Skocz do zawartości

Model 3d: Transporter Sd. Kfz 250


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć Wszystkim, po baardzo długim czasie nieobecności na forum, nieśmiało postanowiłem się zalogować i z Wami przywitać :). Przypominam sobie Maxa i w ramach przypominajki takie wypocinki. I tu uwaga, modeluje sobie z opracowania kartonowego, tak więc będzie dalekie od oryginału. 

 

1.jpg

Edytowane przez Lukasz2244
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zadam pytanie.... bo mnie to ciekawi, dlaczego akurat wzorujesz się na kartonowym modelu? Mała dostępność rysunków czy książek w tym temacie? Czy zwyczajnie robisz sobie wakacyjny projekcik bez spiny? 🙂 Choć uważam że nawet wakacyjne projekty powinny dostać odpowiednią dozę miłości 🙂 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosta odpowiedź. Bez spinki i bez emocji sobie działam. Druga sprawa to szukałem na necie zdjęć dobrej jakości, ale niestety to co jest nie spełnia moich oczekiwać, ale również z nich zmuszony jestem korzystać. Trzecia i najważniejsza to umiejętności me i tu nie ma się co oszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Koledzy takie pytanie bo nie daję sobie z tym rady. Wiem, że chyba gdzieś jest/była opcja gdzie obiekt można było ustawiać względem drugiego obiektu. Poniżej zdjęcie o co mi chodzi. Właz chcę ustawić względem zaznaczonego na żółto, ręcznie się nie da bo docelowy obiekt jest w osiach x,y i z poskręcany i dopasować ręcznie to jakiś koszmar 😞

 

3.jpg

Edytowane przez Lukasz2244
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie idziesz. Fajne detaliki już na tym etapie. Mam pytanie: czemu zdecydowałeś się na ten rodzaj modelowania, tzn. nie subdiv. Nie zrozum mnie źle. Ja sam właśnie zaczynałem od tego i jeden z modeli nad którym pracowałem 9 lat jest cały zrobiony tą metodą. Dzisiaj jednak cokolwiek robię to metodą tylko subdiv (poly-modeling) bo modele w tej metodzie wydają się być praktyczniejsze w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bardzo ładny opancerzony transporter sie zapowiada 🙂 I gdyby to nie był niemiec, to bym nawet pochwalił konstrukcje 😛 
To wiadro koło przedniego koła serio było na wyposażeniu? Czy to twój sprytny sanitarny 😉 dodatek dla szacownej załogi? 😄
 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 06:30, piotr_forkasiewicz napisał(a):

Ładnie idziesz. Fajne detaliki już na tym etapie. Mam pytanie: czemu zdecydowałeś się na ten rodzaj modelowania, tzn. nie subdiv. Nie zrozum mnie źle. Ja sam właśnie zaczynałem od tego i jeden z modeli nad którym pracowałem 9 lat jest cały zrobiony tą metodą. Dzisiaj jednak cokolwiek robię to metodą tylko subdiv (poly-modeling) bo modele w tej metodzie wydają się być praktyczniejsze w użyciu.

A jaką metodą teraz jest modelowane?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mortom napisał(a):

Bardzo ładny opancerzony transporter sie zapowiada 🙂 I gdyby to nie był niemiec, to bym nawet pochwalił konstrukcje 😛 
To wiadro koło przedniego koła serio było na wyposażeniu? Czy to twój sprytny sanitarny 😉 dodatek dla szacownej załogi? 😄
 

Wiadro to tak bardziej Kolego by ubogacić ich kulturowo ;). 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 17:00, piotr_forkasiewicz napisał(a):

Tą drugą. Nie wiem jak się ona nazywa. W każdym razie niequadowa (nie pod subdiv)
 

Detal.jpg

Już rozumiem. Rzeczywiście to trudniejsza metoda w dodatku zjada więcej poly😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej łatwiejsza w modelowaniu... ale trudniejsza w edycji 🙂 
No i chmura z SubD odpada... co generuje większy plik źródłowy. No j ak zawsze coś za coś 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności