Skocz do zawartości

Moja twórczość


Rysiek1804

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.10.2023 o 19:17, Rysiek1804 napisał(a):

Cześć. Dość dawno temu bawiłem się blenderem i stworzyłem krótką animację. Nic specjalnego, ale gdyby ktoś chciał rzucić okiem to zapraszam.

Graffiti montage animation

Cześć, a można wiedzieć kiedy ją stworzyłeś?

Ja się nie zabardzo znam wiec na temat animacji się nie będę wypowiadał, ale to co mi się rzuciło w oczy to, że od 30s robot dokręca śruby w lewą stronę, co trochę gryzie się z prawidłami, tymbardziej, że gwint jest w dobrą stronę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba coś około roku 2013 i od tego czasu leżała w mojej ''szufladzie''. Ogólnie mówiąc nie jest to nic wybitnego i trochę wstydzę się tego, ale były to czasy, gdy byłem młody ciałem i naiwny duchem. Jeśli uda mi się coś jeszcze stworzyć, nie będzie to już animacja, a animatic z postaciami ludzkimi i fabułą. Uczę się od jakiegoś czasu anatomii, ale coraz bardziej mam jej dosyć, a co dopiero zaprojektować postacie. Co się zaś tyczy wkręcania śrubki, wydaje mi się, że to był jakiś dziwny problem z frameratem, ale nie jestem pewien. W ogóle dużo tu jest błędów i nudy. Było nie było, jest to mój pierwszy film, więc i tak lekka satysfakcja jest :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się spytam czy pisząc "dość dawno" masz na myśli dekady? Miesiące, tygodnie? 
I IMO tytuł jest dość mocno mylący bo graffiti tam nie widzę, no po za tą stylizowaną typografią 3D. No i jak na animacje to dużo czasu poświeciłeś na jeden rodzaj akcji, czyli wkręcanie śrubek. Trochę mało... jak mniemam były to początki przygody z 3D i chyba również z animacją więc się nie czepiam, Hickokem nikt od razu nie zostaje (no po za samym Hickokiem 😉). Na temat muzyki powiem to że za tym rodzajem nie przepadam ALE chyba niezbyt pasuje do wkręcenia śrub - ale to chyba bardziej kwestia preferencji muzycznych może.
Przydało by się jakieś urozmaicenie.. nie wiem... zróżnicować światło? Jakieś FX typu para czy iskry z poza kadru itd. Nie zrozum mnie źle nie jest tragicznie, wygląda to trochę jak film na Tiktoka - tylko czasowo zbyt długi. Może jak byś zrobił wersje na jakieś 30-40 sek to by spokojnie wystarczyło. A tak widz przez 4 1/2 minuty ogląda wkręcanie śrubek i kropka.

Ale niech sie fachowcy na tym polu wypowiedzą... to tylko takie moje luźne spostrzeżenia. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tą animację jakieś 10 lat temu. Z początku miałem zajawkę, ale im dalej w las, tym bardziej chciało mi się po prostu jakoś przepchnąć ten projekt i mieć spokój. Graffiti to nieczytelny napis ''blue'' po górnej lewej stronie, ale zgadzam się, można to uznać za typografię. W tamtym czasie miałem znacznie słabszy komputer, więc o Cyclesie mogłem tylko pomarzyć. Co się tyczy tiktoka, były to czasy kiedy ledwo kto miał iphone'a (o ile dobrze pamiętam). Jest to moja pierwsza i prawdopodobnie ostatnia pełnoprawna animacja, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalem rady obejrzec bo ile mozna patrzyc na wkrecanie srub. W montazu to mogles zrobic bardziej dynamicznie - jak masz wiele takich samych srubek do wkrecenia to zamiast pokazywac kazda z osobna i to jeszcze na zblizeniach zmienianych po nic, to pokazujesz pierwsza wkrecana normalnie a inne juz w przyspoieszonym tempie. Ogolnie przyspieszylbym te najazdy robocika wkrecajacego bo nie ma po co ogladac go jak slamazarnie wjezdza sobie... Ale jezeli jest to twoje pierwsza i ostatnia animacja to w sumie nie bardzo wiem po co feedback jakis...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko cieszę się, że spotkałem się z odzewem z waszej strony. Jest to dla mnie małe wynagrodzenie za miesiące pracy wykonanej nad tymi śrubkami. Jak teraz na to patrzę, to przyznaję wam rację: przydałoby się jakieś urozmaicenie, jakieś efekty cząsteczkowe, zmiana ustawienia kamery, czy choćby lepszy montaż. Mimo to, jestem zadowolony, że udało mi się to skończyć. Teraz ważniejsza jest dla mnie jako tako dobra grafika i fabuła, dlatego mam w planach animaticki, ale na to musicie się uzbroić w cierpliwość. Na Deviantarcie mam też bogate w światłocień stille, które nienajgorzej się przyjęły. Dajcie znać, czy chcecie linki, to wam podrzucę :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo gadac - zaczynasz wiec nie ma co sie pastwic. Napieraj dalej, podpatruj co robia lepsi od Ciebie, staraj sie zrobic cos podobnego. W tym momencie te grafiki powinny byc dla Ciebie bardziej niz dla widowni. Taki punkt odniesienia. Miesiac temu zrobilem to, w tym miesiacu to... porownac co sie poprawilo, gdzie musisz podciagnac i robic, robic i jeszcze raz robic. Wrzucanie grafik pod ocene innych jest jak najbardziej sensowne ale na tym poziomie to troche tak jakbys po kilku wizytach na silowni robil sobie zdjecia bez koszulki i pytal ludzi o zdanie. Przyznasz, ze nie byloby jeszcze za bardzo czego oceniac 😉
Tylko tak z grubsza moge powiedziec, ze nawet na tym poziomie mozesz juz zaczac ulepszac te pracki. Zmien defaultowy font z Blendera jak robisz napis chociazby. Pomysl o czytelnosci tego co robisz - co pisze na drugim obrazku? "ANIMATION"  - a to nad tym? Ni cholery nie wiadomo.

Na razie raczkujesz wiec tylko moge zachecic do dalszej pracy. Nie musisz wrzucac wszystkiego co zrobisz. Rob tez dla siebie, rozwijaj sie. Za rok, dwa sam zobaczysz jak marne byly poczatki. I to nie jest przytyk do Ciebie. Wszyscy maja marne poczatki, nie moze byc inaczej. Tylko ta kultura dzielenia sie WSZYSTKIM... No chyba sam widzisz, ze nie bardzo jeszcze mozna zachwycic swiat tym, nie? A ze ludzie - zwlaszcza ci wychowani w przeswiadczeniu ze juz sam udzial zasluguje na medal dadza "lajki"? Blenderowcy dadza lajk wszystkiemu co ma w opisie slowo "Blender". Mozesz dojsc do falszywego przekonania, ze sie zachwycili praca. Spojrzyj na to co zrobiles, zastanow sie co poprawic i napieraj. Powodzenia.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, dzięki za sensowną krytykę i słowa otuchy. Rzeczywiście, mam wciąż za mało samokrytyki i kusi mnie do dzielenia się wszystkim co wypierdzą moje lędźwia, taki zapał laika :). Staram się jednak cały czas rozwijać, w czym na pewno pomogą mi lepsi ode mnie forumowi wymiatacze. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności