Skocz do zawartości

POMOCY vray exception


Gość ant-3d

Rekomendowane odpowiedzi

Zalamalem sie. Nad scena juz troche siedze a tu nagle moj vray podczas proby wyrenderowania wywala mi taki blad:

 

"UNHALTED EXCEPTION: Building render normals for node "Kratownice" at time 0 Last marker is at renderinstance.cpp, line 531: (3): Kratownice

 

Press Cancel to abort rendering or Ok to continue"

 

Nie mam pojecia skad sie to wzielo tym bardziej ze wczesniej nie bylo zadnego problemu. Usunolem wszystkie materialy ale problem nadal jest. Nie wiem co mam zrobic. Jesli wezme Ok to pokazuja mi sie jakies smieci zamiast renderu natomiast po nacisnieciu cancel rendering zostaje przerwany. Prosze Was bardzo bardzo o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Plyta asusa nforce 3, geforce 5700 fx, 1 giga ramu, athlon 3000+. Obiekt kratownica to zwykla kratownica zlozona z renderable lines. Jesli ja wywale ze sceny to wykrzacza sie na innym obiekcie. Probowalem colapsowac modyfikatory, atachowac czesci ale nic mi to nie pomoglo. Bialej goraczki juz dostaje. Moj vray to 1.09.03 pod 3ds 6. Gdzies na sieci wyczytalem ze mozna sie pobawic z raycaster params w vrayu. Bawilem sie i nic. Moze nie umiem sie bawic. Pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome: Za twoja rada zmienilem vray'a. Niestety nie mam 1.46.15 ale mam 1.46.10. Zgadnij co sie stalo? Ano wlasnie nic sie nie stalo. Dalej jest blad.

 

SansSerif: To nie materialy bo je juz wywalalem ze sceny i dalej bylo to samo. Swiatla to dwa vray lighty z wlyaczona opcja invisible. Oto screeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaimportuj model do nowej sceny i poustawiaj to od nowa ;)...

Chałek: Zablysnales! displacement i default light sa wlaczone standardowo, poza tym default light wylacza sie przy wstawieniu jakiegokolwiek swiatla do sceny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ze sprzetowka nie kombinowalem w kompie po za tym mysle ze na 99% mozna wykluczyc wade sprzetowa. Probowalem zaimportowac obiekty do nowej sceny i jeszcze raz to ustawic. Problem dalej sie powtarza. Natomiast jesli czesc obiektow ukryje i ich nie renderuje to problemu nie ma. Wiem ze to moze byc prawdopodobnie zwiazane z ustawieniami raycaster params ale nie mam pojecia o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif: nie mam displacement na kratownicy. W vrayu wylaczylem displacement i dalej to samo. Wywalilem ze sceny obiekt kratownica i znow to samo z tym ze na innym obiekcie. Wywaliem go i znow to samo na innym itd. Az zmalala mi troche liczba obiektow i poszlo. Tylko co mi z tego jak pol samochodu nie ma. Caly dzien juz dzis nad tym przesiedzialem i bladego pojecia nie mam o co chodzi lub co z tym zrobic. Musi byc jakies wytlumaczenie. Help...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif: masz racje. To pamiec, za malo jej. Tzn. przez moje radosne modelowanie nie starczylo mi jej a powinno starczyc na wiecej niz chce.

 

Mam pytanie. Ponoc w vrayu mozna zrobic tak ze jakos zapisuje sie scene w jakis kosmiczny sposob i wowczas nie musze ladowac obiektow tylko vray laduje sobie siatki sam z pliku. Popnoc to bardzo odciaza pamiec. Wiec gdzie o tym moge poczytac cos wiecej albo jak to dziala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob inaczej. zrob merge tej kratownicy do nowego pliku. poloz ja na plasko i wyrenderuj sobie scanlinem kanal z-depth z widoku top. pozniej uzyj tego co sie wyrenderowalo jako mapy vray displacement dla plane`a ktorego wstawisz zamiast tych splinow. nie zapomnij wlaczyc displacement w ustawieniach vraya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności