Jump to content

Moje portfolio


rem14

Recommended Posts

Witam!

Bardzo proszę Szanownych forumowiczów o ocenienie mojego portfolio z wyglądu tylko i wytyczenie mi błędów jak i plusików :)

www.remik.er.pl

z góry dziękuje

 

edit: wyrzuciłem strone z serwera i dzięki pomocnym krytokom będe się starał poprawić niedociągnięcia.

Link to comment
Share on other sites

przycisk "home" otwiera stronę w nowym oknie, w opisie jest błąd: powinno byc "w cybernetycznej przestrzeni" a jest "z cybenetycznej przestrzeni",

ogólnie popracuj i to sporo bo i kolorystyka i czcionki leżą.

 

na marginesie:ten VW passat całkiem spoko (za dużo się nie namęczyłeś) ale z przodu zaraz przy pierwszym kole jest bug (magnetic lasso tool??).

ret.jpg

Link to comment
Share on other sites

dzięki za pomocną krytykę, jeśli tylko czas mi pozwoli to wszystko postaram się naprawić :)

 

PS a tak przy okazji to jaką najlepszą czcionkę zastosować do mojego portfolio??

Link to comment
Share on other sites

witam Tweety!

 

dałem formularz kontaktowy na ten xthost, ale jest jeden problem! on nie obsługuje php a przynajmniej mi nie chodzi... a tak nawiasem to serwer na kontakt musi obsługiwać funkcje ()mail do formularza php.

...a strona we flashu....hehe dla mnie to narazie niewykonalne, próbuje baner we flashu zrobić (400x60 px) ale brakuje mi dynamizmu wszystko chodzi tak jak Need for speed underground 2 na pentium 2 i 32mb. :)

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nie pisz w Portfolio że jesteś z gimnazjum, jeżeli ma ono służyć do czego innego niż pokazywaniu kolegom z klasy. To sprawia, że oglądający najczęściej deprecjonuje Cię przez wiek.

Myślę, że jesteś dopiero na początku drogi do kariery, więc w tym wypadku zająbym się robieniem pracek studyjnych, uczących i ćwiczeniem warsztatu, a nie tobieniem portfolio, w którym nie ma pracek, a jeżeli już są to takie na których się nie napracowałeś. czyli bez pomysłu, bez efektu itd.. pokazujesz w ten sposób, że umiesz używać masek i filtra.. i to nie mieszając ze sobą za bardzo efektów. a tego da się nauczyć przez max 2 godziny po pierwszym odpaleniu PS.

Jeżeli chodzi o jakość portfolio to jest baardzo cienkie i niepoważne.

 

Ale gratuluję, że wcześniej się tym zająłeś. Życzę powodzenia i zachęcam do pokazywania prac (i słuchania zjazdów ;) ). Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Przyznam szczerze, że jedyny plus to to, że jak na takiego młodego człowieka to... :) Cieszy fakt, że masz jakieś zainteresowania, co wedle mojego rozeznania, jest coraz mniej popularne wśród młodzieży polskiej, zwłaszcza gimnazjalnej itd. Zatem, gratulacje.

 

Teraz uwagi krytyczne:

1) "REMIK, the portfolio" - wywal rodzajnik "the", zbędny :D

2) "OSTATNIA PRACA" - dopisz, OSTATNIA I JEDYNA PRACA ;)

3) "...a w szczególności tzw. web design, czyli projektowanie stron www" - hmm, wieśniacko brzmi takie tłumaczenie użytkownikom rzeczy, która chyba dla większości, zwłaszcza internautów jest oczywista. To tak jakby napisać "interesuje mnie grafika 3D, czyli tzw. grafika trójwymiarowa, zwana też przestrzenną". Bla bla bla :)

4) Wszystkie projekty oparte są na najlepszych do tego celu programach, takich jak Macromedia Flash, SwishMax, Adobe Photoshop etc. - to akurat nie jest już w tej chwili atut, liczą się raczej prace, a nie to, jaki soft został użyty. Programy może i są najlepsze, ale czy prace które powstają też ?

5) "Niektóre z grafik nie są mojego autorstwa, zostały po prostu znalezione w sieci." - takich rzeczy z przyczyn polityczno-strategicznych nie pisz :)

6) "Przerabiam je na jedyny niepowtarzalny sposób" - gdzie można to zobaczyć ?

7) "Serdecznie zapraszam do dogłębnego penetrowania mojej strony." - choćbym (idąc tropem Jana Brzechwy), wziął tysiąc atletów, a każdy zjadłby tysiąc kotletów to nie da rady głęboko spenetrować tej strony (bo nic nie ma) :( Pisząc takie smakowite i zachęcające rzeczy i oferując oglądającemu coś zupełnie innego kręcisz tylko na siebie bat, pozostaje poczucie oszukania, rozgoryczenia, rozczarowania "jak to ? nie ma ? przecież mówił, że głęboko..." ;)

8) "Wszystkie projekty designu stron są w dziale Web design" - rozumiem, że na razie dział ten jest w planach...

9) a co do fury, to wiele się nie zadziało :(. Posiedź dłużej niż godzinę nad tą pracką i faktycznie podmaluj ją tak, że by było można powiedzieć "chłopak miał pomysł, postarał się". Myślę, że Cię na to stać.

 

Widzę gdzieś głęboko tkwiące pozytywne ziarenko, które jeśli tylko poświęcisz mu odpowiednio dużo pracy i zaangażowania, ma szansę się rozwinąć. Zatem życzę powodzenia i wytrwałości. Jak nie będziesz czegoś wiedział, pytaj :)

 

Dobry wujek Wojtek ;)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

do bukovsky:

to jest tylko przykład mojej strony, prawdziwą mam na pc z takim samym wyglądem, ale ona nieco waży, więc szukam serwera darmowego z php i my sql bez reklam, no strona moja jest oparta na phpku itp. a więc to tylko test...

mimo to dzięks :)

Link to comment
Share on other sites

Heh, nie mówcie, ze tejmz niu roman jest zły ;P Dobrze użyty może być całkiem ładniasty ;). Co do portfolio i pracki to tragedia... poogladaj inne prace webdesingowskie, czerp co dobre i działaj ;). Witamy na forum!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy