Skocz do zawartości

scena 3d: wstęgi


Ana

Rekomendowane odpowiedzi

czesc ludzie, jak widac ponizej mamy wstegi ;P, po wyrenderowaniu ucieszylam sie jak male dziecko z efektu, ale po minucie to przeszlo i wyladawalam z wielkim hukiem na ziemi, dlaczego? dostrzeglam bledy w scenie, ktore mi sie nie podobaja i doprowadzaja do szalu

chodzi dokladnie o odbicie srodowiska, scena sladala sie z planu, ktory jest niebieskim tlem, srodowisko jest biale, oswietlenie boksem. caly urok polega na bialych odbiciach w metalu, ale widac plane co niestety wszystko szpeci.

moje pytanie i prosba: jak to poprawic aby zostaly biale i ostre odbicia i znikla ta szara plama na srodku

dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dzieki chopaki, ale z wymyslaniem abstrakcji tez jest ciezkie

ale moglibyscie podpowiedziec co mam zrobic z tymi odbiciami?

to jest efekt poprawienia srodowiska, pracka zamknieta jest w sferze o niebieskim kolorze, ale stracily sie te fajne białe odbicia

help !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac dodac maly chamfer na krawedziach boxow i zadbac o to zeby zaden z nich nie byl obrocony tak ze jest dokladnie rownolegle do pleana dajacego biale odbicie...

 

mam nadzieje ze nie pomieszalem zbytnio :)

 

PS. zawsze zostaje ci alternatywa w postaci filtrow photoshopa albo chociazby acdsee :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to Ci pomoże ale ja niekiedy stosuję taki myk ,że zamiast env daję spherę - zamieniam ją w mesha i obracam kierunek ścianek do wewnątrz ( Flip / normals) i nadaję jej jakiś kolor na 100 % self-illumination. Taką kulke daję joko bckground a przed konkretnym elementem ustawiam plane z nałożoną texturką . Zależy do czego , ale niekiedy bardzo pomaga. pozdrawiam

p.s. w/g mnie trzymaj się bardziej 1 wersji swojej grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności