Skocz do zawartości

Scena 3D: Moje pierwsze pracki


HEKTOR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!.

 

 

 

Grafiką to ja się nigdy nie zajmowałem, ale zrobiłem kilka takich pracek sobie. Oto jedna z nich. Kiedyś bawiłem się MAYA 4, ale nie miałem czasu na naukę. Proszę o wytknięcie błędów moich pierwszych prac graficznych.

 

 

Pozdrawiam i Dziękuję !.

 

P.S.

 

Wiem że wstyd umieszczać takie coś, dlatego proszę o wyrozumiałość dla Laika, jakość też obrazków jest niska!!, bo takie tylko mogłem przesłąć na forum :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) po raz pierwszy widze że ktoś używa czcionki i koloru innego niż standardowy w poście :> Lepiej się czyta biały kolor więc nie wiem czmu tak kombinować :P

2) Nie no, pracki nie są takie tragiczne, widziałem tu już dużo gorsze :> nie jest źle, dawaj dalej :)

3) Możesz załadować większy plik, jak umieścisz go na jakimś innym serwerze (np. na jakimś serwerze bezpłatnym) i załączysz linka :)

pozdry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne komentarze!.

Nad drugą pracą czyli tą z wilkiem w tle, męczyłem się dość długo, chciałem uzyskać taki mroczny efekt, ale raczej uzyskałem śmieszny, najgorzej było z tym księżycem, jest to zwykła kula, bo inaczej zrobić nie umiałem. No a ta trzecia praca :/ hm… szkoda gadać, jest to pierwsza tak w ogóle moja praca, wyspa jak z porcelany i jakby szpachelką formowana. Teraz wiem, żeby praca miała to coś (oczywiście żadna moja tego nie ma) to potrzebny jest pomysł, a ja jak mam pomysł to coś sknocę przy robocie. Zainspirowany pracą Adama Zimirskiego Underwater, też postaram się stworzyć cos pod wodą, oczywiście o takim poziomie jak ten Pan to ja nawet nie marzę, a te stwory, ja zostanę raczej przy muszelkach.

Dziękuję i Pozdrawiam!

P.S

Nie wiem po co to mówię, ale tak na codzień to jestem Programistą. Tak chciałem coś powiedzieć że każdy może bawić się grafiką, troche lepiej troche gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarne pismo na prawie czarnym tle, to niedobrze. Bo wiekszosc uzytkownikow tutaj jest plci meskiej. U mezczyzn slepota kolorow wystepuje czesciej, to znaczy ze 8 % forumowiczow cie nie przeczyta.

 

w pierwszej pracy przeszkadza to ze postac jest nieoteksturowana, i brakuje odblasku od slonca na postaci i innych objektach.

dwie nastepne prace stanowczo za ciemne (patrz wyzej, oprocz tego niektorzy maja ciemny monitor). trzecia praca mi sie podoba najbardziej, tylko rozjasnic i troche dopracowac.

ostatnia tez w porzadku, ale daj jakies dno (jesli nie dales), zeby miec na glebinach ciemniejszy podklad. oprocz tego tekstura skaly do wymiany, na dole powinna miec odbarwienia od wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę odstaw Mayę i zrób to samo w Bryce. Zrobisz to szybciej a na pewno jeszcze lepiej (jeśli chodzi stricte o twoje obrazki). Jest banalny w obsłudze. Nakład wiedzy i pracy do uzyskanych wyników zaskoczy cię. Na tym poziomie umiejętności twoje renderery od razu skojarzyły mi się z tym programem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności