Skocz do zawartości

6800gt softqadro help


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

heh, rozdzialka/odsw. idealne, co sie nie podoba? ;)

 

 

nie wiem dokladnie, zalezy jaka masz rivke, poszukaj w faku/helpie, na pewno bedzie pisalo, do ktorej v. mozna modowac. mysle, ze okolice 66.xx 67.xx powinny byc OK, ale tak na dobra sprawe nowe tez moga byc idealne. niby riva lyka najnowsze forceware'y ale niektorym dziala, niektorym nie, innym sie wywala po paru h, innym chodzi slabo, kazdy polecam inna wersje :D

prawdopodobnie bedziesz musial wyprobowac pare wersji, zaczalbym od numerka zalecanego przez autodeskowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie testowalem, nawet nie testowalem na oryginalnych sterach bez rivatunera i...

... ludzie! jest jak w bajce :D

 

uzylem najprostszego sposobu z linka ktory podal dirty i zastosowalem na Leadtek A400GT-TDH256 ze sterami 75.90 beta guru3d + RivaTuner20RC154.

 

nic innego nie zmienialem, powinienem cos zmieniac w taktowaniu gpu czy pamieci?

 

THX DIRTY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązku nie ma, ale ja swojego gt trzymam jako ultre - 400/1100. Większość kart nie ma z takim taktowaniem najmniejszych problemow, a jest zauważalnie szybciej.

Co do samej karty to warto raz na tydzien (albo na 2 tygodnie) przeczyscic siatkę osłaniającą wentylator. Zbiera się na niej masa kurzu, co powoduje, ze karta lekko się grzeje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh oryginalny wentyl już poszedł już na złom. Ta niby miedź to słabe aluminium pomalowane w kolorze miedzianym. Na dodatek całe to chłodzenie to wielka lipa bo ważący ponad pół kilo radiator jest tylko ozdobą. Tylna masywna podstawa zamiast chłodzić zatrzymuje ciepło bo odizolowana jest od karty grubymi na 4mm pasami gumy.

Malutki zalman vf700-cu zmniejszył temperature w idle o 10*C i jest niesłyszalny.

 

Zauważyłem też że stery których użyłem nie działają z "3gb switch".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też się zastanowie nad zmianą tego chłodzenia - przed chwilką miałem pol-centymetrową warstwe kurzu i 75* na rdzeniu. Ałć.

Co do podkręcania - odpalamy rivatunera, w polu "Driver Settings" klikamy na "customize" i "system settings" (pierwszy obrazek z lewej :P). W zakładce overclocking zaznaczamy "enable driver-level ..." i pozostaje tylko zabawa suwaczkami. Z rozwijanej listy należy oczywiscie wybrać "performance 3d". Poniżej suwaczkow zaznaczamy "apply overclocking at windows startup". I to by było na tyle ;)

Można jeszcze zdać się na algorytm zawarty w sterowniku nvidii, który sam wykryje z jaką częstotliwością może chodzić karta, ale niektórzy mu nie ufają. Jest dostępny z poziomu ustawien ekranu (->karta->quadro fx 4000).

 

edit

oczywista wszystko "on your own risk" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywista wszystko "on your own risk"

 

Spoko spoko, radiatory na ramy karty musiałem przymocować klejem termoprzewodzacym :D

 

Właśnie, jakbyś chciał zmieniać chlodzenie to uwaga bo ramy zastosowane na tej karcie sa super śliskie tak że samoprzylepne radiatory zalmana odpadały.

 

Dzięki kozioo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności