Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

czesc. Czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak przy uzyciu tych dwuch renderow zrobic DoF w AE ??

 

 

DOF_1.jpg

DOF_2.jpg

 

 

z gory dzieki.

 

PS. jakby co to szukalem czy nie zostalo juz to poruszone w forum i w google :)

  • Odpowiedzi 6
  • Wyświetleń 1,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Możesz to zrobić jedynie na podobnej zasadzie co w Photoshopie. Tzn. skopiować warstwę, rozmyć ją przez Gaussian Blur i odpowiednio zmaskować, by zamazany obraz był widoczny w tych miejscach gdzie trzeba.

Dof, ten co jest bezpośrednio w AE raczej ci tu nie pomoże, bo on działa na warstwach trójwymiarowych, kiedy masz je poprzesuwane w przestrzeni albo poobracane nieprostopadle do kamery. A podejrzewam, że nie będziesz tych obrazków obracał.

Napisano
  • Autor

hmmm. moze byc i w photoshopie :) ala jak to sie robi ?? w necie nie ma dobrych tutoriali chyba ze zle szukam :/

Napisano

Jeżeli to na górze jest mapką głębokości to jest plugin napisany przez Richarda Rosenmana który wlaśnie do tego służy. Chociaż jeżeli masz fotoshopa CS (albo CS2, nie pamiętam dokładnie) to jest filtr który daje taki efekt

 

Pozdrawiam

Napisano

Najkrótszy tutorial w sieci:

1. Wczytujesz zdjęcie do PS'a

2. Duplikujesz warstwe

3. Dajesz blura na wyzsza warstwe

4. Majac zaznaczona gorna warstwe (ta z blurem) klikasz layer-> layer mask-> hide all

5. Przechodzisz do palety channels, włączasz widoczność kanału na samym dole, wyłączasz RGB .

6. Otwierasz obrazek z twoją mapą głębokości i dajesz Image-> adjustment -> inwert

7. Wklejasz tak przygotowany obrazek do swojego kanału.

8. wyłączsz widocznosc tego kanulu na dole, właczasz RGB

9. Cieszysz się pięknym DOF-em

Napisano
  • Autor

Streaker dzieki wlasnie o to chodzilo :)

To jest tutorial dla innych :)

Napisano

jezeli masz cs2 to jest cos takiego jak lens blur, wtedy poprostu wrzucasz twoj szary obrazek jako maske wartswy nad i stosujesz lens blur, wtedy mozesz sobie ustawic odleglosc ktora ma byc ostra i kilka innych bajer, a calosc jest szybka i przyjemna :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności