Skocz do zawartości

Pytanko odnośnie sterowania z klawiatury


Szwejk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Moja wiedza z Maxa jest równa 0 ale musze do szkoły zrobić projekt z robotyki : zrobić animacje ruchu robota a co trudniejsze musze nim kierować z klawiatury bądź myszką, czy taki projekt można zrobić w samym 3d maxie ?? Oczywiście potem wyeksportować go i odpalać go bez maxa :| Pomóżcie - jak ktoś może polecić jakąś książkę albo tutoriale gdzie to właśnie zagadnienie jest poruszone to byłbym bardzo wdzięczny. POZDRAWIAM !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak znasz kogoś kto zna vrml to możesz do niego wyexportować z maxa animacje, które będą się odpalać poprzez naciśnięcie klawisza lub klikaniem na niego myszką. Jedyna wada, że nie ma tam systemu kości chyba że coś zrobiono w tym zakresie bo dawno nic w tym nie robiłem. Możesz jeszcze poszukać kogoś kto udostępni ci swój silnik 3d i exportery z maxa (są tacy ludzie) ale do sterowania animacją musiałbyś już napisać swój programik bo nikt za friko nie będzie tego robił raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nic z tego w maxie, ale słyszałem kiedyś że koleś zrobił w 3d maxie jakiś plan pomieszczeń ( kilka pokoi ) a za pomocą strzałek z klawiatury poruszał się po nich. Ja właśnie coś takiego chce, że stoi robot ( taki jak na liniach montażowych samochodów) i kieruje jego ramieniem w lewo, prawo, góra, dół, itp. Więc jak w maxie się nie da to prosiłbym o rade jak najlepiej to zrobić w czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz to ten koles robil to poprostu poruszal sie powiedzmy na to kamera ,czyli widok mial FPP ... takie cos jest w maxie (.... przynajmniej w max 7 , nie wiem jak w max 6 ....)

 

Moze dalo by sie osiagnac to co chcesz ale na zasadzie sliderow , czyli poprostu przesowajac suwak ramie by sie podnosilo badz opuszczalo .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zapoznasz się z autodesk inventor. Pracowałem w nim i jest to świetna sprawa. Modelowanie w nim jest łatwiejsze niż w maxie. Jest to program do tworzenia urządzeń mechanicznych. Tworzysz wszystkie elementy, dopinasz je w odpowiednich miejscach, ustalasz zakres ruchu i gotowe. Wiem, że myszką możesz zaprezentować jak działa urządzenie w czasie rzeczywistym natomiast nie wiem jak jest z klawiaturą. Pewnie też się da tylko trzeba jak zawsze programik napisać. Mogę jeszcze zaproponować żebyś pomyślał o Flashu w 3d. Tam robią takie cuda, że sam się dziwię. Podpiąć sterowanie klawiaturą to tylko parę linijek kodu. Jest także Cult3d. Robisz modele w maxie ustawiasz jaka animacja ma się włączać po naciśnięciu na dany element i exportujesz. Całość możesz sobie oglądać w specjalnym viewerze.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności