Skocz do zawartości

WIP: portret


Edi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po dłuższym czasie dłubania w 3d, zdecydowałem się na mój debiut w dziedzinie 2d. Zaczynam od techniki najbardziej banalnej, czyli przerysowuję zdjęcie.

To co widzicie to efekt jednego wieczoru mozolnej pracy. Potrzebuję kopa żeby to skończyć. Wiem, że na razie niewiele tego jest, ale może jakieś opienie będziecie już w stanie wystawić i to mnie pociągnie do dalszej roboty.

 

Edycja z dnia 16 kwietnia:

Stary onrazek wyrzuciłem, żeby pokazywać zmiany w miniaturce tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Próbuję to zrobić taką techniką: staram się naszkicować ogólny zarys światłą i cienia, najpierw dużym pędzlem, potem coraz mniejszymi, uzyskując w ten sposób coraz większy kontrast. Po każdym takim podmalowaniu, rozmywam obraz, żeby cienie stały się miękkie. W ten sposób dostaję taki oto pierwszy szkic. Dolna część obrazu jest już po takim przygotowaniu i jest już gotowa do właściwego malowania detali, ale górę jeszcze muszę troszke pognębić, nim zajmę się drobiazgami.

Dzięki wielkie za komentarz. Troche mnie to ruszyło do roboty i na pewno wieczorem usiąde by coś podłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wycisnąłem dzisiaj tylko niecałą godzinkę i oto efekt. Dodałem cienie w górnej części twarzy i powoli nadaję kolorki. Następny etap to dodanie kolorów już we właściwej tonacji i zabawa z detalami i wysostrzanie obrazka.

Czekam na dalsze opinie. Bardzo by mi pomogły w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, zaczynam wostrzanie i kolorowanie. Teraz już coraz bardziej będzie widoczny szczegółowy obraz twarzy. Wiem, że mały postęp, ale wrzucam, bo nie wiem czy dzisiaj będę miał jeszcze czas żeby usiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czemu innym nie pasuje technika rysowania od ogułu do szczeguły....przecież zawsze najważniejsza jest cała bryła przedmiotu a potem odpryski farby pryszcze itp.......inni zaczynają rysowac szczegułowo jedno ok a potem starają się dorysowac do tego pięknego oka całą reszte i im wychodzi wszystko krzywe :P aha moja opinia: mi się bardzo podoba i idziesz w bardzod obrym kierunku...czekam na kolejny ubdate:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahaaaa SImple... no to mnie rozwaliło! Nie wiem kiedy to skończe, kiedyś na pewno, ale normalnie jak ty tam face'y widzisz to gratuluje, człowieku! Uuuahaaa... tyle tam 3d, że chyba siateczke zamieszcze zaraz... :D

Serio, stary - za dużo przed kompem siedzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi smieszne, ale tak to troche dziwnie wyglada, nietypowo, ze tak powiem. Glowa jakas taka wycieta jakby wlasnie fotki i zblurowna.... Nie ma sladow jakiegokolwiek pedzla, a jedynie na krawedziach widze zamalowane tlo ;). Napisalem Ci jak to wyglada wedlug mnie, a jak jest naprawde tylko Ty wiesz i watpie zebys chcial klamac tutaj. Zreszta co bys z tego mial, ze oszukalbys pol forum ;).

Co do arta, to wyadaje mi sie ze sama taka twarz, nawet najbardziej doskonale namalowana, jest nieco nudna i nie wzbudzi nic wiecej jak "ladne". Nawet jezeli jest to WIP to najpierw sie planuje scenke, wiec domalowanie czegokolwiek bedzie tylko pogorszeniem sytuacji.

W kazdym badz razie, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały updejt wrzucam. Zmiany będę też dawał do pierwszego postu, żeby w minaturce było od razu widać co się z obrazkiem dzieje.

 

Scelt - to, że nie widać śladu pędzli jest wynikiem tego co pisałem wcześniej. Przyjąłem taką nietypową technikę, że najpierw szkicuję, potem rozmywam to co namalowałem i tak stopniowo coraz mniejszymi pędzlami co dawało coraz więcej szczegółów. To przez blurrowanie zanikły wszystkie ślady pociągnięć pędzla. Doszedłem jednak do wniosku, po obejrzeniu paru wideotutków, że to nie ma sensu i teraz maluję jak Bóg nakazał. Przesiadłem się przy okazji na Paintera i wg. mnie teraz jest lepiej, choć to jeszcze nie jest skończona wersja twarzy.

 

Co do scenki to zależy co za scenkę tak na prawdę uważasz. Jak mówiłem, maluję to ze zdjęcia, chociaż staram się z niego korzystać w minimalnym stopniu więc tło będzie podobne jak na zdjęciu. Jakie, to zobaczycie jak je dorobię. Za parę dni wrzucę updejt z włosami i skończoną twarzą i dopiero będzie widać co to z tego wyjdzie. Sam jestem ciekaw.

 

Dzięki za komentarze.

Życzcie mi powodzenia bo czasu teraz mam mało i idzie mi to jak krew z nosa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huraaa...kolejny updejt :)

Włoski dodałem i tutaj taką prośbę mam, żebyście mnie pokierowali, co z kolorami zrobić. Bo widzę, że coś tu nie gra, ale nie umiem powiedzieć co i jak to naprawić.

Mam nadzieję, że niedługo to skończę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włosy na czubku głowy nie wyglądają jak długie włosy tylko raczej jak futro..mi się tamta technika podobała nie wiem czemu zrezygnowałeś....bo dzięki niej był bardzo ładnie..ciężko ocenić kolor nie widząc tła..a sądząc po twarzy to na zdieciu jest słonecznie i pogodnie:] Zdaje się że za bardzo pomarańczowego koloru uzyłeś żeby podkreślić delikatne cienie na skórze[widać to zwłaszcza na czubku nosa]...one chyba by tak nie wyglądały ale no nadal ciężko ocenić bez tła bo moze coś jej się np odbijać od dołu i dawać taki efekt:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Daję kolejną porcję dzisiaj.

 

pa6LO - z blurowania zrezygnowałem bo było zbyt czasochłonne i zbyt maskowało niedociągnięcia. Myślę, że malując w 'klasyczny' sposób nauczę się dużo więcej. Lepiej poprawiać swoje błędy niż je chować.

Jim mee - już się na Paintera przesiadłem. Lepsiejsze pędzelki ma :)

 

Ma ktoś może jakiś pomysł na tło? Jak pa6LO zauważył, to ma być słoneczny, wietrzny dzień. Powinienem wrzucić po prostu niebo? Czy ma ktoś pomysł na coś bardziej oryginalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona ma coś z górna wargą, zabardzo zdaje mi się łączy ona z zębami co dziwnie wygląda[moze by ją

 

 

DELIKATNIE przyciemnić w tym osłonecznionym miejscu zeby było widać że ona odstaje i daje cień dla samej siebie i troche dla zębów]...a tło hmm ponieważ ona patrzy z dołu do góry to na choryzońcie powinien być jakiś lond zaznaczony ...ja to widzę w jakim parku na otwartej przestrzeni....ale jeśli tam jest słonecznie to musisz to też zaznaczyć na włosach bo one nawet jak są czarne to odbijają światło bo nadal wyglądają troche jak futro albo lekko gumowe [jak Łukasz zauważył] ;) i chyba ten jej ciuch też by trzeba rozjaśnić w miejscach na które pada jasne słoneczne światło..napewno masz jakąś ciemną koszulke w domq to mozesz zerknąć na nią że wystawiona na dworze ciemna strasznie nie jest:] czekam na kolejne updejty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności