Skocz do zawartości

teren w grze- plansza z tiles (klocki)


flesz_gordon

Rekomendowane odpowiedzi

ave

mam zrobic plansze do giery ktora w efekcie bedzie edytowalna tzn przy kolejnym wlaczeniu beda sie zmieniac elementy otoczenia- np las bedzie wiekszy, jezioro węższe, łąki duze, małe itp

wspomniane "obiekty" beda zbudowane z klockow ktore odpowiednio beda sie przesuwac tworzac coraz to inne kształty przy kolejnym uruchomieniu

 

i..kurde jak to ugryźć? moze moglby ktos zarzucic jakims linkiem czy porada..

bo jak narazie wyszlo mi ze bede musial zrobic przynajmniej kilka klockow tego lasu..i jeszcze zeby sie zgadzały ze soba po połaczeniu w jedno

 

wracam do grzebania w sieci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nic prostszego. :) Musisz miec kwadraty z textura idealnie sie tilujaca (gora dol, lewo prawo) Doatkowo kazdy elemen laczony musi byc w polowe, np przejscie piasek laka -> na dole (patrzac z widoku top) bedzie piasek a u gory laka, w polowie (wazne idealnie w polowie) sie blenduja. Tak samo robisz z zakretami np. wody. 1/4 to ziemia a reszta woda i na odwrot. Jezeli przechodza w polowie to sie beda pieknie laczyc. Jedna wazna sprawa, bedziesz musial pomyslec o nalozeniu dodatkowej warstwy jakiegos dirta np, ktory zamaskuje powtarzalnosc textur, bo jezeli bedziesz chcial to zalatwic np 20 texturami piasku ktore beda sie zmieniac to raz zawalisz grafe ilsocia textur, a dwa procka i pamiec iloscia podobiektow.

Mam nadzieje ze troche pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, ale trafiles, wlasnie cos takiego robie :) mam juz na karku z 10 leveli do 2 gier tym sposobem robionych ,,,,rob tak : modelujesz level. to jasne,

potem texturke: 1)trawy, 2)jeziora, i 3)tiltowanie (czy jak to sie pisze) czyli polaczenie pomiedzy trawa i jeziorem,: na 50% wieierzchni woda (fale male, piana--> jak przy brzegu), na drugiej polowie trawa, krance tej texturki musza byc w 100% takie same jak pelne texturki wody i tary : zeby nie bylo widac laczenia. i tak ile Ci potrzeba, ja na level zuzywam od 15 do 20 texturek, razem zlaczeniem, jakies skaly na gorze gory itd. ale tylko dlatego ze robie na ds-a, : takie wymaganie i najwazniejsze nakladanie tych texturek ! ::::robisz to przy pomocy sub map (czy jakos tak) . czyli material ID zaznaczasz poly gdzie ma byc trawa i przypisujesz ID trawy, potem krance trawy i kolejne ID laczenia trawa, np piach. i tak w 2-3 dni masz full level )ja robie tyle razem z ustawieniem jednostek i modelowaniem( . a ha i jescze jedno, potem oczywisce mozesz dodac modyfikato unwrap i obracac texturki zeby pasowaly. i jeszcze TIP: uzywaj filtrow z pszopa : 1)offset (krawedzie texturki beda na srodku i zamazujesz "szwy"===> idealnie seemles texturka , a to jest wniewyobrazalnie wazne, poniewaz 1 poly : 1 nalozona texturka, i to muszi byc bez szwow bo bieda :0. 2) hi pass to samo, zeby nie widac bylo powtarzania. pozdr. mam nadzije , ze o to chodzilo, bo ty o jakis klockach gadales i nie kapuje za bradzo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności