Skocz do zawartości

Komputer za około 20 000 zł


DeltiX

Rekomendowane odpowiedzi

Powietrze to jednak jest powietrze, powietrzem kompa nie zalejesz 🙂 do swojego TR 3970x myślałem o wodnym ale kilku ludków z branży poleciło jednak powietrze bo sami mają i głowa spokojniejsza a i tak daje radę. Widziałem chyba na grupie fstorma jak jednemu gostkowi uszczelka od wodnego na procku puściła przy nocnym renderingu  a pod spodem 4 wtedy topowe karty graficzne, dobre ostrzeżenie. Poza tym przy długim obciążeniu wodne może być mniej wydajne niż powietrze bo woda nie zdąży oddać ciepła chyba, że zamiast aio pójdzie się w customowy build ale to jeszcze więcej pracy i niepewności. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, twoheads said:

serio 5900x powinien mieć wodne? 32 rdzeniowe threadrippery przy dobrym powietrznym spokojnie dają radę a tu niby wodne? Ktoś wie jak to wygląda?

 

 

7 hours ago, DeltiX said:

Możesz podrzucić chłodzenie wodne, które masz u siebie lub polecasz? Kompletnie na tym się nie znam. Może to będzie dobrym punktem wyjściowym dla mnie jeżeli okaże się, że ma to sens w moim przypadku.

jeszcze jedna kwestia - Jakiej firmy masz ram? Nie wiem czy nie warto na to zwrócić uwagę.

Żaden nie musi 🙂 Jednak przy PBO jak chce się ustawić, żeby procek dał z siebie maxa, to wato mieć już wodę. Nawet na opakowaniu AMD o tym pisze.

Mój 5950x renderuje all core na 4.4-4.5Ghz (400mhz boost w stosunku do tego co mi płyta ustawiła) i single core dosięga 5050Mhz, ale wtedy temperatury przekraczają chwilowo 75c ze stabilizacją na 69c (nice)

 

Mam Corsair iCUE H115i RGB PRO XT... ZUS DVD KGHM, lol, a tylko dlatego że był dobrym zestawem na promce a Arctic Liquid Freezer II był wtedy niedostępny.

Ogólnie dobre powietrze (Noctua nh-d15) działa podobnie albo lepiej niż małe, <=240mm AiO, ale jak zwykle YMMV. Dużo zależy od obudowy i nawet przewiewu w pomieszczeniu.

A RAM kupiłem Patriot Viper 4 Blackout Series 3600 CL18. Nie był drogi, ale było dużo i pasował do stylistyki "All Black - Anti-LED"

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze od siebie dodam, ze duzo osob (nawet ludzie w serwisach) mowi ze AIO jest glosne, szczegolnie pompa. 

Nie wiem o co chodzi i czemu ludzie powielaja te teksty, mam krakena AIO x72 ustawiam wiatraki na fixed a pompe na maxa. Moj komp nawet podczas renderingow dziala jak komputer z pasywnym chlodzeniem (kumplom zawsze mowie ze mam kompa cichego jak ipad, bo go nie slychac ;)). Takze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności