Skocz do zawartości

Polygon ID, materaily a boolean


Horus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: Tworze kadlub okretu. Kadlub jest dajmy na to szary, tylko u gory oczywiscie wylozony deskami. Wiec polygony pokladu dostaja ID:1 i texture parkietu, polygony burt i spodu dostaja ID:2 i texturke szarego metalu. Wszystko pieknie. Teraz na kadlub daje meshsmoth:2 i wycinam jeden otwor booleanem (lub powerbooleanem, bez roznicy). I w tym momencie poklad robi sie szary jak kadlob, a ja musialbym polygony po meshsmoth`cie zaznaczac recznie (sic!) zeby znow nadac im texture drewienek. Jak to ominac? Czemu to sie tak kasztani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niezabardzo rozumie to co napisales ale:

1. Najpierw modelujesz i jak skonczysz modelowanie w 100% to wtedy zaczynasz textorowac.

2. Ja bym zrobil tak, ze skoncz modelowanie przypisz meshsmoth na ile ci pasuje i przekonverwoj ta siatke do edit tablet

3. I teraz mozesz sie brac za texturowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno texturowanie, przy pomocy ID i multi/subobject to najwiekszy blad tego programu. O wiele lepiej (sposob ten popiera wielu znanych wyjadaczy max'a), jest pokroic obiekt tak jak przydzielasz do nigo ID. Dajesz na to Smooth'a zeby nie bylo sladow laczenia. Wszystko to jest lepiej opisane w ksiazce 3dsmax6:skuteczne rozwiazania (killer tips) - polecam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wogle z booleana zrezygnowala, bo z tym czesto sa jakies problemy.

zamiast tego mozesz np. extrudowac poligony do srodka i dac im odpowiedni ID (zanim nalozysz meshsmooth).

zeby sie kanty takiej dziury nie zesmoothowaly, daje sie dziure do innej smoothing group, i w opcjach meshsmootha gdzies trzeba kliknac "by smoothing group" czy jakos tak.

 

simen, mnie akurat sie bardzo wygodnie teksturuje id i multi-subobjektem.

a jak to potniesz, to bedziesz mial mase drobnych objektow, i w niektorych przypadkach smoothowanie moze sie nie udac bez szpar miedzy objektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności