Skocz do zawartości

Teczka 2D - Lejeń


Lejeń

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zbierałem się do tego pare dobrych lat, ale postanowiłem w końcu założyć teczkę. 

Planuje, przynajmniej na chwile obecną, zamieszczać tu w większości plenerki, landscape’y, rośliny, itp, jako ze ten temat najbardziej mnie inspiruje i chciałbym złapać w nim trochę skilla i przy okazji przypomnieć sobie podstawy rysunku, poćwiczyć trochę lineartu, walor, perspektywę, a z czasem przejść na kolor.

Plan jest taki zeby w tygodniu przygotować około 5 prac cyfrowych, głównie z foto referencji i minimum jedną tradycyjną, z natury, na każdą poświecić minimum  30min. Z czasem mam nadzieje zwiększać te limity. Nie wiem czy to dobry plan, wyjdzie w praniu:D

Zakładam teczkę głównie z tego samego powodu, z którego tyle z tym założeniem zwlekałem. Mianowicie - problem z mobilizacją do pracy. 🙂 Licze na to ze pomoże mi to w sumienności i systematyczności w działaniu i pozwoli uporządkować nieco mój chaotyczny system pracy, dając przy okazji lepszy wgląd w progres. 
Mocno liczę tez na to ze Feedback od Was pozwoli mi zauważyć więcej błędów w moich działaniach i sprawnie się z nimi uporać. 🙂

 

Poniżej wrzucam rzeczy z okresu około miesiąca, głównie są to szybkie szkice, w dużej mierze niedokończone (z czym tez mam problem, aby doprowadzić prace do końca).

Ostatnio zacząłem tez Draw-a-boxa, mam nadzieje ze pomoże mi w stawianiu pewniejszych, mniej chaotycznych kresek.

Pozdrawiam serdecznie!

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

9.jpeg

10.jpeg

16.jpeg

11.jpeg

Edytowane przez Lejeń
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna krecha 🙂

Popracowałbym na Twoim miejscu nad zróżnicowaniem planów w pejzażach. W tej chwili wszystkie mają zbliżony poziom detalu i nasycenia, a wręcz na tym z płotkiem na pierwszym planie, ilość detali na dalszych planach przytłacza pierwszy. Chociaż w tym wspomnianym szkicu można to podciągnąć pod zamierzony efekt 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne rysuny. Jedna rada jaka mi przychodzi do głowy, na przykładzie tego drzewa:

image.png.0ca4f5a58c3b69428a326382b9a1fd68.png

Chodzi mi o "ekonomię linii". Im więcej linii postawisz, tym mniej znaczenia, wagi ma każda linia. Jeśli wyrazisz krawędź drzewa dwoma, trzema, pięcioma liniami, to wywiera to o wiele mniejsze wrażenie na widzu, gdybyś postawił jedną. Oczywiście rysując z natury musimy parę tych linii postawić, aby pomóc oku wybrać tę właściwą. W takim przypadku postaw sobie kilka linii cieniutkich i słabo widocznych, a potem tę właściwą narysuj o wiele wyraźniejszą od tych pozostałych, pomocniczych. Doskonale to zrobiłeś w tym rysunku grubego pnia.

8.thumb.jpeg.ebe87db1c6f76f1ba02a8ba5161

Teraz tylko pamiętaj o tym w przyszłości.

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za szybki odzew i cenne informacje już na samym początku. 🙂 Aż zaraz biorę się za jakieś szkice próbując wcielić to o czym pisaliście, bo fakt, stawianie linii czy różnicowanie planów robię bardziej „na czuja”. Spróbuje podejść do tego tematu bardziej świadomie. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update z minionego tygodnia. Z tego zestawu podoba mi się tylko jeden szkic. Całość nieco niedopracowana, ale popracowałem nad rzeczami na które zwróciliście uwagę i coś tam się odrobine rozjaśniło w niektórych kwestiach. 🙂

Untitled_Artwork-1.thumb.jpg.24bc58b9fb6cf46ece0d1a2d5d27004d.jpg

Untitled_Artwork-2.thumb.jpg.2a80f55cfeb6242503337f0a5a78a81c.jpg

Untitled_Artwork-4.thumb.jpg.b24884f4b965a685582f1c8ed3fce1b3.jpg

Untitled_Artwork-3.thumb.jpg.e21df955e2aadd0abe731d2d01cc0d19.jpg

Untitled_Artwork.thumb.jpg.74c60b0c1cd999e6c7ce1fb266b2686e.jpg

Udało się też wybrać na poranne szkicowanie 🙂 niestety temperatura powietrza pozwalała tylko na bardzo szybkie szkice 😄 ale i tak było bardzo przyjemnie 🙂 

 

DSC00817.thumb.jpg.6a7c95ba3597f053beb29dd9aebdf3c0.jpg

DSC00819-1.thumb.jpg.55268d6d0949ed19c569fc12f782625a.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności