Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: LŻZ "Mech" czyli leśny żołnierz zmechanizowany


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok I'm back. Został tydzien przed długim 3-tygodniowym urlopem wiec przed długa przerwą trzeba będznie zrobić biodro z siłownikami obrotowymi i liniowymi oraz jego symetryczny odpowiednik.

A na razie noga kinematycznie sprawna w maksymalnym ugieciu na ktory pozwalają siłowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to troche dziurawa ta noga :) ja wiem, że to dla obniżenia masy ale niektóre dziury są tuż przy krawędzi i daje to wrażenie, że kończyna się tam zaraz złamie... druga sprawa, na którą wcześniej jakoś nie zwróciłem uwagi to mocowanie pazurów, według mnie "zawias" powinien być bliżej ich środka, dzięki czemu przy nadepnięciu na przeszkodę (niech to będzie idealna kula) te elementy same by się układały... mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tymi otworami, Dodałem kilka elips w sketcherze i nie przyuważyłem że są trochę nie w skali. Nie mniej jednak nastąpi zamiana tych elips na otwory różnego rodzaju, po pierwsze trzeba jakoś poprzykręcać obudowy mechanizmu, po drugie to świetne miejsce na mocowanie wyposażenia bojowego :).

Co do stopy to jeszcze nie jest na 100%, pazury będą miały swój napęd

albo trochę inny mechanizm tak że nie będą musiały się układać tylko system adaptacyjny ustawi je pod odpowiednim kątem.

Jeszcze raz dzięki za uwagi Loozacku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STORM ma rację, nawet jezeli wszystko będzie liczone, mierzone, symulowane (nawet na bazie CFD:P) to siłowniki hydrauliczne działają zbyt powolnie aby mogły płynnie i w miarę sprawnie napędzać Twojego 'mecha:) Ale może się mylę, to Ty jesteś inżynierem:) W każdym razie nawet jeżeli temat nie jest zbyt oryginalny, jak to wspomniałeś w 1 poście, to metody(soft) napewno są bardzo oryginalne:) Życzę powodzenia w dalszej pracy:) pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mnie także bardzo się podoba, ale tak sobie myślę - czy jak to jest stopa, to po oddaleniu nie straci szczegółów? spróbuj sobie zrobić próbny render w odległości jakiej będzie ostatni render, pozdr

 

no taaaaa, w rozdzielczości 640x480 wszystko się zleje, no no, co tu teraz zrobić, ehh Tomur, nie przemyślałeś sprawy :( chociaż zaraz... ale mam pomysł, ha! jak zwiększysz rozdzielczość to wszystko będzie widać, dobre, nie ? :cool:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi tylko powiedzieć że nie robię renderów tylko skrinszoty a że monitor mam 1680x1050 to będzie to maks.

Najprawdopodobniej z braku czasu w robocie ( nowe projekty) Mecha zarzucę do WIP.

A jak sami wiecie w zaciszu domowym walczę z Bitwą 2D więc 3D czeka na chwilę

luzu w robocie :)

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?p=262357#post262357

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności