Skocz do zawartości

aNiMaCJa


Gość Spy.PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Spy.PL

nie zanimowalem nic :/. Napisze jescze raz:

 

Mam obrazek i chciałbym go zanimowac :P, ale nie wiem jakiego programu użyć [jeżeli jakiś istnieje]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz kilkaset klatek [ nawet ladnie wyszlo ] :), ale chciałbym zanimować moj obrazek, tak zeby wygladalo jak to [nie patrzcie na ludzika]:

 

 

http://dominik.my-board4all.de/pics/sonstiges/cs-terrorist.jpg

 

masz kilkaset klatek..w czym???, dlaczego mamy nie patrzec na ludzika??.. w czym robiles ten obrazek? napisz cos wiecej bo narazie to jakies x-files

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz animowac obrazek 3D maxem i CATEm???domyslam sie ze nie masz wogole zielonego pojecia do czego sluza te programy.. sam max to maszyna do tworzenia grafiki i glownie animacji 3D ale nie takiej o jakiej myslisz.. ten obrazek to mozesz tylko jako teksture na jakiegos boxa wrzucic a animacja obrazka w taki sposob jak mi sie wydaje ze myslisz jest w jakis sposob mozliwa ale od razu mozesz o tym zapomniec. Jezeli robiles to we flashu to animuj we flashu, CAT z kolei to skrot od Character Animation Toolki, plugin do 3Dmaxa wspomagajacy animacje rigu i w zaden sposob nie moglbys go wykorzystac.. 3D max jak sama nazwa wskazuje jest do grafiki 3D a ty potrzebujesz czegos do grafiki wektorowej 2D.. wiec np cos z prduktow Macromedii.pozdrufki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko sie z toba porozumiec...moze powinienes zrobic to tak..nagrac sobie filmik w cs bo sie jakos da tak zrobic..czyli np wlanczas sobie lana..kierujesz hipem tak jak chcesz filmik ci sie nagrywa..pozniej wrzucasz go do flesha i konwerujesz na grafie wektorowa..i w ten sposob masz piekna plynna animacje...bo tak piszesz do okola ..mam obrazek i chce go zanimowac ..moze naucz sie obslugiwac jakiegos programu..poczytaj sobie jakies tutki..i jak czegos nie bedziesz potrafil zrobic wtedy zadaj jakies pytanie na forum..bo to nie ma sensu sie zastanawiac czy sobie poradzisz...jak nie masz pojecia o zadnym z tych programow - to sobie nie poradzisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz takiego ludzika albo tło animować w MAXie albo CAT to raczej najpierw musisz stworzyć geometrię, system kości albo inne działające metody animacji , jakieś texturki by się przydały itd.

 

Nie określiłeś nawet jaka to ma być animacja (czy ludzik obraca się w 3D, czy może po prostu się powiększa, albo może tło się przesuwa). Z tego co widziałem na załączonym obrazku oraz z twoich mniej lub bardziej zagmatwanych wypowiedzi wynika, że z palcem w przysłowiowej ..... możesz to zrobić in da flash. Jak byś się uparł to możesz nawet zrobić poklatkową animację w Corel PhotoPaint ;)

 

Proponuję otworzyć specjalne forum na pytania dla mocno niezorientowanych albo nietrzeźwych. Mogłoby się nazywać na przykład, "PYTANIA MISTYCZNE" albo jakoś tak.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazka jpg.. takiego screenshota z cs'a nie zanimujesz w 3d.

W plikach jpg zapisywany jest tylko kolor a nie dane odnośnie obiektow i przestrzennego ich rozmieszczenia.

Jeśli chciałbyś zanimować scenę rodem z cs'a musiałbyś stworzyć wszsytko od zera.. postacie i lokacje w 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, jestem pod wrazeniem tego pytania, na prawde!

koledzy oczywiście używają maxa po bożemu, więc nie jest dla nich możliwe zrobienie tego w 3ds max, ale da się.

możesz stworzyć sobie płaskie obiekty i otekstórować je fragmentami ludzika z obrazka, wiesz płaszczyzna dla ramienia z kanałem alpha, dla przedramienia z kanałem alpha itd, a potem po ustawieniu punktórw obrotu animujesz jak 2d tylko, że w 3d :D niezła zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafmax to się nazywa nadinterpretacja. nie sądze żeby o to chodziło. Słyszałem już różne dziwne pytania.

Jedno z nich dotyczyło obrazka (jpg): gość chciał go spobie poobracać, żeby zobaczyć jak kuchnia wygląda z drugiej strony, jak się okazało, że nie da rady to spytał się czy mógłbym teraz zrobić bez zapalonych świateł. (wszystko na 'żywym' jpg)

pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animacja obrazka w taki sposob jak mi sie wydaje ze myslisz jest w jakis sposob mozliwa ale od razu mozesz o tym zapomniec.

 

Kris ma racje, a Spy.PL to zapewne wlasnie jeden z takich ludzi o ktorych Kris wspomnial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem Bracy czy nadinterpretacja, czy nie. Wspomniałem tylko, że można by sie pokusić o prostą animacje na bazie tego jpg'a. Ale niech kolega Spy.PL sie wypowie i zdradzi o co konkretnie mu chodzi, bo narazie jest strasznie enigmatyczny.

P.S. a z tą kuchnią to niezły numer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności