Skocz do zawartości

Pytania zwiazane z XSI


blood_brother

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe, niezauważyłem tego coga :) thx

 

kolejne pytanie.

czy jest możliwość włączenia takiego mode'u jak w tweak toolu, tzn. możliwość wybierania face/point/edge bez przełączania się między nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o konwersję pomiędzy face/point/edge tylko o możliwość ich selekcji, wszystkich naraz, bez przełączania na prawym panelu. tak jak to jest w tweak tool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ci?

 

C:\users\username\softimage\XSI_5.1

 

Lub aby sprawdzić jaki jest dla ciebie idź do:

start menu -> softimage products ->

softimage 5.1 -> usertools

Pojawia się okienko w którym znajdujesz Setenv.bat i klikasz edit. Tam znajdziesz swoje user root i inne ciekawostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rerekumkum

Witam.

Jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc.

Jak sciagnac softimage'a??? Pojawia mi sie jakis ID do wpisania???

Bardzo prosze o odpowiedz bo jeszcze nie sciagnelem tego programu a juz sie zniechecam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

A jeszcze mam takie pytanko. Majac standardowo 4 viewporty to czy da sie polaczyc dwa dolne w jeden i uzywac go jako netview?

środkowym lub prawym przyciskiem na untitled23ad.jpg

 

 

ja też mam kilka pytań: - gdzieś wyłączyłęm undo/redo i pojawianie się okienka przy tworzeniu obiektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objekt mi się przestał renderować, nie wiem czemu.

objekt (ściana) ma dwie tekstury, na jednej z nich jest displacement, ale myślę że displacement nie jest winien bo jak go się wyłączy to dalej nie działa.

czy ktoś wie co może być winne?

 

09e75568-render_error_jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xeav:

 

1. (undo) File -> Preferences -> General -> Number of undo levels

2. (okienka) File -> Preferences -> Interaction -> Property Editors/Views -> włacz ptaszka przy Popup property window on node creation

 

Ania:

 

sprawdź czy przypadkiem nie wyłaczyłaś ptaszka w Visibility -> Display -> Render Visibility (dla obiektu który się nie renderuje), albo czy warstwa na której masz obiekt nie ma wyłaczonego renderable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to glupie pytanie ale nie moge znalezc odpowiedzi. Jak polaczyk kilka obiektow w jeden? Nie chodzi mi o laczenie powierzchni tylko o tez ze przykladowo mam kilka boxow i zeby przesunac je wszystkie musze zaznaczyc wszystkie pokolei a ja chcialbym zeby wystarczylo kliknac jeden z nich by wszystkie staly sie aktywne. Znalazlem grupowanie obiektow ale niesatysfakcjonuje mnie to calkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to glupie pytanie ale nie moge znalezc odpowiedzi. Jak polaczyk kilka obiektow w jeden? Nie chodzi mi o laczenie powierzchni tylko o tez ze przykladowo mam kilka boxow i zeby przesunac je wszystkie musze zaznaczyc wszystkie pokolei a ja chcialbym zeby wystarczylo kliknac jeden z nich by wszystkie staly sie aktywne. Znalazlem grupowanie obiektow ale niesatysfakcjonuje mnie to calkiem.

 

Nie wiem czy to o to chodzi, ale może spróbuj poprostu zrobić kilka boxów jako child'y jednego, a potem robisz tylko branch albo tree select prawym albo środkowym przyciskiem myszy i ci się wszystkie zaznaczą w danej gałęzi czy drzewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanko czy da sie zeby w viewporcie byly jakies linie pokazujace kadr ktory znajdzie sie na wyrenderowanym obrazku? Albo zeby chociaz widocznosc viewportu byla ograniczona kadrem. Takie cos bylo w maksie ale nie pamietam jak sie to nazywa.

Shift + S -> Visual Cues -> zaznacz Field Guide

a żeby pobawić się z kadrem to zaznaczasz kamerę -> wciszkasz enter -> i zmieniasz sobie Pict. Ratio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pass rendering is your friend.

To troche bez sensu komponować wszystkie komponenty w jeden pass.

Niby można jak użyjesz mixów (mix2colors lub mix8colors).

 

Poza tym, lepiej jest uzywać dirtMap. Szybszy, wydajniejszy od standartowego AO. Szukać na XSIBase.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności