Skocz do zawartości

[scena] domek w gorach


Lopss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

Po długiej nieobecnosci postanowilem wreszcze sie czyms zajac, bedzie to scenka przedstawiajaca domek w górach. Mam zamiar połączyć przyjemne z pożytecznym i nauczyć sie mental reya. Przedstawiam pierwszy render.

 

ps. auto to toyota z modeli zamieszczonych na max3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No zapowiada się ładna scenka. Modele mi sie podobają chociaż nie wiem czy te kolumny utrzymałyby taki ciężar, proponowałbym je pogrubić i dodać jakąś podstawę. Co do materiałów to są w porządku, ale wszystkie materiały na toyocie (wg. mnie) są do poprawy.

 

powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko tak jak pisalem wziolem z modeli na max3d :)

a kolumny w oryginale byly drewniane :D podobny domek jest w zakopanym jak sie idzie na wodospad siklawa kiedys jak bylem to zrobilem sobie zdjecie bo mi sie podobal i ta dobudowka trzymala sie na belach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolejny render jest taki. Co do materialow na aucie to nie chce ich zmieniac gdyz jak pisalem wczesniej model jest zciagniety z tej strony i ja nie jestem jego autorem, a niewiem czy autor zyczyl by sobie abym cos w nim zmienial.

 

Napiszcie co sadzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jak to bedzie wygladalo bez tulipanow, a tam za domem tez cos wymyslę - moze jakies drzewka. Tweety nie wlaczalem final gather bo dom wygladal jak by promieniowal swiatlo z kazdej strony, i w zaden sposob nie moglem tego zmienic. Jutro wrzuce render

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

render ponizej jest przy wlaczonym final gather, zmniejszylem energie swiatla jednego i nic nie pomoglo potem drugiego i tez nic, dalej wyglada jakos dziwnie. zmniejszalem i zwiekszalem promienie sampli i tez nic niewiem moze wy cos tu doradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję użyć światła skylight, bo chyba nie masz go w scenie, omni do słońca się nie nadaje, użyj directa albo mrspota. w final gather ustaw sobie sample na ok 50-60 i daj radius max na 30 min na 10 (zależy od skali sceny, musisz zobaczyć) bedzie się szybciej renderować. Skylight lekko niebieski a direct pomarańcz/berz, chociaż zależy to od pory dnia, podobnie nasilenie obu świateł, musisz popróbować

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności