Skocz do zawartości

Scena 3D: stanowisko komputerowe


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhhh ... kiedyś siedziałem w maxie i po połowie rocznej przerwie wracam kontynuując naukę ... postanowiłem sobie wymodelować stanowisko komputerowe ... myślę, że jak na mój niski stan wiedzy i umiejętności całkiem dobrze mi idzie...

 

kilka słów, prosiłbym by się nie czepiać:

 

-> Wiem, że nie ma okablowania

-> Klawiatury (mam jej dość :P, jak zrobire wszystko to może wymodeluje nową :) )

-> Zielonego światełka przy jednostce centralnej (zapomniałem glow :( )

-> Tekstura podłogi ulegnie wymianie :]

 

W sumie tyle ... liczę na waszą pomoc i o ocenę ... tylko mam prośbę ... jestem ciągle nowicjuszem z odrobiną wiedzy ... jeśli macie jakieś propozycje to nie pogniewałbym się jak byście choć ogólnie opisali wykonanie waszej propozycji :)

 

kk11.jpg

 

 

Edit:

 

Postanowiłem w pierszym poście załączać aktualną udostępniana wersję :), bez zmiany wyświetlania pierwotnej wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sądzę, ze jak masz kasęna maxa to tym bardziej masz kasę na vraya, ale wracając do pracy: pomysł dobry ( zwłaszcza z plakatami ) ale wykonanie mniej... zmień światła usuń glowa ( tak mi się wydaje, że na żarówce jest glow ), daj leprze tekstury, nogi stołu i krzesła wyglądają strasznie płasko, no ale jesteś początkujący więc można przeboleć resztę błędów, pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POP: Warrior Within - moje klimaty, jeee:) a tak to: zmiejsz oparcie na siedzeniu (nie proporcjonalne). monitorowi daj wiekszy zad (bo sa albo duze albo plaskie, pewnie chcesz duzego), tej szafki tak nie wygladzaj, zmien texturki i bedzie naprawde git.. choc juz teraz jest nawet dobrze. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesło jest masakrujące, bez proporcji, siedzisko za krótkie a podłokietniki za nisko, chyba że to oparcie za duże ale myśle że wszystko po trochu. Przydałoby się Global Illumination bo biurko i krzsłojakby wisiały Najlepszy do wnętrz jest Vray. Spróbuj nim wyrenderować (oczwiście ustaw odpowiednie parametry bo sam wybór renderera to nie wszystko). Ogólnie nie najgorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, ze jak masz kasęna maxa to tym bardziej masz kasę na vraya[...]

 

Ahhhh... wydatki...

 

[...]ale wracając do pracy: pomysł dobry ( zwłaszcza z plakatami ) ale wykonanie mniej... zmień światła usuń glowa ( tak mi się wydaje, że na żarówce jest glow )[...]

 

Masz rację, jednak nie umiałem uzyskać efektu świecenia :(, a z glow wyszło najładniej - no cóż - propozycje?

 

[...]daj leprze tekstury[...]

 

 

Nie ukrywam, że nad teksturami specjalnie się nie napracowałem ... jak ktoś zna PhotoImpact to zobaczy sporo znajomych tekstur, choć kilka edytowałem ale by jakąś zrobić samodzielnie to nie ... teraz bawie się darmową wersją programu Genetica2, dość fajnie się pracuje, może kiedyś w tym programie zrobie jakieś fajne teksturki którymi obkleje te które żywcem zdarłem z PhotoImpact bo to w sumie wstyd, tak zdzierać ... no ale ja się skupiam na modelowaniu ... ahhh ... wydatki :P

 

[...] nogi stołu i krzesła wyglądają strasznie płasko[...]

 

Bo są płaskie :) ... te obiekty nawet nie mają tekstur tylko kolorek który dał im max, choć przy krześle zielone nogi mi nie pasowały więc sam zmieniłem ... to już 3 model krzesła, poprzednie były dużo gorsze ... w sumie wszystko robie tylko na podtsawie wyobraźni, ale znajdę sobie jakieś fotki i wymodeluje przynajmniej krzesło na ich podstawie

 

[...] no ale jesteś początkujący więc można przeboleć resztę błędów, pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce ;-))

 

Przeboleć można ... ale ja chce znać wszystkie ... i tak może nie dam rady poprawić wszystkiego, ale wiedzieć chce.

 

+++

 

no musisz jeszce wiele wyćwiczyc. Monitorek powinnien świecić troche + to co wszyscy powiedzieli

 

No właśnie, od początku mam problem z "świecącymi obiektami" ... specjalnie na ekran monitura puszczam światło które tylko i wyłącznie oświetla kineskop ... tak więc nawet jak wywale wszystkie światła tekstura na kineskopie będzie widoczna ... kineskop nie emituje jeszcze światła bo niezrozumiały był dla mnie fakt pojawienia się dziwnych ceni przypominających szachownice :/

 

+++

 

POP: Warrior Within - moje klimaty, jeee:) a tak to: zmiejsz oparcie na siedzeniu (nie proporcjonalne). [...]

 

Chyba zrobie nowe, tego nie widzicie, ale siatka krzesła jest już dość ... eee ... rozpaćkana :P

 

[...] monitorowi daj wiekszy zad (bo sa albo duze albo plaskie, pewnie chcesz duzego), [...]

 

To akurat nie problem :)

 

[...]tej szafki tak nie wygladzaj, zmien texturki i bedzie naprawde git.. [...]

 

Czy ja wiem, miałem okazję widzieć tego typu szafkę nie licząc tekstury ... ja trzasnąłem na nią teksture by była ... szafeczka ma mieć kilka tekstur ... cała ma być z drewna + rączki jakiś metalik a sam uchwyt ciemne drewno ... to się zrobi ... mam dość podkradania tekstur dla tego zaczynam powoli robić własne ... szkoda, że demko Geneticy ładuje stemple na teksurę ;P

 

+++

 

Krzesło jest masakrujące, bez proporcji, siedzisko za krótkie a podłokietniki za nisko, chyba że to oparcie za duże ale myśle że wszystko po trochu. [...]

 

Lecę po aparat cyfrowy :P

 

[...]Przydałoby się Global Illumination bo biurko i krzsłojakby wisiały [...]najgorzej

 

Może rozwinąć myśl?

 

[...]Najlepszy do wnętrz jest Vray. Spróbuj nim wyrenderować (oczwiście ustaw odpowiednie parametry bo sam wybór renderera to nie wszystko). Ogólnie nie najgorzej

 

Od xeav'a dowiedziałem się o wersji free, jeśłi to free nie ma dużych ograniczeń, a na wyrenderowanej scenie widać skuteczność rendera bez przesadnych dodatków to może niebawem pojawi się render w Vray'u

 

+++

 

Huter -> zapoznaj się z regulaminem http://max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=43 i zmień temat wątku

 

Już zmieniłem, przepraszam za tą drobną pomyłke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ja chyba też dla odprężenia zrobię sobie stanowisko komputerowe ;-))

 

konieczne się pochwal ... zapodaj tu linka do swojego teamtu jak będzie ... ja się męcze z tymi modelami, a ty robisz dla odprężenia :) - jej, też bym chciał kiedyś tak napisać ... :P ... zrobiłem sobie zdjecia aparatem cyfrowym mojego krzesła ale jak na ironie - bateria padła ... czekam aż się naładują i modeluje swoje krzesło ... w sumie mogłem tak zrobić ze wszystkim - zdjęcia kimputera - zdjęcia monitora itd. nie pomyślałem :/

 

 

 

 

 

 

Scena uzyskała dodatkowe oświetlenie ... obecnie zaczynam prace nad modelem krzesła ... na razie wymodelowałem połowę i połączyłem ją z kopią symetryczną ... zanim jednak wezmę się za dodatki uznałem, że lepiej by było jak by specjaliści popatrzyli :)

 

krzeslo.jpg

 

 

kurcze, dopiero teraz zobaczyłem, że na oparciu od tyłu czegoś brakuje :] ... to pomijając tylną część oparcia ... obgadajcie model ... chętnie przeczytam kontruktywną krytykę ... specjalnie czekając na was zatrzymałem się z pracą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...specjaliści popatrzyli :)...

 

Specjalistą to może nie jestem, ale podłokietniki (i w ogóle wszystkie plastiki) troche za bardzo smoth - jakieś chamfery by się przydały, bo narazie to takie trochę organiczne to krzesło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą to może nie jestem, ale podłokietniki (i w ogóle wszystkie plastiki) troche za bardzo smoth - jakieś chamfery by się przydały, bo narazie to takie trochę organiczne to krzesło:)

 

Faktycznie ... ale siatka jest dość skąpa :P ... gdy ją zagęściłem wyglądało znacznie lepiej :) - ale chyba lepiej pracować na mniejszych gęstościach siatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ta siatka powyżej, zastosuj chamery na krawędziach plastików i wtedy meshsmoth to potraktuj.

A jeżeli chodzi o oparcie, to trochę dziwna ta siatka. Widzę tam polygony leżące na dwóch płaszczyznach, a to chyba nie jest wskazane.

Poza tym myślę, że lepiej by było. gdyby plastiki były odzielnymi elementami, a te wszelakie "gąbki", odzielnymi, chociaż... sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ergonomiczne to ono nie jest ;) szczegolnie plaskie siedzisko i chyba nie w ta strone wygiete oparcie. a i jeszcze musze dodac ze krzesla nie sa czhyba cale obszywane materialem??? bo tak to tu wyglada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać pod uwagę, że to nie jest kompletny model :) ... dziś koło 18 ruszam z dalszą pracą ... co do płaskości oparcia to zapomniałem o jego tyle ... tam jest plastik który w sumie trzyma oparcie, a u mnie oparcie jak by wyrastało ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny... wydaje się być prosty, ale ładny ... łądniejszy od mojego ... wiesz, moze też podobny zrobie :] ... pozwól, że zapytam się jak zrobiłeś guziczki? Ja albo robie nowy element albo extrude do środka i potem kolejny raz ale w drugą strone z lekkim pomniejszeniem ... a guziczki Twojego modelu jak powstały?

 

Mam jeszcze pytanie ... jak zrobić dobre okablowanie ... to znaczy o sposób ... bo ja robiłem normalne line z kilkoma vertexami za zastosowaniem smooth i Bezier'a by uzyskać zgiecie "kabla" ... potem w menu rendering ustawiałem co trza by wyglądało jakoś i Convert to Editable Poly gdzie już doszlifowywałem co uzyskałem ... nie wydaje mi się jednak ten pomysł za dobry ... zwłaszcza gdy oglądam kable zza mym kompem ^^ ... mógłbym co prawda się bawić w ustawianie ... no ale może Wy znacie jakiś ciekawy sposób by jak najbardziej model kabla przypominał kabel? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelując editable poly wybranym vertexom daj chamfera, takiego lekkiego i potem wystarczy extrude jak chcesz leprzy efekt jak zaraz pokaże to zrób jeszcze jednego chamfera na liniach które ci się utworzyły. kabel myslę, że dobrze jest zrobić zwykłym cylindrem przy pomocy ffd ( chyba wystarczy 3x3x3 ). pozdrawiam aha, sorry, że pytam o tak banalne rzeczy ale czy ktoś wie jak robie np. linie kwadratu i chce go wypełnić w środku - nie wiem jak to zrobić, po surfacie mi wszystko znika, dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie zmieniłem ...

 

kk13.jpg

 

 

Kalendarz zmieni lokalizacje, chyba, że się podoba? :P

Siedzenie ma nieodpowiednią skalę ... będzie zmniejszone ... ale chyba znacznie lepsze od poprzedniego ...

Niebawem przetestuje Twój sposób na guziczki, hkropinski :) ... zobaczymy jak to wyjdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz v-raya, to moze włacz zaawansowane oswietlenie (polecałbym radiosity). jak dasz meshing na np. 30 cm, to scenke przeliczy w kilka minut a potem wyrenderuje sie tez szybciutko, a bedzie wyglądac o niebo lepiej (ale musisz wtedy wstawiac światła fotometryczne)

no a teraz konkretne uwagi:

- plastik krzesła: za jasny, brakuje specularów

- monitor i głośniki troche za żółte

- lampka od kompa za mocno świeci

- glow wokół neonówek mi sie nie podoba - polecałbym to dorobić na samym koncu w photoshopie

- plakaty brzydko pofalowane (przez to ze są lowpoly), mniejsze fałdy zrób bumpem i nie za pomnij o mocnym specularze

- szafka z prawej: uchwyty zrób jako osobny element, bo sie brzydko wygładza na łaczeniu z szafką

- chyba nie ma listew przy scianie

- fajny dywanik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest źle ... bardzo ... dywanik to jedyna tesktura przy której nic nie zmieniłem ... i wszystkim się podoba ;( ... :P ... niebawem uaktualnienie ... :) ... może uda mi się zastosować Twoją poradę, a jak będę miał problemy będę wysyłał PW ... albo Cie złapie na gg mkk3a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz v-raya, to moze włacz zaawansowane oswietlenie (polecałbym radiosity). jak dasz meshing na np. 30 cm, to scenke przeliczy w kilka minut a potem wyrenderuje sie tez szybciutko, a bedzie wyglądac o niebo lepiej (ale musisz wtedy wstawiac światła fotometryczne)

[...]

 

 

Dzięki za rozwinięcie tematu przez gg ... dużo mi pomogłeś ... choć nie wiem czy wyszło mi dobrze ... daje update z nowym światłem ... które pokazało mi WIELKI błąd plakatów ... który widać ... proszę o wypowiadanie się na temat światła :) ... darujcie sobie glow które teraz wygląda ... nie wygląda ... :P ... w ostatnim renderze zrobie to w innym programie ... kolejne upadaty będą pozbawione glow :)

 

kk14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ciemno, chlopie za ciemno;) jest klimat nocy, ale lepiej ogladac bledy w dzien... wsadz na gore jakiegos omni (za lampe bedzie robil). a tak to jest niezle jesze jakos dziwnie ta podloga obok szafki zapada sie pod ziemie? albo texturka taka, niewiem. powodzenia z pracka. pozdr

 

EDIT do postu nizej: no to zmiejsz jasnosc w omni.. niewiem jak to sie nazywalo bo jestem na chwile odciety od maxa ale chyba innterbleble, eeh niepamietam:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie fakt ... postaram się jak najszybciej dać jaśniejszą ... mam tylko mały problem ... zwykłe światła nie działają, np omni ... a gdy udało mi się sprawić iż zaczęły oświetlać to ich jasność była taka jak by obok eksplodowała bomba atomowa :| ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku mniejsza scena z zmiejszoną jakością renderu ... ma teraz większe oświetlenie, ale dziwne "plamy" jak i anomalje w postaci dziwnych barwień tekstur ... czy ktoś może mi powiedzieć co jest przyczyną? Miałem w scenie omni które pochłaniało światło ... gdy je skasowałem zaczęły pojawiać się te "plamki", były co prawda słabe, ale gdy podjaśniłem stały się widoczniejsze ... proszę o informacje ... dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... rozumiem, że to jest związane z mapami ... czy to może robić mapa raytrace? Skubaństwo jeśli odbija to jeszcze barwi :] ... byłem pewny, że to ja coś zmaściłem w ustawieniach ... już mi lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory najlepsza wersja ... jej ... i tak wyszła jak ... eee ... no ja nie jestem zadowolony ... szperam w tutkach ale jakoś nie dostaje odpowiedzi z cyklu dla czego gdy światło fee point jest przy lampce robi się "dyskoteka" ... obecnie free pioint jest w środku sceny, a przy lampach są omni

 

kk15.jpg

 

 

Czemu oświetlenie zmaściło klawiaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor tez jest zrodlem swiatla. Nie duzym ale jest.

 

wiem, ale chyba najmniej teraz godnym uwagi ... kurcze ... teraz pewnie za jasno, i chyba wiem przez co (mam nadzieję :P) ... no nic, niebawem upadate ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mintrill - to jest scanline + adv.lightning (radiosity)

 

co do faktu, że monitor też świeci - jeśli w pomieszczeniu nie będzie zbyt jasno, to powinieneś jeszcze dodać jakieś niebieskawe światło. ale mimo wszystko lepiej daj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa polepszona wersja ... w następnym update monitor będzie świecił, a w kolejnych dorobie co dorobić miałem ... aż się prosi o okablowanie ... pojawiła się też kartka na monitorze, tylko kto przywiesza kartkę bez notatek? Trza teksturke zrobić ... mam jeszcze drobny problem z cieniami obok lampek ... ale postaram się je szybko wyeliminować :)

 

kk16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuflady :P

 

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE... NIE MA MOWY BYM TO POPRAWIŁ ... wywale i zrobie nową szafeczkę ... pytanko ... jak wy, mili specjaliści modelujecie szuflady :D

 

 

 

P.S od pewnego czasu nie dostaje e-maili o odpowiedziach, to się robi denerwujące... :P ... tylko dla czego dotyczy to tego tematu? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ci te maile tylko skrzynke zasmiecaja ustaw sobie ten watek w przegladarce jako strone główna i masz co chcesz ;) szuflady ? przecie szuflada to zwykły box a wnęka to zwykły model nie dawaj na to meshsmootha ani chamfera bo sie mija z celem :] a jak juz chcesz ms to zapoznaj sie z działaniem chamfera :P ale na szuflade to raczej bez ms :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ci te maile tylko skrzynke zasmiecaja ustaw sobie ten watek w przegladarce jako strone główna i masz co chcesz ;) [...]

 

Mam około 6 e-maily ... każdy do innej tematyki ... mam specjalne konto na które rejestruje się na fora ... jeszcze nigdy nie powiedziałem o którejś skrzynce, że mam tam śmietnik, no chyba, że o jednej ale sam robie z niej śmietnik :P ... jest wiele tematów, nie tylko na max3d które obserwuje z uwagą ... i nie nawidzę stron startowych :P

 

[...]szuflady ? przecie szuflada to zwykły box a wnęka to zwykły model nie dawaj na to meshsmootha ani chamfera bo sie mija z celem :] a jak juz chcesz ms to zapoznaj sie z działaniem chamfera :P ale na szuflade to raczej bez ms :P

 

Chyba lepiej jest, ale czy nie mogło być lepiej? ... Pewnie tak ^^ ... i monitor nie świeci - zapomniałem ;(

 

kk17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności