Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ducati 998


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Witam!!

Zawsze chciałem mieć takie coś w garażu, ale że fundusze nie pozwalają to w wolnych chwilach dziergam sobie powoli modelik.

Nie jest to idealna kopia 998 - tarcze i felgi są z 997 bodajże. Wiele jest do poprawienia, wiele jeszcze do zrobienia, ale chyba właśnie po to jest wip.

Ok, już nic nie piszę, tylko pokazuję - oceńcie sami :) \/ \/

ducati_36.jpg

 

ducati_35.jpg

 

ducati_34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Krzywizna na baku tak ma być - jak będzie lakier i reszta to nie będzie się tak rzucała w oczy. THX za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Troszkę poszperałem - szkoda, że nie mam laptopa, bo ostatnio wiekszość zcasu spędzam w pociągach :/

 

ducati_38.jpg

 

PS> Amortyzator jest, jak mi się wydaje, proporcjonalny do reszty. Taki mam na fotce, chociaż, kto wie, może go troszkę pogrubię w celach estetycznych ;) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt trwa, ale czasu nie mam za bardzo - dzisiaj jeszcze nad nim przysiądę troszkę, więc może jakiś updt wieczorkiem będzie :)

 

btw. taka ciekawostka - wiecie, że motory są prawie całkowicie niesymetryczne?? :> Hehe, w samochodzie zawsze lewa strona = się prawej, a motor to zupełnie inna bajka.. lol, gdybym wiedział na początku, że tak jest to robiłbym quada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałem troszkę detalu i oponę.. grrr.. nie podoba mi się - chyba zacznę ją od nowa (siedziałem nad nią wczoraj do 3ciej ;/)

ma ktoś może jakieś dobre rzuty silnika do tego cudeńka?? :D

 

ducati_63.jpg

 

Ps. Wiem, że opona jest jeszcze niedopasowana :p Ale w perspektywie jej zmiany jakoś leń mnie ogarnął.. wypowiedzcie się nt. czy może zostać, czy opwinienem wywalić.. bo w moich oczach wyszła poniżej przeciętnej.. a zdrugiej strony nie chce mi się robić nowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak sobie pomyślałem, ale, że nigdy nie modelowałem bieżnika opony to postanowiłem spróbować - efekt, jak widać, mierny :/

No nic, spróbujemy displacem :) Ale póki co pasuje iść sprzątnąć syf, żeby na święta było czysto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze powinna mieć.. nooo, chyba, że jest ostro starta - wtedy nie mają :)

 

Z innej beczki - jaki plugin polecalibyście do mapowania? Nie pytam o teksportera, tylko o coś, co ładnie rozłoży mi siateczkę nawet skomplikowanych elementów. Np, żeby ładnie rozłożyć siatkę opony do zrobienia displace i może za mapowania napisów..

 

EDIT: Eeeech, poszedlem z działem na domek z kart - pobawiłem się trochę w Unfold 3d a i tak mapowanie opony skończyło się na Unwrp :) Prosto, szybko (powiedzmy ;) i przyjemnie :) Jutro coś wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolacji sobie troszkę pomapowałem :)

 

ducati_65.jpg

ducati_66.jpg

 

to na górze to mapowanie bumpem. Z tego co pamietam to przy displace można było miejscowo zaęszczać siatkę.. tylko jak?? :> gdy zaiast bumpa daję displacement to wychodzą mi jakieś krzaki, bo mam za rzadką siatkę - jak to się robiło, bo wiem, ze kiedyś umiałem, a teraz już nic nie pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... no tak - światełka trzeba będzie poprawić, ale wloty chyba sobie odpuszczę - przeciętny odbiorca nie powinien zauwazyć - sam nie widzę :) [jak ja kocham swoje lenistwo ;)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności