Skocz do zawartości

Animacja - wymagania


Gość Novice User

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Novice User

Witam

 

W niedalekim czasie zajmować się będę zrobieniem krótkiego filmiku, renderowanego pod 3d studio max. Nim jednak to zrobię zamierzam zmienić kompa. Proszę o rady dotyczące konfiguracji tak aby proces generacji animacji przebiegł w miarę sprawnie i aby nie naruszyć także mojego budżetu...

 

wstępny plan :

 

1.Pentium IV 3GHz

2.1Gb RAM

3.jakiś Higabyte na Chipsecie Intel 915

4.Grafika klasy ATI X600 PCI - E

 

na to poleci koło 2200zł do tego jakaś lepsza obudowa tuner i inne bajery - planuję zamknąć się w 3000-3200 zł .

 

Ale najbardziej zależy mi na dobraniu właściwego j konfiguracji tych 4 wymienionych sprzętów - co o tym sądzicie - myślę góra 2500 zł na nie zamierzam wydać - co byście zminili / wybrali ?

 

Serdeczne dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

zalezy co chcesz animowac ...

 

niektorzy robią pracki na PIII 600 mhz nie mowiac juz o reszcie sprzetu ...

 

teraz "normalny" kompjuter radzi sobie bardzo dobrze z grafiką ...

 

wystarczy ci to co napisales ... tylko jakos ta karta graficzna mi nie ten tego ;] z racji tego ze teraz ram zZ-taniał to mozesz poswiecic sie na cos lepszego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyta do bani, grafika tez. procek.. ujdzie, szkoda ze jeden. sprawne tworzenie animacji nie wymaga super sprzetu, ale sprawny rendering tak, tyle ze skoro robisz sobie filmik, a nie reklamówke dla klienta z dedlajnem na wczoraj, to co sie gryziesz renderingiem? przez prare tygodni bedziesz zapuszczał na noc, i gotowe, wydaj lepiej kase na wyciszenie obodowy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novice User

Problem w tym że właśnie na renderingu mi zależy. Scenka będzie średnio zabudowana detalami. Jakiś budynek (ale ogólny widok) i do tego ze 2-3 detale typu kosz na śmieci ławka jakiś krzak / drzewo .

 

 

Z tego będzie zrobiona animacja jakaś 1-2 min.

 

Co zatem sugerujecie- jaka płyta , grafika (czy karta graficzna w kwestii renderingu ma bardziej istotny wpływ niż procek ?? chyba nie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM + procek ;]

 

ale nigdy nie zakladaj ze jesli chcesz zrobic animacje z mala iloscia detali to skladasz pod to kompa ;]

 

najlepiej zainwestowac w CPU(x2) jak Damian powiedzial (z reszta jak mnie pamiec nie myli Damian chcial sprzedac mobo pod 2 procki razem z prockami) i ram ...

 

dobry dysk i chlodzenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novice User

to raczej będzie robota jednorazowa bo nie zajmuję się w sumie grafiką. Nie mniej jednak będę musiał to zrobić a akurat zbiegło się z wymianą kompa ... a 2xCPU odpada bo skoncze z kompem i pustą kieszenią.... to jeszcze dajcie znac czy NVIDIA 6600 czy ATI x600 / x700 ? Na karte wiecej niz 700 zl nie wydam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta to może być nawet rivaTNT oczywiście o ile masz już scene gotową do renderowania. Osobiście nie widzę specjalnie różnicy między 6600 czy x600/700 sam siedzę na fx5200 i daję sobie radę.

Karta Graficzna nie bierze udziału w renderowaniu.

P.S. też bym chciał kupić osobny koputer na każdą renderowaną scenkę.

Jak masz możliwość zastosuj rendering sieciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no marcin racje ma rzecz jasna!:) chcesz to Ci sprzedam plyte asusa z dwoma athlonami MP 1900+ na pokładzie + w promocji dorzuce karte radeona 9700pro, komplecik za jedyne 1300zł, to o połowe mniej niz zakladaleś, dokupisz 2 gb ramu i masz rakietę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no marcin racje ma rzecz jasna!:) chcesz to Ci sprzedam plyte asusa z dwoma athlonami MP 1900+ na pokładzie + w promocji dorzuce karte radeona 9700pro, komplecik za jedyne 1300zł, to o połowe mniej niz zakladaleś, dokupisz 2 gb ramu i masz rakietę!

 

wow to pewnie będzie prawie tak szybkie jak p4 3.2 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności