Skocz do zawartości

Animacja miecza świetlnego MINI-BITWA


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po moim wątku dot. animacji miecza świetlnego duża część z Was wyraziła chęć przystąpienia do mini bitwy. Pomysł był dobry i myślę, że z chęcią weżmiecie w niej udział.

Animacja ma polegać na sensownym i ciekawym przedstawieniu "machania mieczem świetlnym". Mile widziane jest zrobienie filmiku o ciekawej lecz nie skomplikowanej fabule.

Cała mini bitwa potrwa przez jeden miesiąc czyli do 1.09. W tym dniu powstanie ankieta z wszystkimi uczestnikami, na których będziecie mogli głosować. Praca może być wykonana wszelkimi programami graficznymi oraz jej długość powinna przekraczać 40 sekund. Pozdrawiam. ja oczywiście też biorę udział w tej mini bitwie. Niech moc będzie z Wami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja tez w to wchodze ale mam pare pytan:

czy nie dalo by sie przedluzyc o jeszcze jeden miesiac?

 

zrobilem troche filmikow i wiem ze nawet 30sekundowa animacja walki ( czyli mamy do zrobienia 1minute co daje nam okolo 1800 klatek ( 30fps )

troche tego jest.

 

a i mam pytanie: czy owa bitwa mogla by sie rozgrywac miedzy .. Mna , a mna ? cos jak walka klonow?

thx za odp

 

 

--- edit ---

 

zmieniam zdanie co do tego miesiaca .. wkoncu szkola idzie nie ma co sie obijac :) powinnienem zdazyc

 

 

a i co do fabuly nie ma to sensu , sama walka ( efektowne 'ruchy' choreografia- to jest najwazniejsze)

widzialem juz pare takich short filmow z dziedzina star wars gdzie glowna role grala fabula - po paru minutach wielkich nud wylaczalem poczym ów film wrzucalem do kosza ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i mam pytanie: czy owa bitwa mogla by sie rozgrywac miedzy .. Mna , a mna ? cos jak walka klonow?

 

- myślę, że tak, bo tu chodzi o jak najciekawsze przedstawienie miecza świetlnego i efeków

 

a i co do fabuly nie ma to sensu , sama walka ( efektowne 'ruchy' choreografia- to jest najwazniejsze)

widzialem juz pare takich short filmow z dziedzina star wars gdzie glowna role grala fabula

 

- myślę, ze to ma sens. nie mówimy o skomplikowanej fabule, a ja naprzykład w swojej animacji daje cos takiego: najpierw walka z robotami i na kon cu drzwi za którymi sith

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suuupeeer . nie doczekalem sie tematu animacji w bitwie 3d, wiec ciesze sie z tej inicjatywy. jak znajde troche czasu to wyskrobie jakas animke.

 

powodzenia 4 al

 

moze nie tyle co sie nie doczekales tylko przegapiles ;)

 

fajna minibitwa bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nonono, wątek jak dla mnie bardzo na czasie, bo własnie z kolegą zabraliśmy sie za taki filmik, w którym będą miecze swietlne roboty, moze jakies staki kosmiczne itp. całosć chcemy zwienczyć wielką bitwą cos jak na arenie a ep II (który mimo wszysko i tak był najgorszy) w filmie planowałem jednak użyc kilku gotowych modeli 3d, bo mam mało czasu na modeling bo biore udział w dużej bitwie 3d, ale w wypadku tej mini bitwy bede musiał modelować sam.

 

Niech moc bedzie z nami sithami wszyskimi

PS: wszysko kręcimy kamerą analogową, i mam nadzieje ze jak bedę miał jakies kłopoty ze zgraniem materiału to znajdzie się ktos kto sie na tym zna bo jestem w temacie analogów zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja musze sie wycofac z bitwy :/

nie mam czasu ( nie zdazylbym tak czy owak )

a nie chce robic czegos na 'przypal'.

sklece cos oddzielnie i opublikuje ale za jakis czas ( tak jak mowilem teraz nie mam na takie rzeczy czasu :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakar zapodał swojego robota a ktorym bedzie walczył to ja zapodaje swojego. brakuje mu jeszcze rąk i głowy ale to juz niebawem. textury są tylko prubne, ale koncowe najpewniej będą utrzymane w tym klimacie tylko będą w lepszej rozdziałce i bedą dopasowane duzo lepiej. staram sie go robic jak najbardziej oszczednie bo w bitwie troche tego badziewia mam zamiar posłac na złom a moj komputer musi to wyrenderowac :p

 

SUPER_OkO - troche lipa. ta krew zrobiona z jakiegos layera jest do bani. u mnie będą latac rece, głowy, nogi zobaczymy jak mi to wyjdzie :P

robotbojowy0pp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER_OkO - nie denerwuj sie. ale pytanie czy dalbym rade w 4,5 godziny? oczywiscie ze tak. ale kamera cyfrową bo takimi juz sie bawiłem nie raz. ale na wlasnosc mam tylko analoga, i w tym roku z niego musze korzystac. a zgranie materialu z niego nie wiem czy nie zajmie mi wiecej niz 4,5 h :p jesli ja niedotrwam do konca bitwy z filmem ktory realizuje to zarzuce filmik z zeszlych wakacji, albo jeszcze wczesniejszych, bo to nie jest moja pierwsza Star Warsowa produkcja

 

bodi035 - no wlasnie dlatego ze bedzie oceniany miecz i horeografia walki, uznalem ze nuda bylaby gdybym walczyl tylko z kolega na patyki, i postanowilem dodc troche jakiegos zelastwa ktore tez moglbym pociąc, wtedy bedzie bardziej dynamicznie napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to sprzedam ci pixel VIewa za 80 zl jeszcze z 8 miesiecy na gwarancji :D. Z rana zawsze jestem nie wsosie - denerwowac to sie nie denerwuje, chyba ze mi pojdzie tlumik od auta, ktory zgubilem wczoraj na podjezdzie. Ja sie oburzylem faktem tym ze zrobilem mega kijowy filmik specjalnie poto zeby sie usmiac a nie zeby zrobic jakis mega realne niewiadomo co. Widzisz ty spojzales na filmik od strony technicznej. Dlatego tak sie oburzylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodi035 - ten filmik widzialem juz dawno, w zeszlym roku krecilem taka nawalanke na patyki z kumplem i nam nie wyszlo tak fajnie jak Rayanowi. po prostu wyszlo przynudnawe. dlatego teraz chce zrobic wieksza masakre :D

 

SUPER_OkO - ehh ja zawsze patrze na takie filmiki od strony technicznej - to juz zboczenie nabyte na forum efix, dlatego ze tam takich filmikow bylo multum i nikt nie patrzyl czy to smieszne czy nie tylko czy dobrze zrobione. ale jesli mialo byc smieszne , to dla kogos kto niepatrzy na takie sczeguly jak ja to napewno bylo smieszne ( to ty jestes aktorem?)

apdejt robota dzis po północy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valery - a jest gdzies opublikowany ten filmik ? z checia bym ogladnal.

ostatnio tez zrobiles taka walke tylko w 3 osoby i musze powiedziec ze tez nie wyszlo tak jak zamiezalem.

naszczescie znalazlem glowny blad:

choreografia.

 

bez dobrej choreografi walki filmowi nawet efekty nie pomoga :(

poprostu bedzie nudno.

 

dla przykladu ' ryan vs dorkman '.

efektow tam w sumie nie jest duzo ( chodzi mi o rodzaje ) a efekt koncowy 'miodzo' ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto obiecany apdejt:( pozostaje do zrobienia juz tylko bron i glowa ) dalem troche inne lagodniejsze textury i jakis taki kolorek, te roboty jakos bylky tak smiesznie pomalowane, ale mi tutaj troche za ruzowo wyszlo droidy0xm.jpg

 

SUPER_OkO - efix to super sprawa, ale niestety zaczelo sie juz odliczanie koncowe. najprawdopodobniej efix przestanie istniec na poczatku pazdziernika http://www.efix.pl/forumefix/viewtopic.php?t=2812

 

bodi035 - choreografia walki oraz dobry, dnamiczny montarz to to co jest kluczem do sukcesu przy filmie walki. u mnie zabraklo jedego i drugiego :/ ( ale teraz sie zrechabilituje :) jedyne publiczne odtworzenie tego filmiku bylo w kalasie na lekcji informatyki. potem kolega zamiesciał go na serverze na forum klasowym, ale forum padło juz dawno i nie wiem czy da sie to jeszcze sciagnac, musze kolegi zapytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu udało mi się zrobić mój pierwszy filmik z mieczami świetlnymi i zamieszczam go jako mój projekt do bitwy:

 

http://rapidshare.de/files/4689922/Film2.mov.html

 

Film został robiony aparatem cyfrowym więc jakość jest daremna

Wkrótce zamieszczę jeszcze jeden kruciótki filmik. Pozdrawiam wszystkich...

Przy okazjii proszę o szczerą krytykę abym mógł w przyszłości ulepszać swoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...czas sie konczy a tu prawie nikt nic nie wrzucil.

 

- Hropinski jako pomyslodawca pownienes dac jakis przyklad i sam cos zaprezentowac. Jak tak dalej pojdzie to nie skonczysz tego robota nigdy. A co dopiero animacji calej ktora jest bardziej czasochlona.

 

- Gedeon przykro mi ale twoja anima mnie niestety nie powalila. Poprostu duzo niedociagniec. Wiek :) heh. No i przedewszystkim Brak pomyslu jakiego kolwiek. Wszyscy robia to samo: biora kije i machaja nimi bez sensu, Co wyglada dosyc komicznie "KOCIE RUCHY" :D heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...czas sie konczy a tu prawie nikt nic nie wrzucil.

 

http://rapidshare.de/files/5066333/jawa_beta.avi.html

Narazie tylko 2 sekundy... nie będę pokazywał więcej do końca września (możliwe że produkcja się troche opóżni) Brakuje jeszcze błysków przy odbiciach, ale mam zamiar zrobic je póżniej.

 

Wszyscy robia to samo: biora kije i machaja nimi bez sensu, Co wyglada dosyc komicznie

 

heh. W mojej animce tez bedzie duzo walki na miecze. Po prostu machanie kijami bez powodu (jak w oryginalnych Gwiezdnych Wojnach -Jedi vs. Sith- i to wszystko), ale przynajmniej starałem się dopieścić choreografię walk.

 

Liczę na jakieś komentarze (pliczek jest nieduży, nie będzie się długo ściągał)

 

Życze wam pomyślnego skończenia waszych animacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności