Skocz do zawartości

Teczka 2D: thirdeye + nowe szkice 12.07


thirdeye

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rubberjam - dzieki :) plany ? w tym roku planuje sie nauczyc rysowac. A twoje pytanie mnie rozwalilo - po pierwsze bo w poscie powyzej na nie odpowiedzialem po drugie - jak to "takie" cienie, to zwykle cienie nie ma w nich nic nadzwyczajnego. Po prostu maze olowkiem az otrzymam odpowiedni odcien szarosci.

 

fr00x - dzieki, jak sie okazuje nie Ty jeden ;)

 

Shaokan - merci :) - tak z czystej ciekawosci - ktore nowsze Ci sie mniej podobaja i dlaczego ?

 

Carioca - dzieki, fakt portrecista ze mnie nedzny - jak na razie - ale jest to cos nad czym pracuje. Twardosci olowka nie musisz zgadywac bo podalem ja juz z 10 razy - uzywam HB :)

 

Ops - dzieki, herbatke pijam - z cukrem ;)

 

Dokończony stworek z wczesniejszego posta.

 

chrysalid_04%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ;) Ale nadal uważam, że Twoim pracom w kolorku czegoś brakuje w porównaniu do szkiców ołówkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_kuba_ - dzieki :) milo mi to slyszec. Tak na marginesie - swietnie sie ten mogel prezentuje.

 

obo - no coz, nie od razu Rzym zbudowano, troche to potrwa zanim dociagne ze skillem w PSie do poziomu szkicow. No i radze sie uzbroic w cierpliwosc bo bede czesciej wrzucal komputerowe bazgroly niz szkice :P

 

Shaokan - dzieki :)

 

szkic_012.jpg

 

szkic_013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cymu tylko dwie... ? Ja mam awers do niskich i grubych postaci. Ale świetnie dawaj dalej.

 

A twoje pytanie mnie rozwalilo - po pierwsze bo..

PS. chyba nie załapałeś, to była ironia. :] jak zresztą napisałem w poście powyżej... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle kolejne świetne szkice ;) Tylko podziwiać nonstop.

 

obo - no coz, nie od razu Rzym zbudowano, troche to potrwa zanim dociagne ze skillem w PSie do poziomu szkicow. No i radze sie uzbroic w cierpliwosc bo bede czesciej wrzucal komputerowe bazgroly niz szkice :P

Twoje prace w kolorku oczywiście również mi się podobają i chętnie będę je oglądał. A ostatnio jestem dość cierpliwy ;) Hehe...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRoZ - dzieki, jakby ;)

 

Mr Pank - dzieks, a mocniejsze krechy sa bo ja bardzo lubie tak akcentowac, jak nie widac to moze byc wina skanowania

 

leszke_lenia - dzieki, co osoba to inna opinia :)

 

obo - dzieki za wizyte

 

tr!ckle - dzieki za cenna opinie - bede o tym pamietal :P

 

szkic_019.jpg

 

I jeszcze jeden - WIP z PS'a.

 

daca_14_02%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekG - dzieki, masz racje z tym tlem, po prostu w szkicach rzadko sie w to bawie, przy malowaniu na pewno bym tak zrobil.

 

RENUAL - wiem ze mniej, to wcale nie oznacza ze nic nie szkicuje - bo szkicuje zawsze ale uprzedzalem ze bede mniej wrzucal, koncentruje sie na digitalu i kolorkach i na krytyce tych dwoch dziedzin mi teraz zalezy :) Ale nie ma co plakac - szkicow mam kilka do zeskanowania i jak znajde chwilke to je wrzuce.

 

Jakkas - zyje zyje ... ale co to za zycie :P :)

 

Stworek - WIP

 

cow 50_08 copy.jpg

 

A tu cos w stylu process'u. Design postaci.

 

Pierwsze szkice - szybkie sylwetki.

 

chow_73_00.jpg

 

Rozwiniecie jednej z sylwetek w szkic.

 

chow_73_22.jpg

 

A dalej to juz nieskonczony Wip w cz-b.

 

chow_73_26a copy.jpg

 

Na koniec cos z zupelnie innej beczki :P Kolejny wip.

 

alien_2_02 copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie tam podoba,widac poprawy. Niestety na tableciku sie nie znam, wiec jakos technicznie nie bede ciebie poprawial. Jedyne co mi sie nie podoba w twoich kolorkach to rozmazane brushe. Przy olowku ten efekt jest fajny,ale chyba nie przy brushu.W dodatku o tak mocnym natezeniu czerwonego(glownie chodzi o reke,bo nogi jeszcze sie tak sie nie rzucaja mocno w oczy). Poza tym chyba musze ruszyc swoj tablecik do czegos poza 3d;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENUAL - dzieki, masz racje z tym rozmyciem ale w przypadku reki to po prostu jeszcze nie dokonczony fragment :)

mant-raz - dzieki, postaram sie dokonczyc :)

janko1987 - dzieks :) sie zrobi

Jakkas - merci sensei, cos tam slyszalem :P :)

 

W ramach odskoczni od aliena - podlubalem chwile przy poprzednim ziomku.

 

chow_73_30a copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, jak to Ci się nie udzieliło. Ten powyżej zalatuje na kilometr biocybernetykiem z 40000 haha.

Świetnie czuć głebię i przestrzeń...mmmm:) Przywiąż mu czachy, bo chyba na klej sobie nie przykleił. Chyba, że ma wmontowane chwytaki na trofea;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grim - hah, podobienstwo raczej podswiadome :) racja ze linki zniknely - beda :)

RENUAL - dziekowac :)

 

Oki - po kilku dniach pracy po 10 - 20 minut w przerwach sesyjnych i sobotnim poranku - mysle ze skonczylem aliena :) Zrobie jakies ostatnie poprawki jak cos zasugerujecie :)

 

alien_2a_04 copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Maciek....wyszło super....ale...

 

dajesz światełko z tylu ale buduje ono tylko tylna kończynę, warto by je pociągnąć dalej i rozświetlić nim tył głowy (będzie czytelniejszy) oraz łapki. Jak już przy łapkach jestem to prawa (stwora) jest jakaś inna... większa.... poza tym krawędź górnej szczęki troszkę bym rozjaśnił..teraz przód jest wyciągnięty do przodu ale tył (przyciemniony) jest cofnięty. Kurde ...jakoś pokrętnie to tłumaczę ale pewnie załapiesz o co mi chodziło. I faktycznie daj troszkę blików na całym ciele ..nie tylko na czaszce. Tak ci tu punktuje bo niewiele tej pracy brakuje żeby była super! :D

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, alien bardzo fajny ale dorzucę coś o siebie jeśli mogę.

- cała postać wykonana jest z jednego matowego "materiału", co wygląda trochę nienaturalnie; brakuje mi highlightsów tu i tam,

- przydałby się refleks od podłoża (i ogólnie światło odbite), żeby lepiej poczuć bryłe,

- zbyt wiele kolorów jest mocno nasyconych, najlepiej zostawić jeden mocny, resztę osłabić imo,

- no i trochę perspektywa siadła

 

poza tym, potworek super; naprawdę robisz duże postępy (pamiętam twoje pierwsze pracki w kolorze :P); ale zawsze uważałem, że jak ktoś tak rysuje to szybko i bez problemu nauczy sie koloru itp.

Mam nadzieję, że coś pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się odezwę,a co! długo tą tekę oglądam,wreszcie się mogę odezwać- więc mówię:

 

Thirdeye painting jest coraz lepszy, ma swój urok i styl, parę rzeczy przeszkadza o których wspomniano wcześniej...looknij na te okładki, taki styl jest Tobie bliski (no..albo po prostu coś w sobie ma podobnego do Twojego)

więc możesz podpatrzeć technikę,choć w złej jakości skany,w oryginale się świetnie prezentują;p):

http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/search/1.html;jsessionid=1E109E9BE2FC9142DEBB212C01C3255F.LB1?offer=O&sort=rank&phrase=Tempus+Fugit

 

ps: Good work Master;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim - dzieki, jeszcze cos powalcze z tym tlem, a ptak taki sobie - rozgrzewkowy

purple - dzieki za komplementy, okladki obejrzalem ale prawde mowiac kompletnie mi nie pasuje taki styl i jakos nie dostrzegam tam podobienstw do swojego :)

Mr Pank - dzieki, czaszki sie trzymaja na zylce :P a tak serio to ciagle wip - beda tam jakies sznureczki i takie tam detale - na razie skupilem sie na zblokowaniu wiekszych elementow i tamte rzeczy mi tylko przeszkadzaly

JakkaS - dzieks sensei, girki takie se bo sa not finished poza tym to taki bazgrol bez pomyslunku zeby sie rozgrzac

mayk - dzieki, zastrzezenia zawsze sa - najwiecej do swoich prac mam ich ja :)

 

Troche bazgrolow dla odmiany. Jakos fatalnie sie zeskanowaly ale nie chce mi sie jeszcze raz skanowac.

 

szkic_020.jpg

 

szkic_021.jpg

 

szkic_022.jpg

 

szkic_023.jpg

 

szkic_024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thirdeye, takie tam,myślałam że się sprawdzi...

te nowe szkice rewelacja,ale dokończ coś,nie możesz tego zapału marnować na-jak to nazywasz "wypociny","bazgroły",zrób wreszcie coś,co będzie zasługiwało według Ciebie na miano "dzieła"...

ooch... i tak mi się strasznie podobają :D

 

Ps: A tak w ogóle, to co wy panowie tak chwalicie ptaszka Thirdeye'a? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, właśnie miałem napisać coś o cyckach (bo to mój ulubiony temat) ale thirdeye zaczął tupać :/ tak więc napiszę tylko, że update wypas, idziesz do przodu z tym digitalem. Ołówki jak zwykle, niezły render ale moim zdaniem trochę gubisz proporcje (być może dlatego, że to mutanty ;P), głównie rysując głowy. Głowa, imo, to bardziej spłaszczone jajo niż kula lub sześcian.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aAe co tak jasno/ciemno?

aż tak to jeszcze nigdy niebyło...

To ptoszysko-ogro-coś na ostatnim, chodzi Ci bardzo po łbie (to już któreś podejście),może zrób z nim jakąś prackę,dokończ,lub doszlifuj,bo cię meczyć będzie;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności