Skocz do zawartości

Problem-Jak zrobić by na zdjęciu był cień obiektu 3d?


jetchan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem to nowy i mam taki problem,mam nadzieję,że mi ktoś pomoże,z góry dzięki:a mianowicie dałem obrazek na tło i chciałbym umieścić na tym obrazku obiekt 3d,wkomponować go tak by flara(także zrobiona w 3d) dawała cień tego obiektu na ziemię,ale właśnie,jak zrobić by był cień a jednak pozostało to co jest w tle.Czytałem gdzieś kiedyś,ale nie mogę tego znaleźć,że robi się to jakoś tak,że tworzy się obiekt plane jako podłoże dla obiektu 3d,później robi się by ten plane był jakoś przezroczysty,tzn by renderowało się to co jest za nim,ale jednocześnie by obiekt dawał cień na ten plane.Mam nadzieję,ze mnie rozumiecie.Dzięki jeszcze raz za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

.ai lub kto wie,mam do Was prośbę-a jak zrobić by na przykład obiekt zrobiony w 3ds miał przezroczyste tło? np dam taki przykład: chciałem zrobić śnieg w 3ds i wkleić go na obrazek w photoshopie,da się zrobić by zamiast czarnego tła w renderingu była przezroczystość? sorry za takie głupie pytania,próbowałem zgrywać do 32 bitowej Targi ale nadal było czarne tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności