Skocz do zawartości

Photoshop CS2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja już po próbach. Wrażenia przyjemne, miły updacik tylko przedewszystkim dla parających się fotografią cyfrową. Trzeba się przyzwyczaić do nowego sposobu selekcjonowania i grupowania warstw który ma swoje plusy i minusy, grunt że można teraz selekcjonowć weięcej niż jedną warstwe jednocześnie, szkoda tylko że nie można przy okazji nałożyć jednocześnie na tych kilka wybranych warstwach kolor korekcji czy filtra.

Bardzo, bardzo dobrym pomysłem, aczykolwiek nie nowym są smart objects. Świetnie że w końcu Adobe zdecydowało śie wprowadzić nowy sposóbtransformacji - jednocześnie minus za drobne niedopracowania - nieda się edytować ilości węzłów w warpie, nie da sie zakończyć edycji dwuklikiem i takie tam inne. Drażni mnie też metoda dodawania nowych ficzerówjako rozbudowane pluginy - liquify, extract, pattern maker a teraz vanishing point - co tylko ogranicza ich możliwości.

Fajne są nowe blury (chociaż box blur można by sobie darować, jedyna jego przewaga nadgaussianem to szybkość) i sharpen, Reduce Noise też się bardzo dobrze sprawdza. Edycja plików 32 bitowych wygląda jak narazie marniej niż dawniejsza edycja map 16sto bitowych - za to można na mapy hdri nakładać Lens Flare - czaaad:>

Redukcja czerwonych oczu czy color replacement to zbytek łaski - naprawde dziekuje za takie usprawniacze, obejdzie sie...

Za to - imo jedna z najważniejszych nowinek to możliwość zamieniania tekstu na ścieżki i shapy.

No i fajnie że można okienko z obrazkiem wystawiać poza okno programu.

Ogólnie - najważniejsze nowości tej wersji mażyły się ludziom od dawien dawna i troche wstyd że dopiero w tej wersji je wprowadzono, a reszta to automaty dla głuptaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry - Wiesz, kiedyś myślałem że Adobe przegina z numerkowaniem ale chyba jednak nie aż tak, smart objects to naprawde świetna sprawa. Programik ewoluuje, może nie rewolucyjnie ale z wersji na wersje jednak znacznie. W praktyce wygląda to tak że chociaż marudziłem na zmiany w 7ce to potem nie mogłem się bez niej obejść, podobnie CS ( chociaż bez csa potrafie żyć) Z drugiej strony drażnia mnie tłumaczenia Adobowców że za mało czasu bo niedopracowania nowinek w niektórych miejscach są aż nadto wyraźne. Podobnie z tekstami że oni to cudawianki by wprowadzili ale kompy by nie wyrobiły - no to sie wprowadza nowinki tak żeby jednak wyrobiły a praktyka pokazuje że optymalizacja kodu czyni cuda. Warp był w AE i nie było problemu z szybkością, albo ten box blur...

 

Sans:

Nie ma sprawy, zawsze do usług:)

Smart object to coś jak obiekt z Flashowej biblioteki. Można wziąść dowolny layer i transformować w nieskończoność nie tracąc prawie nic na jakości. Można też takich smart obiektów namnożyć w cholere, po czym wyedytować jeden, albo podmienić na bitmape z pliku i zmiany zostaną automatycznie narzucone na pozostałe instancje objektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak cs2 ma małą wade. Jest zbyt wymagający... po godzince straszliwie mi zwalnia, ale to być może wina 256 mb ramu. Poza tym adobe zrobiło niezwykły ukłon w stronę osób które tylko "liznęły" photoshopa. Teraz wszystko jest takie łatwe... za łatwe... może i o to chodzi?

Pozostane jdnak przy starym cs'ie... Dla tych kilku nowinek nie warto marnować kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie odkrylem jeszcze wszystkich wymienionych przez bigleba nowinek...jedyne co mi sie spodobalo to wmiare szybszy algorytm wczytywania plikow psd...ale dalsze operacje na scenie z ponad 100 layerami sprawia progowi maly problem nawet na srednio mocnych sprzetach...

 

a co do selekcji i wiazania layerow...to mi sie to calkowicie nie widzi... przyzwyczajenie ze starych ps'ow pozostalo...widac fakt kwestia gustu...

 

ogolnie adobe mogl dac poprostu 10-15mb updejt do cs i wyszlo by na to samo ale kasa za nowy produkt jest zdziebelko wieksza nish za pluga badz updejt :)

 

cheers...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności