Skocz do zawartości

Radeon 9600 128Mb czy GF4 FX


Robert B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupić karte ale nie wiem jaką ATI Radeon 9600 128MB [128bit] TV czy może jakąś z seri GF4 FX do 320 zł?? Do 3ds maxa ale też zeby gry chodziły fajnie no i zeby była lepsza dobra sami wiecie filmy zeby pooglądac itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

khym, gf 4 fx? Nie słyszałem o takim wynalazku ;) Z doświadczenia moge powiedziec, ze gf4ti4200@softquadro całkiem ładnie sobie radzi. No i wersja gainwarda, ktorą posiadałem bardzo ładnie się kreciła ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ganwardy sie nie grzeja jak inne (takie male spostzezenie moje ) kiedys w zamierzchlych czasach milam gainwardy i powiem ze ta firme polecam :) do leadteka sie rozczarowalam nieestety moze ktos mial inne przejscia z tymi kartami

 

radka mam do dzis niezle sie na niej grafike robi (pod linuxem jest troche problemu z driverami jesli ma sie widzimisie zeby obslugialawa ta karta 2 monitory ;choc sa juz nowe drivery i bede musiala wyprobowac ) i gra sie na radkach tez niezle .Tu polecam radka od firmy Sapphire od club 3d jakos niewiem niby wszysko ok ale hmm... grzeje sie i pamiec na karcie (podobno) gorsza jest widac na grach sczegolnie na maxie leci identycznie ...

Zreszta wybor nalezy do Ciebie albo powiedzmy sczerze ostatnie slowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na leadteka nie narzekam - pol kilograma miedzi na gpu daje mi pewien komfort psychiczny ;P Tyle, że to juz nie gf4, hehe. Reasumując - jeśli wybierzesz gf to każda poważna firma bedzie dobra, ale prawdopodobnie gainward nieco lepszy;)

 

 

edit

khym, moj stosunek do leadteka lekko sie zmienil - wlasnie sfajczyl sie moj 6800gt... chlip... Rest In Pain czy jakos tak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moj programista powiedzial: jak kupujesz te starsze (te co sa w cenie kolo 300zl) to kupuj Radeona, jak bierzesz te drozsze to bierz GF bo nowe radki nie maja nowych shaderow

 

 

ehem, nie wiem co programista mial na mysli, ale...

 

jesli jeszcze nie kupiles to sie zastanow nad starym dobrym gf4ti4200. jesli grasz w starsze gry (dx 8.1, dx7) to bierz ti4200, jesli w nowsze (dx9) to kup r9600. jesli nie grasz w gry w ogole i robisz w 3d (opengl) to bierz ti4200, ktory bedzie ciut lepszy ze wzgledu na architekture 4x2 w porownaniu do 4x1 radka i mozliwosci stu procentowej przerobki na quadro, co razem z driverami maxtreme da maxowi kopa.

tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności