Skocz do zawartości

HDR Light Studio


triget

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, właśnie sobie znowu wziąłem Indie. Nie chwaląc się byłem tą osobą która przekonała Marka do tego żeby w ogóle wprowadził licencje Indie 😛 Nie jestem power userem więc nie opowiem Ci dogłębnie o zaletach. Musiałby się wypowiedzieć jakiś mistrz z Ars Thanea. W skrócie tylko powiem że pracuje się z tym bardzo przyjemnie. Świecisz sobie klikając na modelu gdzie chcesz mieć bliki, update w programie 3d w którym pracujesz przez bridge jest natychmiastowy. Jeśli korzystasz z Cinemy to tam zdaje się jest tańsza (i dobrze zintegrowana) alternatywa. W Solarisie Houdiniego też jest coś podobnego (ale jeszcze nie testowałem). Jedno czego nie będą miały podobne rozwiązania oparte na skryptach (ale co zdaje się ma plugin Cinemowy) to cała biblioteka HDRi ze zdjęciami świateł, dzięki której światła poza podstawowymi parametrami mają dodatkowy charakter. Jeszcze jedna zaleta to że ustawiasz sobie światło i potem możesz mieć ten sam setup niezależnie od renderera - przeklejasz sobie HDRKę i masz 1:1.

Na pytanie czy się (Tobie) opłaca musisz sobie odpowiedzieć już sam 😛

Edytowane przez jamnique
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś podnoszą. Wydaje mi się że jak nie robisz scenek produktowych czy jakichś swoich prac ze stylizowanym oświetleniem to nie ma co brać. W tej chwili w normalnej pracy nie stosuje się dziesiątek świateł więc ustawienie tych kilku które są nie kosztuje wiele wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatywa ale nie aż tak dobra

https://www.real-hdr.com/

Coś zbliżonego jako skrypt do mayi

https://fedeventura3d.gumroad.com/l/EFvAl

do blendera też chyba było coś podobnego widziałem. Sporo jest skryptów które tylko ustawią światła pod odpowiednim kątem względem obiektu i kamery w zależności czy chce się zrobić odbicie, oświetlenie czy załamanie/ rimlight ale wypalić z tego mapkę hdri trzeba już na włąsną rękę

Mapka hdri będzie się zawsze szybciej renderowała niż 10 świateł ale światła można ustalić w różnych odległościach i ustawić zeby nie wpływaly na jakiś obiekt albo indywidualnie zmniejszyć ich działanie tylko na oświetlenie, odbicia czy załamania

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Destroyer napisał:

alternatywa ale nie aż tak dobra

https://www.real-hdr.com/

Patrzyłem na to, ale nie bardzo mi się to podoba. 

 

8 minut temu, jamnique napisał:

A propos świateł vs HDRI, w HDRLS można też oprócz mapki robić Area Lighty, np kiedy potrzebne są animowane światła, albo właśnie większa kontrola.

Muszę dzisiaj więcej filmików zobaczyć, co dokładnie oferuje ten soft. Może pobawię się dłużej demem i zdecyduję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, triget said:

Muszę dzisiaj więcej filmików zobaczyć, co dokładnie oferuje ten soft. Może pobawię się dłużej demem i zdecyduję 🙂

Ale serio jeśli nie potrzebujesz trzaskać dużo studyjnych oświetleń produktu to takie coś co oferuje blender + jakiś light placer z teksturkami światła powinno zrobić to samo a kilka stówek w kieszeni 🙂 Kiedyś gdy hdri studio wchodziło na rynek nie było w zasadzi nic zbliżonego teraz jest znacznie inaczej i do tego rendering nie trwa godzinami więc szybko mozna nawet na pałę światłami ruszać od razu w docelowym sofcie . Kup jakąś paczkę fajnych świateł albo poszukaj za darmo. 
 https://greyscalegorilla.com/product/hdri-collection-area-light-maps-volume-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jamnique @Destroyer oświetliłem to póki co zwykłym światełkiem 🙂 Szkoda forsy. Skutecznie mnie wyleczyliście z bezsensownego przepalania forsy. Z drugiej strony skorzystam z tych linków co wyżej wrzuciliście. Te tańsze alternatywy w zupełności się sprawdzą.

BMW_e30_00_f.jpg

Edytowane przez triget
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności