Skocz do zawartości

Scena 3D: Dom 2


Duda

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak obiecałem zaczynam nowy wątek...

 

Celem jest stworzenie domu jednorodzinnego ze wszystkimi dodatkami.

 

Zacznę od zrobienia całego parteru.

 

Poniżej efekty mojej pracy...

 

Na początek same ściany + 6 okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

KOME -> grubość ścianki działowej to 10 cm, więc futryna wejdzie prawie, że na styk. Spokojnie ;) Wszystko jak na razie pod kontrolą.

 

SAIRAM -> Pręt ma 20cm x 20cm... można go troche powiększyć :) do... 40?

 

ANIA C -> Oto widok z góry, już z powiększoną kolumną

 

SALVATOR i KOME -> Zostawcie nóżki w spokoju... są dobre, taki był plan ;) Może są troche za długie, ale rozstaw jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o ściance, która będzie się znajdowała na białej linii na obrazku. Nie ma jej teraz ponieważ pod nią mają znaleźć się schody i w sumie nie wiem jakie one mi wyjdą... dlatego na razie ten element pominąłem... wtedy między kolumną a tą ścianką będzie odstęp do 2 metrów więc nie będzie tak tragicznie.

 

MARCIN Y -> Choci o to, że model był robiony na podstawie zdjęcia i to wyglądało mniej więcej tak. A oceny są cały czas mile widziane...

 

ULTEK -> Jeśli przeczytałeś to wyżej to wiesz już, że raczej nici z pomysłu... chociaż można to jeszcze wykożystać w lewą stronę, ale chyba będzie już za długa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by filar jednak troche przesunac, i zrobic okragle schody naokolo filara? ale nie wiem.

czy to male pomieszczenie na srodku to lazienka? bez okna jest, ja bym ja przesunela w dol az do sciany zewnetrznej i dala jej okno, i wtedy przedpokoj obrocic o 90 stopni.

a ten drogi filar (przed wejsciem) ja bym dala troche w dol, zeby byl na jednej lini ze sciana kuchni. kuchnia wyglada mala, jak u mojej babci, niewygodna bedzie.

ale nie chce ci za bardzo mieszac, w koncu to twoj projekt, tylko mowie jak ja bym zrobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

== ANIA C ==

1. Filar przesunę i mi się dom zawali :) W sumie można spróbować... z tymi schodami też. Pomyślałem też, że można dać (już na piętrze) pustkę nad salonem...

2. To jest toaleta, duża łazienka będzie na piętrze, tam będą okna. Tutaj chyba nie są aż tak niezbędne

3. Filar przed wejściem miał tak być, ale nie zwróciłem na to uwagi :) dzięki.

4. Kuchnia ma około 3m x 3m. Mam taką u siebie w domu i wydaje mi się dość spora.

 

== SKILO ==

Czy belka będzie dobrym pomysłem? Przeczytaj punkt 1 u Ani C oraz jej wypowiedź. Co sądzisz o schodach i o pustce?

 

== MARCEL ==

Przez przypadek :) Nie wiem... ale przynajmniej wiadomo co to jest :)

 

== OIZO ==

Kolumna służy do podtrzymania konstrukcji aby się nie zawaliła ;) Ale spotyka się z negatywnymi komentarzami więc chyba zniknie niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz łazienke to sie zwykle na parterze montuje żeby jak se wode do wanny wlejesz ci sie "przypadkiem" podłoga nie zwaliła i wcale nie musie mieć okna - moja na przykład nie ma (zresztą po co okno? żeby sąsiad miał co oglądać?), nie wiem z resztą jak będą wyglondały kręcone schody w kwadratowym pomieszczeniu, chyba nieciekawie no nie? ale ciekaw jestem jak ci to wydzie na koniec, pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwory wentylacyjne sa oczywiscie po to, bo by inaczej wentylacja nie dzialala. co za pytanie.

 

ufol, nigdy nie slyszalam zeby lazienke sie zwykle montowalo na parterze. co ty za podlogi robisz ze sie wala, chyba nie z papiero?

okna po to zeby wywietrzyc i zeby bylo jasno.

jak sypialnia jest na pietrze, to ma sens tam robic lazienke zeby byla w poblizu. my tak mamy.

 

jak filar przesuniesz niekoniecznie dom ci sie zwali, mozesz dac dodatkowe zbrojenie w suficie. podwojne zbrojenie daj tez koniecznie pod wanne, jesli masz u siebie ciezka wode.

 

a co do kuchni, myslalam ze jest mniejsza bo okno w niej duze. 3m starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

== JASIO Z ==

Wymiary dam następnym razem... muszę je narysować :)

A jeśli nie będzie tej nieszczęsnej podpory to zostanie duża przestrzeń na samym środku salonu i będzie problem z wykożystaniem jej

 

Koncepcja schodów kręconych dookoła słupa...

Zmieniłem go na okrągły, schody jak na razie prowadzą do sufitu i nie ma na górze wyjścia, to jest tylko obrazowe przedstawienie pomysłu i nie są szczegółowo robione...

 

Uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka działowa... ma taki kształt bo pomyślałem, że można w tą powstałą wnękę (szer. 2m) wstawić regały z książkami... he? Co sądzicie? Dobrze będzie? i coś do siedzenia... mały stolik z krzesłem...

 

Schody (wciąż niezmienione) prowadzą do sufitu... na razie nie ruszam go...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze te schody na środku przyczepione do filaru to nie wiem czy to tak zajefajnie wygląda.... może kominek taki na środku? do filara dodajemy całą instalację odprowadzającą z kominem rozchylającym się nad otwartym [aleprzesłoniętym czymś przejrzystym] paleniskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:

Kilka spraw: - jaka rozpietos ma ten salon bo tak na oko to jakies 6,5, a jesli tak to nie potrzebny jest zaden slupek na srodku, chyba ze tylko zeby ladnie wygladal :)

- czy z tego korytarzyka zaraz po wejsciu do domu da sie wejsc do garazu? Bo na perspektywce nie ma drzwi

- toaleta na parterze jak kazdy wie fajna sprawa nie trzeba na gore do WC sie wspinac ale ja bym mial watpliwosci czy drzwi od tej toalety otwierajace sie bezposrednio na salon i jadalnie to dobry pomysl

Pozdrwawiam i zycze wytrwalosci w dalszym modelowaniu, acha pomysl pustki nad salonem wydaje sie dobry bo jest dosc duzy powierzchniowo, a pustka troche go oswobodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kominem bedzie dobrze, z tym ze otwartego bym go nie robila, a jak juz, to mozesz wogle pojsc na calosc i zrobic ognisko, i deski ze schodow zuzyc na opal.

porecz od schodow mi sie nie podoba, taka gruba jakas, i slupkow ma za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kominem bedzie dobrze, z tym ze otwartego bym go nie robila, a jak juz, to mozesz wogle pojsc na calosc i zrobic ognisko, i deski ze schodow zuzyc na opal.

porecz od schodow mi sie nie podoba, taka gruba jakas, i slupkow ma za duzo.

oj Aniu chodzi mi o taki kominek otwarty z trzech stron z szerokim ponad kominem.... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała praca, cóż za wyczucie przestrzeni i obiektów, wspaniale wykonane schody kręcone, poprostu cudownie oświetlone, a całośc ma przyjemny klimat. Już wyobrażam sobie mieszkanie pełne mebli, wpsaniałego renderu. Ja zamiast kominka wstawił bym piec grzewczy oraz ruru przez całe mieskzanie ... mogło by być ciekawie. Licze na ciekawe rozwiazania architektoniczne ... typu skrytki lub dziury w ścianach o różnych kształtach które mają funkcje półek. Winda, ten pomysł nalezy przemyśleć i uwzględnić w tym projekcie, dodał bym także fose i most zwodzony do ogródka. Przydał by sie także okop przed domem i lochy dla teściowej/teścia/złego sąsiada/sąsiadki. Wspaniale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... co do tych schodów.. wydaje się jakby wisiały w powietrzu. powinny mieć coś pod spodem, co mogłoby je podtrzymywać. co do wejścia od strony salonu... to faktycznie nie jest dobry pomysł... pomyśl o zapachu... ;);) można byłoby pomyśleć o wstawieniu jakiejś ścianki, która by to częściowo zasłoniła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle o zapachy chodzi co o sytuacje ze wszyscy jedza sobie obiad, kolacje... a tu nagle drzwi sie otwieraja do WC i slychac spuszczanie wody, a co niektorzy panowie maja w zwyczaju zapinac rozporki po wyjsciu a nie w srodku jeszcze :) i ktos siedzacy an przeciw tych drzwi moze miec malo apetyczny widok :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa propozycja... co na ten temat? Może nie widać, ale na ścianie za schodami wisi telewizor :) cały czas jeden i ten sam... Renderowałem na niskich detalach żeby czasu nie marnować.

 

== COGO ==

że co?

 

== ANIA C ==

Są podobne kominy... nie działąją dokładnie tak jak powiedział Marcin, ale coś w tym stylu...

 

== ITA ==

Dzięki za cenną uwagę :) Nie myślałem o tym nawet...

 

== IRONMACKO ==

Też ciekawa uwaga... :) Salon ma 6.34... prawie trafiłeś... filar był w projekcie, któy znalazłem. Dom nie jest moim dziełem, ale jak na razie modyfikuję go cały czas... i nie ma wejścia do garaży z domu...

 

Więc co proponujecie? Mile widziane szkice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę kolejny render, ale pod schodami nadal pusto.... nowa ściana jest lepsza.. co do facetów i ich rozporków... mogłiby się wreszcie nauczyć robić to zanim wyjdą, :) ale co do wyjścia bezpośrednio na jadalnie, to nie jest to dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem co powiedziec ... wczoraj w nocy przyszło mi pare nowych pomysłów... otóż ... musisz zrobi kopułę, koniecznie taką jak michał anioł, wiesz ... freski tynki gips atlas i te sprawy. drugą rzeczą jest: scena w salonie ... taka mała dla band' jakiegoś albo jak by ktos chcial cos powiedziec i poczuc sie kims wazniejszym. następnie: schron przeciw lotniczy z włazem także w salonie ... to jest obowiazkowe .. to poprostu musi być .. bez teog sie nie obejdzie!. kolejną rzeczą jest: rura strażacka z drugiego piętra ... uławia schodzenie .. nei jakieś tam schody ...! pf! schodami to każdy głupi potrafi :). No i ostatnia bez warunkowa rzecz .. kanał samochodowy dla mechanika z podnośnikiem hydraulicznym firmy "zusammen". To tyle .. licze na poprawki :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

== COGO ==

 

Sądzę, że nie znajdzie się tyle miejsca w salonie... szkoda... pomysły dobre... a pomieszczenia nie będę powiększał. Kopuła jest złym pomysłem bo piętro też planowałem... szkoda...

 

Tak w ogóle... nie lubię niemieckiego... "zosammen" kojarzy mi się źle... poza tym podnośnik w salonie... poje**** Cię cogo... mam garaż...

 

Dzięki za cenne uwagi...

 

P.S. więcej nie pisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie ;)

w fotelu moze rozstaw szerzej nogi bo wyglada jak do dzieciecego pokoju, ale jest dobrze ;)

 

i zrob szersze te scianki dzialowe tam futryna z drzwiami nie wejdzie raczej ^^

 

pozdodzenia

 

To pewnie rura do tańca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to marcin, dziekuje, znow sie czegos nauczylam.

 

== COGO ==

(...)

P.S. więcej nie pisz...

popieram.

 

fotel z tej perspektywy wyglada zbyt podluzny, nie wiem czy naprawde czy perspektywa.

 

dalej mysle ze slupki od poreczy schodow sa zbyt geste i zbyt grobe.

 

ta szafke bym zakonczyla jakims naroznym elementem, zeby nie bylo od strony siedzen widac scianki tylko polki, i tam jakis kwiatek postawic. bo w tej chwili to troche przypomina biblioteke szkolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

== MOTE ==

Jaka rura? gdzie? nóżki? szersze ścianki? o co chodzi?

 

== ANIA C ==

1. fotel... perspektywa.

2. Schody były tylko tak na pokaz bo nie pracowałem nad nimi długo... (może z 5 minut), ale już je usunąłem i będą normalne raczej...

3. Mi też się szafka nie podoba... jakoś trzeba to pozmieniać... dzięki za pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody w środku są ok, nie wiem, czemu się ich czepiasz, cogo.. skóry? to już niemodne.. poza tym za bardzo zbierają kurz. i są nieekonomiczne. --MOTE-- co ty mu burdel z domu robisz, czy co? :) DUDA, czekamy na kolejne rendery. poza tym wizja przestronnej i dobrze wyposażonej biblioteki w domu jest ciekawym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc do rzeczy:

 

Ania C :) dziękuje za wsparcie :), jesteś świetna P.S chcesz nowy katalog avon'u ? ;)

 

 

 

Duda

 

 

jesli chodzi o dom:

 

 

 

1.Co mi sie nie podoba to schody na środku salonu, nie wiem .. może dlatego zę sie przyzwyczaiłem do schodów na klatce schodowej lub jesli są w domku jedno rodzinnym to z boku przy ścianie, a jeśli kręcone koniecznie to nie na środku salonu na boga!

 

 

 

2. Regały w ciemnym koncie, tam będzie ciemno, książki w kącie.. ogólnie Fe

 

 

 

3. Jeśli chodzi o meble, są ok :)

 

 

 

============Co====zmienił====by====COGO====?=======================

 

 

 

Więc cogo zrobił by tak, zamiast regałów wstawił w kąt kominek ... totalnie w róg pod tym jakies skóry zwierząt oczywiscnie na panelach, meble w storne kominka lecz oddalone ... TV na Ścianie gdzie obecnie tyłem stoja mebelki i wtedy z lewej strony regały a z prawej jakieś roslinkia nad nimi kinkiet świecący na zółty kolor ze słabym światłem, z lewej strony nie ściana ale przeszklone drzwi.

 

 

 

tyle narazie

 

 

 

 

 

P.S schody możesz umieścić w piwnicy :D:D

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ania C :) dziękuje za wsparcie :), jesteś świetna P.S chcesz nowy katalog avon'u ? ;)

 

ja tu dudka wspieram nie ciebie balwanie. twoje dwa pierwsze posty byly kompletnie bez sensu, trzeci od biedy ujdzie, chociaz tez nie bardzo. ten katalog mi oszczedz.

 

duda sory za offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, naniesione poprawki...

 

1. dżwi do wc nie wychodzą bezpośrednio na jadalnię. Teraz są tylko na salon :) można tam wstawić jeszcze dżwi.

 

2. o wiele więcej otwartej przestrzeni... nie wiem czy się nie zawali :) zrobię raczej tą pustkę dla pewności...

 

3. zmieniłem półkę na książki... teraz wiszą na ścianie w rogu... na 6.jpg

 

4. nowa półeczka, dość mała... można na niej postawić jakegoś kwiatka, zegarek, zdjęcie... 5.jpg lewy róg.

 

5. Kominek ten co wtedy... chyba go trzeba będzie dociągnąć do sufitu bo teraz jakoś dziwnie wygląda.

 

6. schody również w niezmienionej formie... ONE SĄ ATRAPĄ... i proszę się nimi nie sugerować bo będą zmienione jak tylko znajdę jakiś konkretny, fajny wzór.

 

7. Nie podobają mi się sofa i fotel, a co za tym idzie również stolik, który był do kompletu... zmienię je już niedługo.

 

 

8. nie będzie telewizora w salonie :( trudno... wstawi się jakiś mały w kuchni oraz tą plazmę 50 calową do sypialni :) żeby się wygodnie oglądało :)

 

Czekam na uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugestia na pograniczu czepialstwa ale bez urazy - przyszło mi do głowy więc się podzielę ;))) :

 

atrapo kominek byłoby fajnie przedłużyć do sufitu - kończy się w takim miejscu że:

 

1. kurzu będzie jak cholera...

2. żona jak już osiągnie przez podkładanie książeki i taboretów odpowiednią wysokość to nie starczy jej rąk żeby ten kurz zmieść.

3. mąż będzie wściekły jak mu żona przerwie mecz w telewizji [plazma w sypialni!! yeah!] i będzie musiał lecieć zamiatać kominek.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda ...

 

przemysl to co chcesz robic ... widze ze przez komentarze odchodzisz od swojego cocnceptu i dajesz sie poniesc ...

 

prubowales kiedys usiasc przed kartką z grubym ołówkiem i narysowac concept ?

 

to naprawde pomaga i przy tym nie odchodzisz zbyntnio od wlasnych mysli ...

 

 

Cogo - jaja to se rob na forum Lego ... jak chcesz fose i wodospad idz do kibelka ...

 

jedyna rada ... ja sie trzymalem moich conceptow dlatego jak juz dawalem do wipa skaczony model i nic w nim nie zmienialem ...

 

ps. ja tez zrobilem schody na srodku salonu ... w pape dostane za to ?

 

http://www.augustow.mm.pl/~marcin18pl/interior%205a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności