Skocz do zawartości

Scena 3d: Space Convoy


Gość empi

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam coś w przestrzeni ;) jest kilka bugów - napewno je wyłapiecie. Oraz proszę o konstruktywną krytykę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co do bugów to zauważyłem je po renderingu i kompozycji, a nie lubie wracać do rzeczy, które zakwalifikowałem już jako skończone. Zakładam także, że zostaną zauważone bo forumowicze tutaj są bardzo wnikliwi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(1) Statki sa biedna i malo widoczne wsrod tej wszechogarniajacej ciemnosci (moze wlasnie dlatego sa biedne).

(2) Ten kosmos w tle jakos malo wiarygodny jest dla mnie.

(3) Zielone swiatelka sa... poprostu nie pasuja. :P

(4) I na koniec: "dym" z krancow skrzydel tych malych statkow. Watpie czy cos takiego mogloby zaistniec w kosmosie, a jezeli juz, to musialyby to byc jakies pyly. I w tym miejscu pojawia sie pytanie: po kiego wypuszczac ze statkow jakies pyly?!

To by bylo na tyle. :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Nie jest zle ale widac ze troszke nie przemyslane. Czy to jest transportowiec czy statek wojskowy? Jak to drugie to gdzie ma jakies baterie ogniowe? Jesli transportowiec to przepraszam bardzo ale taki jakis nie transportowy:] Wrzuc to do wipa i popracuj jeszcze i bedzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

no fakt dziob jest troche dziwny. Jesli tam jest okno (wizjer) to nie mozna do niego podejsc (od srodka)bo zbyt ostro sie konczy:] Ach i nie zauwazylem silnikow manewrowych. To jest statek kosmiczny bez silnikow manewrowych to ja wspolczuje pilotom. Mam nadzieje ze nigdzie nie musza dokowac:D:D Co do pylu wydzielanego przez statki - moze pozbywaja sie jakis chemikaliow z planety:D:D:D:D A to skurczybyki. Zieloni by ich dopadli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem z tym dymem to pomyłka, chciało się dodać jakiegoś efektu i przekombinowałem, a fizycy i fani star wars sie krzywią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Nie przejmuj sie dymem. Zdarza sie najlepszym. Przeciez w filmach jak strzelaja do siebie statki to slyszysz odglos broni:] A przeciez dzwiek w przestrzeni kosmicznej sie nie rozchodzi:] Wiec nie masz sie czym przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie dymem. Zdarza sie najlepszym. Przeciez w filmach jak strzelaja do siebie statki to slyszysz odglos broni:] A przeciez dzwiek w przestrzeni kosmicznej sie nie rozchodzi:] Wiec [...]

 

Fakt, ale jak by oglądać scenę walki bez tych odgłosów to ... trochę nudne i ów scena cieszyła by się mniejszą sympatią ... zaś dym to inna sprawa, ale zawsze można to wyjaśnić w jakiś sposób - rozpylanie falangi sond mikroskopijnych wymiarów by wróg ich nie zobaczył? ;P ... nadleci to te się go przyczepią i teraz choć by włączył system maskujący - sondy na pancerzu zdradzą jago pozycje ;) - fantazja ... ehhhh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Sie wszyscy przyczepili do dymu. A moze to po prostu jest tylko dym:D np z przegrzanych silnikow:D:D Why not?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA: paliwo do statkow kosmicznych w duzej mierze sklada sie z cieklego tlenu, wiec dym powstac moze. rownie dobrze moze to byc na przyklad slad jakiejs substancji wyrzucanej pod cisnieniem z dysz w celu uzyskania napedu. Prawa fizyki stoja jednak po stronie dymu w przestrzeni kosmicznej (bo nie jest to proznia jednak). Jezeli tam nic nie ma to trzeba czyms wypelnic zeby moc sie od tego odepchnac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam sie, ale i tak upieram sie przy bezsensownosci tych dymow. ;)

Moze z innej strony. Praca zatytuloana jest "space convoy". Rozumiem, ze jesli jest to konwoj, to oznacza to, iz raczej nikt niepowinien wiedziec o jego istnieniu. A tu ni z tad ni z owad male statki z konwoju wypuszczaja jakies pyly/dymy/krysztalki lodu widziane z bardzo daleka. Zwlaszcza krysztalki lodu, ktore odbijaja swiatlo, a one sa tu najbardziej prawdopodobne, bo jezeli jest to silnik rakietowy na paliwo ciekle, to jest to pewnie wodor, ktory spalajac sie tworzy pare wodna. Ta oczywiscie w niskich temp. przestrzeni kosmiczej zamarza i wtedy wiadomo co sie dzieje... dygresyja taka. ;)

Chyba, ze sa to jakies strasznie przyszlosciowe silniki impulsowe czy cus, ale wtedy silniki takie nie wytwarzaly by raczej zbednych pylopodobnych substancji.

Dobra, przeradza sie to troche w Star Trek'a, wiec koniec z OT. Juz nic wiecej nie napisze. :D

PAX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

RA wiem ze takie silniki bylyby bez sensu.

 

Napisales ze to jest konwoj wiec nikt nie powininen o nim wiedziec czyli cos bardzo cennego przewozi. I tylko 2 fightery go eskortuja??:] Hmm takie troche to dziwne:D

 

HEHE wiec jak widac praca jest kompletnie nie przemyslana:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa fightery sądzę że wystarczą, są przecież różne stopnie ochrony, a może ten nie jest najwyższy :) 4x Ion cannon powinno dać radę, załączam próbny rendering, model i mapowanie są bylejakie bo nie miały być pokazywane z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności