Jump to content

Problem-Jak zrobić by na zdjęciu był cień obiektu 3d?


jetchan

Recommended Posts

Witam,jestem to nowy i mam taki problem,mam nadzieję,że mi ktoś pomoże,z góry dzięki:a mianowicie dałem obrazek na tło i chciałbym umieścić na tym obrazku obiekt 3d,wkomponować go tak by flara(także zrobiona w 3d) dawała cień tego obiektu na ziemię,ale właśnie,jak zrobić by był cień a jednak pozostało to co jest w tle.Czytałem gdzieś kiedyś,ale nie mogę tego znaleźć,że robi się to jakoś tak,że tworzy się obiekt plane jako podłoże dla obiektu 3d,później robi się by ten plane był jakoś przezroczysty,tzn by renderowało się to co jest za nim,ale jednocześnie by obiekt dawał cień na ten plane.Mam nadzieję,ze mnie rozumiecie.Dzięki jeszcze raz za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

obiektowi na który ma padać cień dajesz materiał matte/shadow, renderujesz i nagrywasz do 32 bitowej Targi (*.tga) i masz przedmiot z cieniem na przezroczystości gotowy do wmontowania.

Link to comment
Share on other sites

.ai lub kto wie,mam do Was prośbę-a jak zrobić by na przykład obiekt zrobiony w 3ds miał przezroczyste tło? np dam taki przykład: chciałem zrobić śnieg w 3ds i wkleić go na obrazek w photoshopie,da się zrobić by zamiast czarnego tła w renderingu była przezroczystość? sorry za takie głupie pytania,próbowałem zgrywać do 32 bitowej Targi ale nadal było czarne tło.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy