Skocz do zawartości

Platige Image współtworzy efekty wizualne do produkcji AppleTV+ i Paramount: „Time Bandits”


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Platige Image jest odpowiedzialne za stworzenie ujęć VFX w najnowszej produkcji AppleTV+ „Time Bandits”. Taika Waititi jest współtwórcą i producentem wykonawczym serialu.
 
„Time Bandits” to dziesięcioodcinkowy komediowo-przygodowy serial adaptowany z kultowego rodzinnego filmu z 1981 roku w reżyserii Terry'ego Gilliama. Premiera telewizyjnej wersji odbyła się 24 lipca. Jak opisuje AppleTV+ serial opowiada historię „nieprzewidywalnej podróży przez czas i przestrzeń z grupą złodziei i ich nowym rekrutem - 11-letnim entuzjastą historii o imieniu Kevin”.

„Ten sam producent VFX, Will Reece, współpracował przy produkcji wcześniejszego „Wiedźmina” i dzisiejszych „Time Bandits” - mówi Magdalena Rudnicka, producentka VFX w Platige Image. „Dzięki doskonałym relacjom i owocnej współpracy przy trzech sezonach „Wiedźmina” mieliśmy okazję być częścią tej nowej produkcji, która była nie lada wyzwaniem”, dodaje.


„Time Bandits” zabiera widzów do epickich momentów w historii: od budowy Stonehenge, przez oblężenie Troi z koniem trojańskim, ucieczkę przed dinozaurami w czasach prehistorycznych, po chaos w średniowiecznym Kairze i epokę lodowcową. Zatem zakres pracy twórców efektów wizualnych był ogromny," wspomina Rudnicka.

Według twórców, serial obfituje w wiele komediowych walorów. Producentami wykonawczymi są Jemaine Clement i Iain Morris, a Taika Waititi jest współtwórcą i producentem wykonawczym. W obsadzie znajdują się Lisa Kudrow, młody Kal-El Tuck, Tadhg Murphy, Charlyne Yi i Roger Nsengiyumva.
  


Zobacz cały news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniału nigdy nie widziałem. Nawet o tym filmie nigdy nie słyszałem. Z tego co widzę w oryginale brał udział i pisał scenariusz Michael Palin - więc pewnie jest to bardzo brytyjski humor. 

Co do Reamake-u... efekty wyglądają spoko i chyba nie ma sie o co zbytnio czepiać... ot taki poziom serialowy z pierwszej połowy XXI wieku 🙂 Na temat fabuły nic nie mogę napisać i raczej nie trafia do mnie sama idea, więc raczej nie będę tracił na to czasu.

No i sam Apple chyba nie wieży za bardzo w ten serial, skoro wyłączyli komentarze pod trailerem... 🙂 Mam wrażenie że to będzie produkcja z suchymi kawałami a cały "najlepszy" humor został już pokazany właśnie w trailerze 😄 No ale może nie... nie wiem. Jakoś tak mało zachęcająco się dla mnie osobiście zapowiada. 

Sądząc po dzisiejszych trendach teraz CZEKAM na zapowiedź remake-u pierwszego nakręconego filmu (wg. googla) "Roundhay Garden Scene" bo wszystkie pomysły świata właśnie zostały już nakręcone i robimy turę nr. 2!  🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał jest świetny, tak Michael Palin oraz Terry Gilliam który był też reżyserem filmu napisali scenariusz, obaj byli członkami grupy Monty Pythona, czyli już możesz się domyślać jaki typ humoru tam występuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tr3buh i tu chyba dopatruję się miałkości tego Aplowego "dzieła". 
Monty Python miał ostre poczucie humoru.... jak połączenie czosnku z ostrą papryką. Nikt się tam nie pieścił w tańcu - walimy po równo wszystkim i po wszystkich. Tu mam wrażenie, że produkcja chce być dla wszystkich co za skutkuje, że fani oryginału ominą łukiem MODERN podejście do niepolitycznie poprawnego oryginału, a nowi widzowie pogubią się na samym wstępie o co tutaj biega.  No ale może się mylę.

Edit:
dla porównania:

Reamke

 

Oryginał:

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom dzięki za wrzucenie trailerów, szczególnie tego starszego. Przyznam, że nie kojarzyłem oryginału i mam wrażenie, że dość odważny i zakręcony musiał być to film jak na tamte czasy 😮

Ale już sam zwiastun genialny (polecam z napisami bo za pierwszym razem kilka rzeczy mi umknęło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem 4 odcinki co wyszły

No niestety odbiega od oryiginału, nowa produkcja jest bardziej nastawiona na bycie serialem familijnym ze średnimi żartami, w pierwszym filmie było sporo mroku, brudu i czarnej surrealistycznej komedii tutaj tego brak

Druga różnica to poziom aktorstwa, dzieciak grał w miarę spoko ale Lisa Kudrow ze spółką są strasznie drewniani bez wyrazu

Z pozytywnych aspektów to serial jest ładny wizualnie, efekty też fajne, najbardziej podobał mi się odcinek w średniowieczu, najgorzej 4 odcinek - ledwo dotrwałem do końca

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności