Skocz do zawartości

Scena 3D: Moj pokoik


Georgas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jest to mój pierwszy poważny projekcik w maxie, jestem początkującym użytkownikiem maxa bo od niecałego miesiąca więc prosze o dużo rad jak coś w złym kierunku idzie z modelowaniem.Mam nadzieje że coś z tego mojego pokoiku wyjdzie, piszcie jak wam sie będzie podobał i niepodobał ale najbardziej mile widziane rady :]

 

Więc zaczynamy, na pierwszy ogień idzie szafa i regał

 

Aha użytam maxa 6 a renderuje w Vrayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 263
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szafa jak szafa (ktoś właśnie tak wstrętnie napisał na moim wątku posta...nevermind), ale przydałyby się jakieś "gałki" którymi się otwiera szafki i szyflady...ogólnie spox i powodzenia w dalszej nauce takiej wielkiej sztuki jaką jest 3d studio max...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień te czarne tło w enviroment albo chociaż odpal skylighta w vray. Wtedy będzie to owiele lepiej wyglądac(i dłużej się renderować ale to szczegół:]).

Pozatym całkie całkiem. Czekam na updat'a.

PS. JA też dopiero sie ucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj załącznik w pierwszym poście. Pozatym jeśli chesz budować cały pokój to możę najpierw postaw ściany, będzie ci potem łatwiej porozmieszcać meble(przynajmniej tak myśle). Czekam na coś nowego i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma c oceniac!? To jest szafa. Jest bardzo oryginalna (serio) taką masz w pokoju? Jak tak to gratuluje oryginalnego wyboru :D ;]. Bardzo ładnie. I serio jezeli od miecha zajmujesz sie maxiem to jest ... - bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe , ja naprawde nieumie dużo a tego wszystkiego nauczyłem sie dzięki Lordowi Saskybody'emu który mnie nauczył podstaw maxa i wielkie dzięki mu za to :]

Dziś zamieszczam biurko , no i to wszystko jeśli chodzi o meble :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak textury są bardzo ważne w takich scenach z prostymi modelami!!!

 

propos szafy - to wydaje mi się że przesówane drzwiczki są zbytnio wgłębione w szafę . Po za tym drobnym szczegółem wszystko pasi. Gratulacje Ja z maxem jestem 4 miesiące z przerwami i jeszcze takich rzeczy nie robiłem więc będę podpatrywał co wymodzisz :) Pozdro..forAll

 

__________________

http://www.grafikarg.w.szu.pl - "my gallery" don't laff....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zamieszczam troche sprzętu audio a mianowicie kolumny mam nadzieje że sie wam spodobają

 

a jeśli chodzi o szafe i drzwiczki to wszystko jest OK , wszystko jest mierzone od linijki :P

 

pozdrawiam i prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robie to też z linijką po pokoju latam :D i też niektórzy sie czepiają....Fajne kolumny te otwory to booleanowałeś??

 

Boolean używałem do wycięcia dziur w obudowie , troche miałem z tym kłopot bo mi sie całe kolumny przez ten boolean psuły ale jakoś sobie poradziłem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny dzień, więc kolejny update

Kolumny już były więc teraz czas na sprzęt audio. Nie jest to może nowy sprzęt ale chodzi :] Jest to jakaś polska firma DIORA ,ale jak chodzi to niema co narzekać :]

 

Mam nadzieje że sie wam spodoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny dzień, więc kolejny update

Kolumny już były więc teraz czas na sprzęt audio. Nie jest to może nowy sprzęt ale chodzi :] Jest to jakaś polska firma DIORA ,ale jak chodzi to niema co narzekać :]

 

Mam nadzieje że sie wam spodoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac zaczaki polymodelingu w przeciwienstwie do pierwszych obiektow zbudowanych z prostych bryl ;] Chociaz przyznal sie na gg ze jeszcze uzywa booleana, stanowczo odradzam, to samo zrobisz polymodelingiem ;]

 

do kaseciaka [mam nadizeje ze to kaseciak], musisz odzielic [detach] ta szybke przez ktora widac kasete bo bedziesz miec pozniej problem z materialem ;]

 

i wstaw w pierwszy post nowy obrazek ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac zaczaki polymodelingu w przeciwienstwie do pierwszych obiektow zbudowanych z prostych bryl ;] Chociaz przyznal sie na gg ze jeszcze uzywa booleana, stanowczo odradzam, to samo zrobisz polymodelingiem ;]

 

do kaseciaka [mam nadizeje ze to kaseciak], musisz odzielic [detach] ta szybke przez ktora widac kasete bo bedziesz miec pozniej problem z materialem ;]

 

i wstaw w pierwszy post nowy obrazek ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgas, znamy się juz tyle lat.........:D Mówiłem Ci to już ale powtórzę(a co niech cała Polska wie:P), ten pokoik jest naprawde Super jak na początek!!!

Widać ze robisz to z pasją i co najważniejsze nie odkladasz na poźniej(tak jak ja to robię:PP)

Muszę Wam wszystkim powiedzieć, że widziałem juz texturki i są naprawde niezle!!

A i jescze jedno: Seo powiedział, że ja bym takiego czegos nie zrobił....a to cos znaczy:DD

Dla porównania pokazuję swój pierszy pokoik:P

 

P.s sorki georg, ze psuje ogolnie dobre zdanie o zalacznikach w tym watku:PPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same kwadraty :( nie wydaje mi sie zeby tak bylo naprawde.. masz jakeis foto swojego pokoju?

 

Niestety niemam zdjęcia pokoju, musze troche pochamferować ale tylko krawędzie ścian (chodzi o ściane z oknem) bo mebelki sie zgadzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności