Skocz do zawartości

Pałac kultury - Plener - 6h


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tomur wbrew pozorom Pałac nie jest takim nagorszym obiektem do pracy :D

A w kwesti szkiców to wszystko trochę ucieka na prawo, przez co traci się lekko perspektywę. Dla mnie zdecydowanie kompozycyjnie lepsze jest pierwsze. Ciekawie wyglądają nowoczesne budynki w zestawieniu z czymś starczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. może wrażenie osuwania się jest spowodowane "delikatną" perspektywą 3-zbiegową. Ku górze zwęża się. Błedem było zbyt duże pokazanie tego na dole w stosunku z górą. Faktycznie - perspektywa 3-zbiegowa z obiektem przesuniętym kompozycyjne w bok nie zawsze ma dobre rezultaty.

W każdym razie rozgrzewam się ;) Następna będzie aula główna Politechniki Warszawskiej. Już jest podrys.

A jeżeli chodzi o ciekawsze budynki ;) Ten wybrałem bo: 1 ma dobrą bryłę. 2 łatwy detal. 3 nietypowość (ludzie dziwnie podchodzą do tego budynku, jak rysowałem chyba z 4 osoby spytały się dlaczego go rysuję;) ) 4 czyli generalnie, bo jest dobry na rozrysowanie się po długiej przerwie.

 

A jeżeli chodzi o sam budynek to myślę, że obecnie przynosi wiecej dobrego niż złego dla warszawy. Fakt, w Moskwie mają takich 6... Ale nie jest to najgorsza architektura, a przy tym ile tajemnic w sobie kryje. Kto wie czy nie jest tej samej "wysokości" w głąb ziemi co "w powietrze". Ponoć przy budowie metra znaleźli dookoła niego 4 schrony przeciw atomowe. A w podziemach ma jeszcze własny prywatny dworzec kolejowy.

 

Swoją drogą okolica PKiN'u za jakieś 5 lat będzie ładna. Odbudują rząd kaminic przy jerozolimskich i wybudują jakieś muzea. Liczę, żę bedą warte uwagi. W kazdym razie plany są w porządku.

 

Wyjątkiem są tylko Centralny i obleśne Złote Tarasy, kto widział to wie. Najdroższa inwestycja w Wawie. Ok. Ale dlaczego ma być to jeszcze jedno centrum handlowe. I to nie odbiegające obleśnym rozmachem od Blue City czy Arkadii, powiem wiecej. Przewyższające ! Syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ;) Brawo.. To właśnie są mankamenty, które mnie drażnią strasznie.

Ale wiesz co. Ta górna część fontanny przez swój kształt wypukły do dołu sprawiawrażenie, żę elipsa poleciała. Ale przyznaję się, że jeżeli nawet tam tak było to powinienem pokazać to tak, zeby nie wyglądało na bląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności