Skocz do zawartości

postać 2d: lala z toporem


dzudzu

Rekomendowane odpowiedzi

miało być na dzisiejszy 'daily speed session', lecz chciałem zrobić coś bardziej dokładnego niż speed; w związku z tym że padam już na cyce i nie mam sił dzisiaj kończyć to postanowiłem zrobic wip'a :)

 

//czuję, że mi trochę zajmie ta robókta :/

 

oto ołówkowy szkic całego chadziajstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Juz zaczyna mi sie podobac... warhammer'owska estetyka zapoconej laski z brzytwa :D

Chociaz nadalbym jej troche bardziej dynamiczna poze... zmeczona albo napieta, w kazdym razie mniej neutralna. W tym momencie nachodzi mnie skojarzenie modelki z aluminiowym toporkiem pozujacej do zdjecia...

Najbardziej jestem ciekaw tla (pole po bitwie?, zameczek? siakis stworek?, puszcza?).

Z mila checia bede sledzil tego WIP'a, powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wracam to work; trochę oczyściłem i lekko pozmieniałem ...

 

Neverwhere: większą dynamikę może uzyskam światłem, materiałem itp.; pozy już chyba nie będę zmieniał; jak to się rozwinie to sam jeszcze nie wiem ... zobaczymy :)

 

Bednarz: tek też zrobię; dlatego to się nazywa wip :)

 

thx for comments

yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj oj :P... nie wiesz że pierwszy szkic jest zawsze najlepszy... po co zmieniasz te rece? dobrze bylo, szczegolnie z tym palcem malym do gory...i ten usmieszek na twarzy wtedy bardzo pasuje... palec musi zostac!... spocona, fajne swiatlo i bedzie cool :P...

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczatek cytatu "nogi sa niewazne... i tak ida na boki" koniec cytatu :D a tak na powaznie, to zdaje sie beda mniej koslawe jak dostana ladnego swiatla i cienia... W tym momencie troszke "kolkowato" wyglada jej lewa reka... chociaz jestem pewien, ze tez nabierze definicji z cieniowaniem.

Czy tylko mi sie wydaje, czy ona usmiecha sie "polgembkiem"? bo chyba z prawej strony usmiech siega troche dalej...

Jest super :) czekam na wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja nie wiem; jak to rysowałem to kombinowałem, że przecież w takiej pozie barki skręcą się nieco w stosunku do miednicy ... dlatego cyce nie są skierowane w tę samą stronę co pępek :/ wiem, że w takim wypadku trzeba by to skręcenie bardziej zaznaczyć na brzuchu i w okolicy żeber ... ale to dosyć szkicowe; jestem jeszcze trochę niezdecydowany co dalej z tym zrobić :)

 

wczoraj pociąłęm i zmieniłem trochę ujęcię, że jest bardziej z dołu ... może wygląd nogi będzie wtedy bardziej jednoznaczny, nie daję jeszcze updatu bo namazałem, nikt by nie zczaił o co biega; jak to oczyszczę i będzie się to jako tako prezentować to zapostuję.

 

dzięki za komenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku postow ja bede znow udawal znawce ;) ten skret to chyba przesadzony jednak (moze jakas kolezanka ci ukaze brzuszek i nogi przy takiej pozie ;)), motyw z reka fajny tylko ze dla dobra kompozycji powinna być bardziej pod skosem w lewo i moze bardziej tragiczna gestykulacja.

 

nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem ppk; ja na razie tego nie widzę :/ może wypadało by dać coś na lini mostek pępek .. san nie wiem; planuję dać bardziej dramatyczne cieniowanie i ostrejsze światło z boku ... wtedy kształty powinny być trochę bardziej określone.

 

póki co ... bywajta chłopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konenty :)

 

mam taki little problem z monitorem :/ normalnie, gdy maluję to mam dosyć ciemny obraz (mimo, że jasność i kontrast idą już na maxa), więc na waszych minitorach pewnie wyjdzie jaśniejszy niż ten który ja widzę; próbuję to korygować sztucznie przyciemniając obrazek przed wpuszczeniem na sieć, robię to jednak na czuja i nie wiem jak to tak naprawdę wygląda :(

 

jest też inny sposób: jak zmniejszycie mnimalnie janość no i chyba gammę to pewnie dostaniecie to co ja widzę na swoim złomie :)

 

także jak coś jest nie tak w sensie brudne cienie; niespójne plamy tonale itp to byłbym wdzięczny za info.

 

thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania: podkręciłem, trochę kontrasty tu i tam, ale coś kiepawo to wyglądało, więc dokręciłem trochę poziomami; teraz u mnie na monicie jest ciemno jak ... u murzyna :/ ale może obrazek na normalnych kompach lepiej będzie wyglądał; spójności spróbuję nadać na końcu na etapie wykańczania; ogólnie mam jeszcze kilka pomysłów do przetestowania więc nie chcę jeszcze finalizować

 

ppk: hmm ... tą rękę zapewne będę jeszcze zmieniał; mnie też tam coś nie pasuje ... pokombinuję.

 

thx

 

więc jak ... lepiej teraz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brrrrrrrr. Mam nadzieję, że ie spotkam jej w lesie w nastepną jesień jak grzyby będę zbierał. Pracka już bliska doskonałości. Jeszcze faktycznie zostałą robota nad spójnością oraz ręką. Może jakaś krewka na toporze. Za czysty chyba być nie może, no nie? Pozdro

 

p.s. To na niebie to zorza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzie mordu idzie w dobrym kierunku tzn. mam nadzieję że to jeszcze nie koniec.

Można by to jeszcze bardziej dopieścić i zrobić porządną żyletę. jeśli chodzi o krew (domniemaną z resztą) to trochę niestarannie. Wygląda jakbyś robił to kilka sekund. Jakieś bliczki po bokach by się przydały, ale nie przesadzaj. Coś ściemniasz tą prackę coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych miejscach na ciele brud wygląda dość naturalnie ale na zorzy to już przesada. Mógłbyś troszkę niebo rozjaśnić i od tego nieba rzucić troszkę światła na brzegi drzewa i tej niegrzecznej dziewczynki. Widzę, że krew poprawiłeś. Znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz brudzic bo do tego zmierzales konsekwentnie od poczatku. Zamiast wchodzic od razu z jasnego w czern uzyj jakiegos chlodnego koloru dla cieni. Zamiast meczyc sie i ugladzac uzyj plamy - jednym zgrabnym ruchem pedzla mozna czasem wiecej zdzialac niz ostroznym strachliwym wygladzaniem. Wiecej odwagi przy malowaniu poprostu. Zdecydowanie jest za ciemno, szczegolnie ze skora jest stosunkowo jasna, reka na pierwszym planie stapia sie z reszta tak ze zupelnie jej nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny brzuch ale nos ma jakiś... przetrącony przez tą płaską plamę. No i ręka na samym środku kompozycji razem z tymi źdźbłami i kierunkiem ustawienia ciała strasznie miesza- fakt, wprowadza dynamikę ale sprawia że to wszystko trochę nieczytelne się robi, zwłaszcza że kadr na bokach niemiłosiernie ucięty.

 

Tak czy tak- zazdroszczę odwagi przy kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem na czuja jasność ale pewnie to niewiele pomoże...

 

dzięki chłopaki za komenty; eksperymetowałem z metodą malowania, chciałem popróbować no i widać poległem :(

 

za porady dzięki .. memento na przyszłość; rysunku już nie będę poprawiał, nic już pewnie z niego nie wyciągnę.

 

yo

 

edit: oczyściłem też trochę niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości- po prostu część elementów dużo bardziej mi się podoba we wczesnej fazie projektu... Ogólnie nie trawię takiej kolorystyki więc w tym aspekcie obiektywny na pewno nie jestem. Myślę że trzeba słuchać M. Bigle i malować następną pracę światłem i plamą, do czego szczerze namawiam :).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadało się ciekawie, ale wyszło jakośtak sobie... i ta końcowa kompozycja jakaś nieczytelna... w życiu bym się nie domyślił, ze to po prawej to noga jak bym nie przeczytał... poza tym postać wyszła jakaśtaka płaska... sam też dopiero sięucze obcowaćz tabletem ... więc wiem jak wychodzą ciekawe pomysły przy braku umiejętności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności