Skocz do zawartości

Aparat cyfrowy - co na rynku dziś, jutro


MatPat

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie wiem czy jest sens zakładać taki temat tutaj ale może kilka osób interesuje się fotografią cyfrową.

Sam przymierzam się teraz do zakupu cyfraka nowego i mam urwanie głowy bo wybór jest ogromny i nie wiadomo co najlepsze w tej cenie. Więc jest problem z podjęciem jakieś decyzji. Co, jak co ale cyfrak trochę ksoztuje.

 

Więc, sam mam na oku aparat do góra 1500zl (bez dodatków). Interesują mnietylko Ultra zoomy. W tym momencie stawiam na KonicaMinolta Z3.

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Więc, sam mam na oku aparat do góra 1500zl (bez dodatków). Interesują mnietylko Ultra zoomy. W tym momencie stawiam na KonicaMinolta Z3.

Co wy na to?

 

Jest to przyzwoity aparat - sprawny, ergonomiczny i szybki przedewszystkim, intuicyjna obsługa. Długi zoom, ze stabiliizacją za takie pieniądze? Nie wypada nie skorzystać! Niestety ma pewne wady - stosunkowo duże szumy matrycy to ogólnie "domena" każdej Minolty (nie-lustrzanki). Uzyskane obrazy są przez to dynamiczne ale specyficznej "sielankowej barwy" a'la Canon nie uzyskasz z Minolty.

Coś, za coś - perfekcję koloru da ci kompakt Canona (A95), Nikona czy Olympusa w podobnej cenie, za to bez długiego zooma... Natomiast do szybkiej ulicznej reporterki BW - Minolta Z2 / Z3 jest idealna!

Tyle wiem z autopsji:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas zastanawiałem się nad A80 bo A95 nic nowego nie wsnośi tlyko więcej kosztuje ale minusem jest zoom. Co, jak co ale zoom często się może przydać. Także mimo na pewno leszyc zdjęć jakie wykona A80-A95 postawnowiłem postawić na któregoś z UZ chociaż fotki na nich jakościowo gorzej wychodzą. Niestety coś za coś.

 

Miałeś do czynienia z jakimiś innymi UZ? Myślałem jeszcze nad Lumixem FZ10 (staniały), a może Fuji S5500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do szumów w minoltach to nie sposob się nie zgodzić, ale przy zwykłych, albumowych wydrukach tego nie widać.

Nie wiem czy to się przyda, ale ostatnio wgrywalem nowy firmware do dimage7 i troszke sie bawilem;) - taki teścik trybu makro, szum jest lekko zauważalny

http://members.lycos.co.uk/kozioo/klucze.jpg

Po tym jak nowe oprogramowanie znacznie poprawiło jakość i szybkość autofocusa szum jest jedyną rzeczą, na którą można (ale nie trzeba;>) narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuji S5500 (w usa to model S5100) no fakt! Zapomniałem:)

Niestety niczego bliżej nie mogę powiedzieć poza tym, że "znajomy ma i sobie chwali" :))

 

Gdyby kupować oczami to bez zastanowienia -> wygląd w pełni PROFI!

Wypadł świetnie na DPreview. Ma szybszy drajw (3,3 kl/sek) od Z3 i krótszy czas 1/2000 (to się przydaje) bo Minolcie czasem brakuje czasu krótszego od 1/1000 nawet przy f8. Niestety DUŻY MINUS (dyskwalifikacja) za brak dłuższych czasów niż 1/4 (za to już bym go nie kupił) W Minolcie standardowo jest czas do 15sekund! Nie ma stabilizacji (tu osobiście nie ubolewam - nauczyłem się fotografować "ostro") i ma mniejszy zoom - zaledwie 10x :)

Widać zmiany na lepsze w stosunku do starszego S5000 ale z tym najdłuższym czasem to kiepsko - bardzo kiepsko :(

S7000 w tym momencie jest zdecydowanie bardziej godny polecenia.

 

Panasonic FZ10?

Cholera czy ten model ma jakieś wady? Chyba jedyną - że FZ20 jest jeszcze lepszy!

FZ10 wydaje się być zdecydowanie godny polecenia, ale jest ciutkę droższy od Z3.

sample: http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/fz10/samples/P1010418.JPG to niemal wzorzec w tej klasie sprzętu, ten obiektyw - klasa sama w sobie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odświeżamy temacik. Trochę porzeglądałem i rzeczywiście wśró UZ tylko FZ10 brać zwłąszcza że teraz cena jest do zaakceptowania - nie to co kiedyś. Nurtuje mnie tylko jedno. Teraz wszyły 2 nowe modele FZ15 i FZ20. No FZ20 wiadomo ma większą martycę od FZ10, ale czym różni się FZ10 stare od nowego FZ15?? Czy to nowe FZ15 posiadam jakieś nowe funkcje w sotsunku do swego pierwowzoru FZ10?

 

Gdy bym niechciał UZ to pierwsze co bym wziąl było by A1 lub droższe S7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Major DMC-FZ10 Features:

 

 


  • 4-megapixel effective CCD for images up to 2304 x 1728 pixels
  • Leica DC-VARIO ELMARIT 12x zoom lens, equivalent to a 35-420mm on a 35mm camera
  • Optical image stabilization to prevent camera shake and blurring
  • Macro focus with autofocus down to 1.9 inches
  • 2-inch TFT color monitor with 130,000 pixels
  • Eye level color electronic viewfinder with dioptric adjustment
  • Program AE, Aperture Priority, Shutter Priority and Manual modes
  • Macro, Portrait, Sports, Panning, Night Portrait picture modes
  • High Speed and Low Speed Continuous, AE Bracketing and Timelapse modes
  • 320 x 240 QuickTime movies, 30fps or 10fps w/audio
  • Shutter speeds from 1/2000 to 8 seconds (Shutter priority and Manual modes)
  • Built-in flash with auto, fill, slow synchro and red-eye reduction modes
  • External flash hot shoe
  • Intelligent Multiple and Spot exposure metering
  • TTL Auto White Balance, 4 presets and custom set
  • Secure Digital memory card slot, 16MB card included
  • Plug-n-Play USB, Mass Storage compliant
  • PictBridge and USB Direct-Print compatible
  • Lithium rechargeable battery, charger and AC power supply included
     

Major DMC-FZ15 Features: TAKIE MNIEJ WIĘCEJ ZMIANY W STOSUNKU DO FZ10


  • Venus Engine II LSI for robust camera operations
     

  • Mega Burst continuous capture @ 4 or 2fps up to 7 images (4 in Fine mode)
  • TTL Auto White Balance, 5 presets and custom set (fz10 miał 4 tryby)
  • Li-ion rechargeable battery and rapid charger included

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności