Skocz do zawartości

mam problem z animacją


rynio1982

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o tym to ja wiem ale chodzi mi np. o to że:

chce zapisać animację taką jak wygląda na renderingu zrobiłem szklaną kulę,

na renderingu wygląda zaje..ście a jak zapisuje animacje to zapisuje mi ją tak jak wygląda w oknie perspectiv bez świateł i wogóle i jak ją zapisać żeby wszystko było ok światła przechodziły i wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh panowie o czym wy mowicie, jakie laczenie klatek. Tylko sobie strzelic w leb. Panowie ktorzy maja wiecej postow niz 300! Nie zauwazyliscie moze takiej malej funkcji menu render jak save as!! juz rozumiem w druga strone jakby chcial to zrobic czyli z avi do czegos tam(ram_player), ale pytanie jak zapisac animacje hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rynio - mozesz renderowac do pojedynczych klatek , oraz do gotowego filimiku.

renderuje sie do klatek , poniewaz :

-jak Ci sie wywali system to potem wznawiasz od momentu przerwania - a nie musisz renderowac od poczatku.

-mozesz czesc zrenderowac u kolegi - np. polowe klatek

-gdy sa pierwse klatki gotowe, mozesz robic na nich testy postprodukcji

-gdy masz pierwsze klatki mozesz na nich poprzestac i nie czekac tydzien na finalny renderig.

-jest jeszcze miliard innych powodow.

-gdy masz material w klatkach i robisz na nim postprodukcje (bo przecierz nie bedziesz jej robic na DivXie)- mozeszz dopiwro wtedy zdecydowac o rodzajach kompresji itp

no, chyba ze robisz animacje zegos krotkiego, to mozesz sobie pykknac odrazu do avi

 

A do podgladu zapisanych klatek jako film masz fane narzedzie w maxie - RAM PLAYER - klatki (nawet po kilka mega na kletke) sa ladowane do ramu i jest fajnie (chyba ze sie rm skonczy) :DDDD

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaaanu ma rację. Jest jeszcze jeden zonk. Mianowicie Discreet (wówczas to był jeszcze Discreet) uznał, ze skoro max jest dla profesjonalistów, a profesjonalisci produkt końcowy renderują do klatek w .png albo .tga, a nie do .avi, to nałozyli w wersji 5 maxa ograniczenie rozdziałki renderowania do .avi do 640/480. Nie wiem, czy w maxie 6 zostało to juz zniesione, ale w maxie 7 już nie ma tego ograniczenia. jesli masz maxa 5 to sie nie zraź, jak Ci nie bedzie chciało renderowac do .avi powyżej wspomnianej rozdziałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc jak narazie udało mi się zrobić prostą animację

zrobiłem rendering poklatkowy a potem w programie videomach wszystko połączyłem, jak dla mnie to co chciałem uzyskać uzyskałem i jestem zadowolony :). Przedemną dalsze zagłębianie się w program

dzięki za pomoce

P.S używam maxa 7 i nie mam ograniczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto zaczyna dopiero zabawę z animacjami zdecydowanie lepiej jest renderować plik do .avi

rynio => jak sam piszesz animacja jest prosta, więc spróbuj to samo zrobić renderując od razu całość. Chyba efekt nie będzie gorszy a zaoszczędzisz dużo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności