Skocz do zawartości

płyty główne dwuprocesorowe


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

nie dlugo chcialbym zakupic plyte dwu procesorowa ale nie wiem jaka co i gdzie nie wiem czy to jest dobre tanie (czy mnie stac)jakie ma zalety jakie wady jakmoglibyscie podac mi jakies linki do plyt (dwupro..) z opisem

jestem laikiem w tych sprawach

jakiej firmy byscie polecali jakie sa najlepsze

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ja tez szukalem dobrej plyty ;) 2 procesorowej i to znalazlem ponoc dobre ale z checia wyslucham komentarzy osob znajacych sie na tym ;) cena jej jest mala raczej jak na taka plyte bo okolo 800zl ...

 

GA-K8NXP-SLI

 

"Płyta główna Gigabyta GA-K8NXP-SLI, to istny monster dla maniaków wydajności pod każdym względem! Przeznaczona jest ona pod Athlony 64 ze złączem Socket 939. Posiada dwa złącza PCI-Express x16, umożliwia to podłączenie dwóch kart graficznych ze sobą i uzyskanie najwyższej wydajności. Poza tym płyta posiada dwie zintegroowane gigabitowe karty sieciowe, 4 kanały S-ATA oraz, co jest absolutną nowością 4 kanały S-ATA II, wszystkie mogą oczywiście pracować w trybie RAID."

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/plyty_nForce4/Gigabyte_K8NXP-SLI.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 800 zł, tyle dałem za swoją jednoprocesorową :D

aaa czekaj, już wiem czemu tak tanie, przecież to pod amd :| to ja już wolę moje p4.

a ta płyta byłaby niezła na serwerek. raid, sata, dwa procesorki, dwie karty sieciowie hmm interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans, no fakt, idealne mobo. u nas to pewnie gdzies za rok bedzie. a kosztuje to cacko $600, czyli w polsce pewnie (przy tak niskim kursie dolara jak dzisiaj) zamknie sie w przedziale 2-2,5k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole nielocie, ze sie zapytam, po co ci taki sprzet? jestes pewien, ze sie zwroci? czy tylko taki masz kaprys... bo zauwaz, ze w cos takiego trza sporo kasy jeszcze wpakowac. mega grzalka, serwerowa buda, pamiatki ECC etc. i rachunek za prad x 2. moze lepiej kupic jakiegos p4 3.6 lub A64 FX 55 do tego mase ramu (2gb jakis super kostek typu corsair), gf6800U@quadroFX4000 plus ze dwa raptory puszczone w raidzie, wyjdzie cie taniej a niekoniecznie wolniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dirty moze masz racje ale wydaje mi sie ze bardziej sie oplaca kupic plyte dwu... ja nie chce odrazu kupowac super sprzetu stopniowo a plyta by (tak mi sie wydaje) starczyla by na dlugie lata ja juz mysle przyszlosciowo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sans - ja mialem 6800gt@quadro (karta na zegarach ultry, a ze to gt to ma lepsze timingi pamieci ;>). Ogolnie to bawilem sie tylko chwile, bo nie ma maxtremow pod maxa7 (da sie uruchomic te spod 6, ale sa niestabilne), ale wydajność była całkiem przyjemna ;) W trybie smoothshaded mogłem płynnie obracac kilka mln poly (od 2 do 9 z tego co pamietam, w zaleznosci od ilosci obiektow, itd). Teraz jade na dx9 i w "tescie czajnikowym" (teapot, 13 segmentow - skopiowany X razy) przy 4 mln poly jest zauwazalny poslizg w viewportach, jednak da sie pracować. Przy 2.5 mln jest pełen komfort ;) Pozostaje czekać, az nvidia ruszy tyłek i zrobi maxtreme do maxa7...

 

 

nielot -komponent do komputera, ktory starczy na 6-8 lat? nie zartuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buehehhe nielot wiesz co bylo 8 lat temu? :D

 

jakies 6 lat wstecz kupilem za potwornie ciezkie pieniadze (ok 8k) topowy super sprzet: pII 350, 64 mb ram, 10 gb hdd, riva tnt, najlepsze 17` cali crt. po 2 latach dokupilem sobie cd-rw ktore stanialo do osiagalnej granicy 1k.

 

komp zuzywa sie po 2 latach, po 3 jest juz o polowe wolniejszy od nowej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo, Sans ja wiem wiem postep techniki.... ale posluchajcie kupilem kiedys kompa wytrzymal ponad 4 lata dalo sie na nim grac w rozne gierki i na maxie dzilac:D:D terazmoj komp w sierpniu skonczy 2 lata i tez nie jest najgorszy a zauwazcie ze ja tutaj mowilem o plycie glownej a nie os przecie przeciez robil bym upgrade, to tak jak bym teraz wyciskal z mojego kompa (plyty) czesty upgrade na pewno mialbym dobry sprzet wysokiej klasy

przypominam ze ja nie mowilem o sprzecie tlko o plycie:D:D

bo wiadomo ze sprzet szybko spada w dol i trzeba czesto co dwa lata wymieniac (nawet nieraz co rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no racja:D:D

ale to sie jeszcze okaze jak bede mial troche kasy jakies 5-6 tys to kupie dwuprocesorowa a jak mniej to pomysle

aha a jak cos to mozecie podac jakas bardzo bobra plyte jednoprocesorowa ale zeby duzo pamieci tam weszlo:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot-> za 8 lat to intel zdazy zmienic socketa z cztery razy wiec takie gadanie jest zdeczko bez sensu. ja osobiscie nie wierze w apgrejdy, kupowanie sprzetu na lata bo wiem, ze jest to bez sensu. po jakims czasie zawsze wyjdzie cos nowego, czego juz nie wsadzisz na plyte/do kompa. jak mowil sans, komp jest na 2, gora 3 lata, potem kupujesz nowego. oczywiscie apgrejdy nalezy robic w miare mozliwosci ale w praktyce sie to za bardzo nie sprawdza (przynajmniej jesli chodzi o powazny upgrade). ja prawie trzy lata temu kupilem kompa, ktorego mam do dzisiaj. w miedzy czasie dodalem ramu, kupilem drugi dysk, nagryware, zmienilem cpu za xp 1800 na 2400. wiecej na moje mobo nie wlezie. to sa takie male apgrejdy, ktore mozna robic. szykuje sie za jakis czas do zmiany sprzetu (chociaz sie to przeciagnie pewnie bo bardzo krucho z kasa...)

nie licz na to, ze kupujac mobo teraz wsadzisz na nia za 4 lata jakis nowoczesny procek (szczegolnie jesli chodzi o intela, sockety amd maja z reguly duzo dluzsza zywotnosc vide socketA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage tez ze do sprzetu mozesz miec sentyment za te 8 lat ale soft chcialoby sie miec najnowszy. ten sprzet nie pociagnie ma 3dsmax v15 ;)

 

edit: dodam tylko ze ten moj super sprzet za 8k udalo mi sie szczesliwie opchnac 2 lata temu na gieldzie za 300 zeta, tylko mobo i proc bo dysk padl, pamieci tez, zasilacz grozil wybuchem a monitor dalej mi sluzy choc to ostatnie jego godziny bo zachwile zgasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niekoniecznie super mega wypas za 15k pln... kup po prostu w miare dobry sprzet w miare swoich (rodzicow) mozliwosci.

 

chodzi o to, zebys nie myslal kategoriami 'komp na 8 lat'. i to jeszcze do 3d. cos takiego po prostu nie istnieje (przynajmniej dla zwyklego zjadacza chleba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu sprzedalem gitare i piecyk za cale 3200 zl ;]

 

bo na starym sprzecie nie dalo sie pracowac (a mialem identyczny jak Sans tylko dysk wiekszy)

 

kupilem sobie AMD 2500+ , 256 ramu (?) , radeona 9500 , 80 gb WD

 

nie starczylo mi nawet na CD rom i floopy (bo zapomnialem)

a kupno 256 ramu do kompa pod grafike to bylo glupstwo przez ktore placilem caly ten rok wydajnoscią ;]

 

z biegiem czasu pojawil kolejny kingstone i razem mialem juz 512 w dualu ... doszedl drugi monitor i tydzien temu 1 gb ramu (tyle ze nie mam wolnych slotow i w sadzone mam 2x512 + 256) i taki dysk 4,5 gb na smieci (swap file , temp ) teraz sprzedam 2x 256 ramu i kupie jedną jeszcze 512 ... razem bedzie 1,5 gb ramu

 

ram moim zdaniem jest bardzo wazny ... odczuwa sie to chyba najlepiej przy renderingu do druku w Hi res

 

i juz mysle o zmianie kompa na 64 bity ... bo jak zapewne maxiu 8 bedize juz pod to zoptymalizowany ... a XP64 juz niedlugo bedize ....

 

takze TYLO stabilny komp .... lepiej kupic dobry zasilacz i nie srac ze ci komp sie restartuje czy max zawiesza bo nie stabilne napiecia na mobo

duzo ramu

i ja bym pakowal w soket 939 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do XP 64 to chodzą pogłoski że chodzi wolniej od wersji 32 bitowej. Przypominam, że linuxy chwytają od dawna z łatwością 64 bity i odwzajemniają się niebagatelnym wzrostem wydajności. Jeśli ktoś bawi się w mayce, to może to być dla niego bardzo opłacalna inwestycja.

co do rama ... zależy co kto robi, ale 1GB to minimum, które do moich potrzeb wystarcza. Mam na płycie możliwość rozwoju do 4gb więc widzę przyszłość kolorowo.

nielot, nie ma sensu kupować tak jak chcesz, czyli kiepskiej klasy sprzęt na płytę dwuprocesorową, lepiej kupić lepszej klasy jednoprocesorowy zestaw, w którym znajdzie się miejsce na np. 4GB ram i procesor 3.6GHz ;] Możesz też dołożyć i kupić duży i szybki (ważne!) dysk na sata, albo ... kupić wszystko w normie, tylko położyć nacisk na jakość monitora. Jeśli monitor będzie mały to na nic ultra szybka dwuprocesorowa płyta z kseonkami.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności