Skocz do zawartości

3d dla potrzeb webu - potrzebne forum


fromage

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo powazna propozycja - powazny temat, a w zasadzie problem - 3d w internecie, jako osobny temat, zajmuje sie tym zawodowo, a w polskiej przestrzeni internetu ze swieca szukac aktualnych i celnych informacji na ten temat, tym bardziej ze mam juz spora wiedze na ten temat i chetnie sie nia podziele na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na nowy temat to ilosc postow nie jest zatrwazajaca... Trudno powiedziec dlaczego, byc moze ten temat nie jest na tym forum zbyt potrzebny, w zasadzie dyskusja polega na znajdowaniu rozwiazan 3d dla i na mozliwosci internetu - latwiej zrobic dobra animacje w 10mb divixie niz 15kb panel nawigacyjny w 3d do serwisu internetowego ktory cos w sobie ma i wyglada dobrze... Rozwiazania istniejace na rynku produkujace z oprogramowania 3d poklatkowe animacje w krzywych, badz serie transparentnych .png to na razie jedyne rozwiazania, ktore i tak generoja wielkosci plikow w zasadzie jeszcze nie do przyjecia... Przed nami rozwiazania scisle zintegrowane z system przez API (openGL, directX i takie tam), tylko ktos to musi zrobic... Na razie morzemy sobie pogledzic od wyzszosci ravixa nad illuminate, badz jak sie zachowuje flex przy eksporcie do .swf. Oczywiscie calosc na razie opiera sie na zalozeniu max+flash=3d web...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Juz myslalem ze sie rozmysliles tak sie dlugo nie odzywales !!!

 

Moze powiesz cos blizej na ten temat jak przeksztalcac nasze pracki np. w jakies ciekawo wygladajaca szate graficzna napisz co kolwiek bo z tego co tu napisales to w sumie mniej wiecej wiemy . Chodzi np. o animacje i inne na stronie zeby sie szybko ladaowala (afkorz jak mamy dobry serwer) nawet dla ludzi kozystajacych z modemu zeby to nie ladowalo sie 100 lat . Ja zawsze zapisywalem w jpg i dzialilem na male czesci wzucalem na stonke.

 

Ale chcialbym sie dowiedziec naprawde czegos wiecej.

 

Ludzie nie pisza bo to zrobilismy a po co ma 1000 osbob pisac tak zrob to . Ale zobaczysz jak juz cos zaczniesz tlumaczyc to bedziesz mial naprawde sporo postow i to sie wszystko rozrosnie nie wspominajac o mailach :)

 

pozdorkwa

 

 

ps. opisz jakies procesy nie potrafie przyblizyc czego bo sie zabardzo na tym nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze fromage tez bym sie chetnie czegos dowiedzial o nowych technikach publikacji w internecie moze jakies totourialki do flasha tak by \"Polska Młódź\" urosla w sile i zeby powstawaly naprawde dobre Polskie stronki . Sam troche tworze stronki www ale w czystym html zreszta zobaczcie efekty

 

 

http://www.hurts.com.pl - nie patrzcie na to ze strona sie pokazuje w oknie ktorego nie idzie zmaksymalizowac to nie moja wina tylko posrednika ktory bez mojej wiedzy zaczal sie bawic (coz takie zasady - ja dostaje kase on dostaje strone w offlinie, co robi pozniej to jego wewnetrzna sprawa).

 

http://www.nelkor.com.pl - strona jeszcze nie dokonczona (dlaczego niesumienny posrednik nie dostarczyl od grudnia materialow)

 

... coz z takim posrednikim za daleko sie nie dojdzie ...co duzo chce wziasc i malo dac ... to byl powod zeby zerwac z nim kontakty sluzbowe , a chcialbym popracowac jakos na wlasne konto ... tak by z czystym sumieniem moc dolaczyc sobie ja do portfolio ... :) i zapracowac na renome i poszanowanie. :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie to tak jak mowie - pierwsze kroki, przez pieprzony sredni bandwith sieciowy, dzieki za pochwaly a sztuczek jest kilka w nastepnym poscie bo nie mam teraz czasu; teraz robie duzo ciezsze (w kb oczywiscie, a w zasadzie w mb) rzeczy, do prezentacji multimedialnej na cd, jak skoncze moze umieszcze w sieci to sobie obejrzycie. Mnie tak najbardziej interesuje mgiczne slowo \"optymalizacja\", czyli jak najwiecej by mialo jak najmniej... pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szkoda Fromage, ze sie nie odzywasz, przypadkowo wpadlem na ten topik u samego dolu listy i musze Ci powiedziec jak i wszystkim Listowiczom, ze rzecz jest warta rozwijania. Powiem wiecej - przydaloby sie wymienic doswiadczeniami bo na przyklad w moim przypadku nie zarzucajac plaskiej grafiki dla WWW wlasnie - powoli wdrazam sie w 3D. Mam pewne pomysly no i prawdopodobnie z MAX\'em i FLASH\'em pod reke udaloby mi sie je zrealizowac :-)

 

Mam nadzieje, ze bedzie jeszcze ktos poza PROFEM, KLICKIEM, COZMO i KHUNU nomen omen z Kedzierzyna!!! kto by sie zainteresowal sprawa???

 

Pozdrawiam serdecznie

K.I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szkoda Fromage, ze sie nie odzywasz, przypadkowo wpadlem na ten topik u samego dolu listy i musze Ci powiedziec jak i wszystkim Listowiczom, ze rzecz jest warta rozwijania. Powiem wiecej - przydaloby sie wymienic doswiadczeniami bo na przyklad w moim przypadku nie zarzucajac plaskiej grafiki dla WWW wlasnie - powoli wdrazam sie w 3D. Mam pewne pomysly no i prawdopodobnie z MAX\'em i FLASH\'em pod reke udaloby mi sie je zrealizowac :-)

 

Mam nadzieje, ze bedzie jeszcze ktos poza PROFEM, KLICKIEM, COZMO i KHUNU nomen omen z Kedzierzyna!!! kto by sie zainteresowal sprawa???

 

Pozdrawiam serdecznie

K.I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie temat godny uwagi ale nikt nie chce go poruszyc ... aktualnie pracuje nad strona w ktorej ma byc troszke flashem napaŠkane :D wiec zobaczymy jak te moje pierwsze kroki wyjda mi na zdrowie ... :D ...

P.S. Po kiego grzyba poslales tego samego topiska 2 razy ?? czyzby sie cos w IE paprolilo ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu reka z wazenia mi zadzala :D ... a tak na powaznie to w pewnym momencie cosik sie zawiesilo i... efekt widoczny na forum :-)

 

PROF jak skonczysz stronke to mam nadzieje, ze pokazesz lacze do niej?

 

Jak do tej pory moi zleceniodawcy unikali jak ognia tematu animacji, ale wydaje mi sie, ze te czasy powoli odchadza w przeszlosc.

By przez przypadek nie obudzic sie z \"reka w nocniku\" zajalem sie ostatnio grafika na potrzeby mojej stronki. Robie male animacje w Maxie, a potem importuje je z poziomu ImageReady - tam dokonujac optymalizacji do zjadliwego przez siec ciezaru :-) Narazie z pomijam flash\'a, ale coraz czesciej widze, ze wykorzystanie go bedzie konieczne...

 

Pozdrawiam

K.I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie stona ktora teraz robie to trzecia z kolei strona umiejscawiana pod platna domena :D ...ale tak jak narazie pokusilem sie na stsowanie czystego Htmlka ...choc chcialbym to zmieniac na stojej mysle wpakowac okrawki flasha no i forum w PHP nie wim jak to bedzie wygladalo w przyszlosci ale pare ceglowek do php jush zgroamdzilem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez udalo mi sie zrobic kilka stronek - niektore calkiem spore :-) majace po kilkaset dokumentow html, ale jak juz wczesniej wspomnialem zleceniodawcy obawiali sie nowych technik i wietrzyli w tym podstep (serwisowanie :D) teraz juz zmadralem i przesiadam sie na wspolprace z php i mysql, a calosc chce podrasowac ciekawymi animacjami i prezentacjami we flashu... do czego zmierzam: na forum zarejestrowanych ponad 600 osobnikow, niektorzy maja swoje strony, chociazby proste portfolia, to przeciez potencjalini goscie forum o tematyce LEBOWEJ, az dziw bierze, ze do naszej rozmowy nikt sie jeszcze nie dolaczyl.

Hmmm mozna przyczyny upatrywac w globalnych zmianach na forum, ale zobaczymy moze nie bedziemy osamotnieni??

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz , zmartwila mnie Twoja odpowiedz. Moze z czasem ktos ponownie poruszy ten temat w bardziej sprzyjajacych okolicznosciach? Teraz pozostaje nam chyba tylko czekac... i w przypadku pojawienia sie przy pracy nad jakims projektem - problemow, zadawac je i miec nadzieje, ze doczekaja sie odpowiedzi :D

Ja napewno bede liczyl na informacje od Ciebie w przypadku \"wdrazania\" projektow 3D do swoich webowych produkcji, oczywiscie jesli bede mial cos podobnego to nieomieszkam sie pochwalic :D

 

Pozdrawiam

K.I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROF mowisz zagadkami :D ... no ale na powaznie: moze gdy pokaza sie Twoje albo moje(moje pewnie pozniej :-)) prace wykonane w maxie dla stron www, to ludziska zechca brac udzial w webowych pogaduchach.

A co do onych projektow, to chyba zamieszcze w WIPie pare szkieletow, nad ktorymi obecnie pracuje, jeden na potrzeby prezentacji i www, a kolejne bedace poczatkiem cyklu grafik i animacji do wykorzystania na \"mojej rodzacej sie w bolach stronie\".

 

Aaa jak tam rendering?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

Hyhyhyh gych skad wiedziales ??? robie filmik (animacje) w realicha counter strika i wlasnie sobie pomyslalem ze jak juz zrobilem postac i ma polozony szkilet co zrobie sobie logo :-) i to jest wlasnie ten moment kiedy on dostaje sere z m4a1 :-) prosto w krosze i nogi :-) a ze nie chcialo mi sie animacji nog za bardzo poprawiac bo robilem ja trajektorniami postanowilem dodac machanie reka i glowa i wuala :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak czu│em Prof. ┐e chcia│by byŠ Moderatorem... JeÂli naprawdŕ chcesz to widzŕ tylko jedn▒ drogŕ. WyÂlij Adkowi plan stworzenia dzia│u grafika na potrzeby internetu z propozycj▒ ┐e siŕ zajmiesz moderowaniem tego tematu (nie zapomnij o linkach do swoich dzie│). Ja nie mam nic przeciwko (choŠ nie zagl▒da│em na twoje dzie│a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Wojciech Daszczyk - PROF

... no trzeba bedzie pogadac nic mnie to nie kosztuje przeciez ... tylko jedno pytanie jak jest roznica pomiedzy moderatorem a super moderatorem :D

 

Mam obecnie maksymalne uprawnienia (mogŕ kasowaŠ czyjekolwiek posty etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności