Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Nieznany samochód


xiang

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam przyjemność zaprezentować moją pierwszą prace w maxie. Wiem że jest cienka ale i tak się ciesze. Przy okazji prosze o pomoc - bo mam problemy z siatką no i jak widać z odpowiednim oteksturowaniem - chciałbym żeby wyglądał jak prawdziwy a nie jak zabawka z plastiku.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm ja bym pierw przerobil pare tutkow o modelowaniu, chamferze i ogolnie meshsmothcie. materialami radze zaczac sie interesowac gdy juz beda mialy co zaprezentowac. ale jak na poczatek to i tak calkiem niezle, nawet przypomina to enzo z ksztaltu. ai zmien temat bo leru sie przyczepi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem lepszy lakier,szyby no i fajnie oteksturowałem koła.

Poza tym, to nie wiem czy modelować go dalej bo ucząc się na tym przykładzie doszłem do wielu wniosków, jednym z nich jest ten, że w wielu miejscach popełniłem ogromną liczbę błędów z których jak na razie nie potrafie wyjśc.

Ale dzięki za rady i oceny.

 

 

P.S. wiem jeszcze jestem cienias z 3d ale lubie to więc lece dalej dlatego wybaczcie mi ale chyba jeszcze poznacie moich kolących w oczy- pare prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie z całego modelu najlepiej wyglądają opony, ale spoko, nie zniechęcaj się. Może wrzucisz siateczkę pojazdu, bo tak na oko widać wiele błędów, ale poza tym trudno powiedzieć coś konkretnego. Witamy na forum.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek nie jest źle, jest bardzo dobrze, u mnie jest ten problem, że zbyt szybko opuściłem modelowanie a zacząłęm się bawić oświetleniem i renderingiem. Dlatego nie mógłbym wymodelować czegoś takiego, ale za to całkiem całkiem poszedłby mi render tego w vrayu ^^. Gratuluję wspaniałego startu i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi on przpomina ferrari enzo bardzo podobne ksztalty mi sie wydaje ze modelowales enzo ale cos ci nie wyszlo i stad taka nazwa tematu :D:D

 

Masz racje ! To jest ferrari enzo, ponieważ nie miałem zdięcia ani opisu bluprinta nie wiedziałem co to za samohód aż odwiedziłem Twoją strone. Dzięki a tak na marginesie to Twój enzo jest extra , chciałem się zbliżyć do oryginału tak jak Ty ale pomimo że znam 3d maxa teoretycznie to zabrakło mi wyobraźni i praktyki. Wkładam siatki za poradą przedmówców i uprzejmię proszę szczególnie o wskazówki jak rozwią zać błedy, z góry dziękuje. Za okazane zrozumienie i słowa aprobaty wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueprinty sa na http://www.smcars.net/forum/index.php tylko ze trzeba byc zarejestrowanym zeby widziec blueprintsy :) ale mozesz na http://www.google.pl wpisac enzo i napewno wyskoczy blueprint enzo :)

hmmm jak mniemam robisz samochod low poly czy nie uzywasz mashsmooth??

polecam na poczatek nauki zapoznac sie z modelowaniem high poly czyli uzywajac wyzej wymienionego modyfikatora gdyz zrozumiesz dzialanie poly w maxie.ale powiem ze nawet ci to wyszlo :)

ja polecam tutoriala ktory jest na http://www.3dtotal.com a nazywa sie fiat 500!! zrozumiesz dzialanie poly dowiesz sie jak zaczynac co sie z czym je poprostu wejdzx i zobacz:D na temat siatki sie nie wypowiem bo nie weim co myslec;)

tyle odemnie

zycze powodzenia w nauce...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nielot007. Robiłem go splajnami i surface, bez mesh smootha, dlatego taki kanciasty. Traktuje go jako mój poligon doświadczalny.Ma mase błędów, dlatego tylko dla praktyki jeszcze coś w nim dłubię. Mam zamiar zrobić inny samochód, ale nie wiem czy bendę korzysytał z pomocy " fiat 500" bo go nie rozumiem. Mam prpblemy z drzwiami i klapą przednią, wychodzi mi pokrzywione, czyli coś robie źle.A to nowe dłubanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności