie wiecie gdzie mozna sciagnac ladna texture ziemi w wysokiej rozdzielczosci? bo jak teraz patrze na swoja to doszedlem do wniosku ze widac na niej pixele :/

 

szukalem juz modeli ziemi na internecie i nawet znalazlem jedna fajna... bardzo wysoka rozdzielczosc i ogolnie extra ale za 175$ takze odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności