Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Lancia Stratos Rally Car - NURBS (Rhino)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! To znowu ja :P Jak mnie ktoś pamięta... ;) Chyba już zasłynąłem z tego, że nie kończe moich modeli, a zawsze zapowiada się fajnie ;> Ale myślę, że mi pomożecie. Moja nieobecność była spowodowana tym, że starałem się "naumieć" programiku Rhino... Zobaczymy jak będzie... "Pomożecie?" - jak to mawiał Edziu Gierek ;) Bzyku pomóż! Loozack ty też! Reszta też pomagac!!! :>

 

Postanowiłem wymodelować Lancie Stratos bo autko jest prze piękne i wogóle... Klasyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

RA: Subaru jest COOL ale ja wole starocie ;)

HINDUS: No niby maska prosta ale wierz mi, że dla mnie i tak jest ciekawie :) Ale powolutku łapie ten programik i pracuje sie mi wyśmienicie - wg mnie jak się go dobrze opanuje to Max przy tym wysiada (jeżeli chodzi o modeling)... Szczegóły będą pracochłonne, bo w tym przypadku jest ich bardzo dużo. To ja może jutro dokończe te wlociki na masce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam wszystkich! :) Powolutku robie ten modelik... Poznaje program więc proszę o cierpliwość! Bzyku służy radą i skorzystałem z niej... Otóż postanowiłem zrobić pewne elementy od początku. Faktycznie, nad zagięciami i innymi pierdołami posiedzę jak będę miał ogólny zarys/bryłe. Biorąc pod uwagę fakt, iż samochód ten to przysłowiowy "kant" to mogę stwierdzić, że na tym poziomie modelowania zaczyna być czasami gorrrąco... Ale myślę (a "myślę więc jestem"), że sobie poradzę :) Jak macie dojście do jakiś fotek tego autka to podeślijcie adresy stron - mam troszkę fotek ale jak dla mnie mało, a zawsze się coś ciekawego rzuci w oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilM: Wiesz.. Uczę się Rhino i wiem, że gdzieś jest jakieś narzędzie do redukowania tej gęstwiny ;) Wyczaje to z pewnością :) Musi mi się udać wymodelować ten samochodzik bo jak w rzeczywistości nie będę go posiadał (a może będę...? ;) ) to chociaż żeby wirtualnie istniał :>

 

BZYKU - jakbyś mógł to podpowiedz co najlepiej na tym etapie modelować: iść w górę czy najpierw dół samochodu? Zauważyłem, że w tym programiku ma to czasami znaczenie, a ty masz doświadczenie więc poratuj jakąś radą. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do redukowania isocurves służy narzędzie Rebuild Surface, ale uważaj z nim bo potrafi namieszać :) najlepiej robić powierzchnie przy użyciu jak najmniejszej liczby punktów, ale niestety nie zawsze jest to możliwe, a co do twojego pytania czy iść teraz w góre czy w dół to powiem... idź w bok ;P a tak poważnie to szczytem dokładności jest robić praktycznie wszystko na raz bo każda powierzchnia z czymś sąsiaduje, w praktyce wygląda to tak, że jak robisz nadkole to musisz je dopasować do karoserii, ale karoseria musi być dopasowana do szyb, szyby do dachu, itp, itd ;)

podsumowując staraj się modelować tak, żeby powierzchnie sąsiadujące były zgrane z tym co aktualnie modelujesz, sprawdzaj co chwila continuity krzywych i używaj analizy powierzchni (zebra), poza tym zachowuj wszystkie krzywe, których użyłeś, najlepiej zapisuj je w innych warstwach, przydają się gdy musisz zrobić jakiś element od nowa :)

 

namieszałem, namieszałem i spadam na obiad ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach i przednia szybe powienienes domontowac pozniej, najpierw robisz dul majac zrobiana pseudo szybe przednia i boczna. CZYLI robisz glowna bryle nawet maska ma do jakiegos miejsca wchodzic do srodka lanci i majac tą szybe sprawdzasz czy potem jak te elementy bedziesz wzgledem siebie docinac dadzą taki ksztalt jaki powinien byc teraz dalej widze brak obycia z krzywymi heh poprostu ta boczna krawedz jest krzywa tam max 9/3 P/D powinno byc a u ciebie napewno jest zabawniejsza Cvki to naprawde na poczatku widac ze maga byc bardzo nielubiane :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku: Ha! Ja już to wyczaiłem dlaczego mam tak gęsto tą siatkę :> Qrde to takie oczywiste i proste "jak drut w kieszeni"... :/ Jakiż ja czasem zmulony jestem ;) Ale dzięki za słowa krytyki bo to motywuje i zmusza do myślenia! Ale nie będę zaczynał od początku bo o załamanie nerwowe, psychiczne i wogóle nie trudno przy modelowaniu ;P Będę to ciągnął dalej dopoki mnie nie złamie jakis element - nie... ja twardy muszę być :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hey Wszystkim!! Posiedziałem chwilę nad tymi nieszczęsnymi siatkami i myślę, że teraz już nie będą takie gęste... Zrobiłem troszkę tyłu, bo z czasem u mnie nie jest za ciekawie - tzn. fajna pogoda jest :) Chcę potraktować ten model czysto treningowo, ale myślę, że wyrzeźbię go do końca. Powoli to wszystko rozgryzam - czuję sie niczym Enigma.. hehe ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu malutki update :) Zrobiłem takie coś z tyłu samochodu na rejestracje... Niech ja dorwę projektantów... ;) Na razie będę kierował się radą Mistrza Bzyku'a i zaokrąglę to na końcu jak będzie ogólny zarys autka. Jak już wspomniałem traktuje ten model treningowo więc bardziej przykładam się do tego "co gdzie i jak, i dlaczego"... Zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności