Skocz do zawartości

VR sculpting


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

Parę osób z tego forum ma oculusa. Mówiliście, że to bardzo spoko sprawa. Ale czy to jest na tyle spoko, ze używacie tego do rzeźbienia podstawowych form a potem z tym do zetki, czy jednak vr pozostał jako ciekawostka w praktyce nieużywana? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vr zajebiscie rozwija skilla w sculpceniu, zupelnia inna perspektywa. JEDNAK skilla musisz nauczyc sie na nowo, bo to nie jest zbrush i nigdy nie bedzie. 

+ fajniej sie conceptuje

+ fajniej sie pracuje z modelem

+ lepiej czujesz skale i lepiej panujesz nad ksztaltami

-vr

-kable

- cieplo w oczy

-brak mozliwosci zrobienia detalu

-po kilku razach juz ci sie niechce tego przerzucac

 

ogolnie 2/10, jak jestes zajrany i lubisz rzezbic must have. Jezeli tylko myslisz o tym zeby wykorzystywac do pracy szybko sie znudzisz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rzeźbiłem w VR, tylko się pobawiłem tiltbrushem raz, ale jest jedna wada VR o której nigdzie nie widziałem, żeby ktoś wspominał, mianowicie odległości ekranów od oczu. Jak się człowiek wkręci w granie lub rzeźbienie, to można przesiedzieć parę godzin bez przerwy z hełmem na głowie, gdy oczy skupiają się na punkcie oddalonym o około 1 centymetr. Biorąc pod uwagę to jak gapienie się na bliskie rzeczy bez przerw na patrzenie w dal wpływa na krótkowzroczność, myślę że siedzenie w VR to doskonały sposób na zjebanie sobie wzroku, dlatego mój kask leży i się kurzy od jakiegoś roku. Wolę porzeźbić sobie w monsterclay'u. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, EthicallyChallenged napisał:

Nigdy nie rzeźbiłem w VR, tylko się pobawiłem tiltbrushem raz, ale jest jedna wada VR o której nigdzie nie widziałem, żeby ktoś wspominał, mianowicie odległości ekranów od oczu. Jak się człowiek wkręci w granie lub rzeźbienie, to można przesiedzieć parę godzin bez przerwy z hełmem na głowie, gdy oczy skupiają się na punkcie oddalonym o około 1 centymetr. Biorąc pod uwagę to jak gapienie się na bliskie rzeczy bez przerw na patrzenie w dal wpływa na krótkowzroczność, myślę że siedzenie w VR to doskonały sposób na zjebanie sobie wzroku, dlatego mój kask leży i się kurzy od jakiegoś roku. Wolę porzeźbić sobie w monsterclay'u. 

z drugiej strony, szkoda by bylo calkiem zdrowe oczy brac ze soba do grobu 😉 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, w ciemno bym tego nie zaryzykował. Najbardziej właśnie martwi mnie ten ekran na oczach.. Ale chętnie bym spróbował. Ehh masakra. 

A ty Klicek używasz tego do sculpcenia? Da radę szybciej na tym rzeźbić? 

3 minuty temu, KLICEK napisał:

"nie bedziecie posiadac niczego i bedziecie sie jeszcze cieszyc" XD

Ja bym się cieszył. Człowieku, wyobraź sobie ten kamień z serca. Umysł jest tak zbudowany, ze czym wiecej ma tym więcej mu brakuje. Jak będzie ten spiskowy reset za 10 lat to może wtedy się wszyscy na piwko spotkamy i pogadamy o starych dobrych czasach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybciej sie rzezbi, szybciej sie konceptuje. Latwiej uzyskac ksztalty bo np. w vrrze naprawde rzezbisz w 3ch przestrzeniach na raz. Przez to musisz sie oduczyc zb i nauczyc sie skulpcenia na nowo.

 

Kup przez neta, sprobuj. Jak nie przypasi 14 dni na odsylke i eluwina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności