Skocz do zawartości

procesor z hyperthreadingiem?


Gość sarn_a

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość sarn_a

hm....własnie luknełam Mote w Twoja rozmowe pt."AMD czy Intel"...i juz trochu nabralam przekonania na "nie"bo widzisz stoje rowniez przed zamiarem zakupu procesora i dlatego poruszyłam ten watek..tymbardziej,ze to cos nowego..niesprawdzonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to cos nowego..niesprawdzonego

 

lol HT? nowe? niesprawdzone?

majac ht mozesz przy dluzszym renderingu wylaczyc jeden procesor wirtualny dla maxa by moc np uruchomic inny program.

problemy z ht wystepuja tylko na uszkodzonych plytach glownych min asusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sarn_a

..jeszcze po dłuzszych wgledzinach odkryłam,ze prawie kazdy nowszy pentium jest z hyperthreadingiem..w kazdym badz razie co sadzicie o takim zestawie do głownie(max+vray)

 

[775]procesor Intel Pentium4 550J 3,4 ghz/1mb/800(lub Opteron242?) (1060zł)

[int][775]płyta Abit AG8 3RD-EYE (430)

2x512 kingston 400(juz jedna pare mam,plyta obsługuje 4 kosci) (480)

Extreme 6600 Gt Leadtek 128 Mb (820)

[sata]dysk WD Caviar 160Gb 720 8Mb Wd 1600JD (329)

obudowa (130)

cd-rom (59)

zasilacz (230)

=3538

 

moge wydac tylko 3500(a juz jest nieco ponad)jak sadzicie dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje to pracujesz na windows'ie... - więc narazie nie bierz AMD 64... gdyż zanim zaczniesz go odpowiednio wykorzystywać... to będą już dużo lepsze procki...:)

 

Narazie kup sobie średniej klasy P4 - i nie bierz LGA... - kup 3.0 E i np. płytke abit'a IC7-G - bardzo dobra... - A jak już się czaisz na coś 64 bitowego od AMD to weź sobie Opteron'a z serii 100 - jest do konfg. jedno procesorowej... - kosztuje 880 zł płytka do niego jakieś 500 zł - niech cie nie odstrasza taktowanie Opterona... - 1,4 Ghz - on naprawdę daje czadu..:) - chociaż przy małe dopłacie (300zł) możesz już mieć 2.0 Ghz... - a to już naprawdę dobra platforma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sarn_a

ale chyba zakupie AMD opterona(sugeruje sie ta strona http://techreport.com/reviews/2004q2/opteron-x50/index.x?pg=7)wiec:Opteron 242 BOX jadro SiedgeHammer,pamiec cache 128kb,czestotliwosc pracy 1600 mhz,czestotl.magistrali 400 mhz(1083 zł)

 

Ale ja musze miec naprawde w miare dobry sprzet...tymbardziej,ze kase wyklada nań moj pracodawca i nie moge myslec na zasadzie "narazie"mam jednak do dyspozycji 3500..wiec tak to wyglada....a komp potrzebny jest mi do pracy w maxie +v-ray ..a ten mi wydłuza czas pracy BARDZO i chcialabym zaczac normalnie pracowac a nie godzinami gapic sie w probny render.....mam nadzieje,ze skroce ten czas oczekiwania...mam nadzieje..

 

opteron 2gh kosztuje 1376 zł!to nieco za duzo..

opteron 2gh z serii 100 1166 zeta........czyli lepszy jest od tego 242...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P4 z 2mb Cach'u czyli wersja Extreme, nie odbiega wydajnością od wersji E ktora ma 1 MB - testowałem - różnica minimalna...

 

a co do opterona... - ten z serii 200 jest droższy pod umożliwa prace dwóch CPU, a te z 100 mogą działać tylko pojedynczo..

 

Ja polecam 2x Opteron 244 to wystarczy żeby pracować odpowiednio - jeżeli nadaży się okazja... to zawsze w ramach "amortyzacji" można wymienić CPU na lepszy...:)

 

cały koszt zestawu (MOBO+2X CPU + RAM)= 5340 zł

 

2x Opteron 244(box) + Tyan Thunder K8W S2885ANRF + 2x 512 kingstone ECC

 

jak do pracy to nie jest to droga maszyna - do domciu jak najbardziej... mnogość kórą trzeba wydać na ten sprzęt musi się zwrócić - a to jest jedynie możliwe w firmie, droga z tego zestawu jest płytka - zawsze można kupić na e-bay'u jakąś używaną..., tak samo pamięć z ECC jest dużo droższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol HT? nowe? niesprawdzone?

majac ht mozesz przy dluzszym renderingu wylaczyc jeden procesor wirtualny dla maxa by moc np uruchomic inny program.

problemy z ht wystepuja tylko na uszkodzonych plytach glownych min asusa.

 

musze miec uszkodzonego gigabajta, bo naprawde nikomu nie polecam tego procka bo jedyne co mozna zrobic to walnac w blaszaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sarn_a

dzieki za pomoc(ale to jednak trochu duzo,fajnie by było miec dwa procki:)ale to nie przejdzie:)jeszcze przegrzebujac forum zastanawiałam sie nad amd 65-jednak,tylko nad 3500+box..qrcze,kazdy ma jakis swoj typ a ja lamrem jestem co do sprzetu..i trudno mi sie zdecydowac..ale opinie o nim sa dosc zachwalajace..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD'ki są dobre (athlon 64) ale... P4 może troszke więcej...:)

Pracowałe na P4 z HT na Abit IC7-G - zero problemów:)

 

Jeżeli chcesz mieć szybszy rendering to kup P4 -a kiedy przyjdzie czas zmiany sprzętu... to... - to bedziesz musiał znowu zadać to samo pytanie... bo na rynku duuuuuuuuuuuużo się zmieni :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności