Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Kosmiczny myśliwiec :)


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z troche blizsza dawaj te renderki :P Rozumiem, ze masz pomysl na ten statek i nie tworzysz z glowy, bo co jak co, ale statki kosmiczne jest z pewnoscia bardzo trudno. Zadbaj o szczegoly. Sprobuj pousuwac te kanciastosci. Silniki prezentuja sie ciekawie, gorzej z tymi dzialami z przodu.

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa będą inne ... nie wyszły mi, a już miałem kończyć - szkoda było je wywalić :] ... z głowy częściowo tak ... ale mam projekt ... nie wymyślam w trakcie tworzenia ... ten myśliwiec ma nazwe Koliber - ma być bardzo mały ... mały w porównaniu do innych obiektów ... szybki i zwinny - łatwy do zniszczenia ... o ile się go dogoni ... taki myśliwiec-zwiadowca ... pełno jakiś urządzeń rozpoznawczo-lokalizujących ... a jego uzbrojenie to jakieś tam drobe działka ... mam tylko jedną zgryche ... nie wiem jak wymodelować obiekt który byłby generatorem osłony ... to jest myśliwiec przyszłościowy ^^ ... osłona będzie mogła uczynić go przeźroczystego ... dzięki czemu może podlecieć do wroga ... dokonać rozpoznania i spierdzielić - być może powstanie animka jeśli główny projekt mi wyjdzie :] ...

 

wreszcie zabrałem sie za konkretną prace :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie, ale ta satelita na prawym skrzydle to cos mi tak nie pasuje ^^' Juz chcialem az powiedziec ze opor powietrza by a oderwal, ale w koncu w kosmosie nie ma oporow powietrza XDD. lepiej by mimowszystko bylo gdyby ona bardziej przylegala do tego skrzydla, bojak nie powietrze to wrogie pociski latwo ja zdmuchna :)

Pozdrawiam i rzycze wytrwalosci w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie, ale ta satelita na prawym skrzydle to cos mi tak nie pasuje ^^' Juz chcialem az powiedziec ze opor powietrza by a oderwal, ale w koncu w kosmosie nie ma oporow powietrza XDD. lepiej by mimowszystko bylo gdyby ona bardziej przylegala do tego skrzydla, bojak nie powietrze to wrogie pociski latwo ja zdmuchna :)

Pozdrawiam i rzycze wytrwalosci w pracy.

 

 

Ona będzie chowana ... myśliwiec będzie ja wyciągał w czasie dokonywania prac :] ... tak normalnie to ona będzie zamykać sie jak kwiat a sam maszt będzie sie zwijał ... tak więc będzie tylko wystawać schowana satelita ;) ... dodam chyba coś w rodzaju "kości" od środka satelity do krawędzi ... by jakoś urealnić ten proces :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamała? ... jak się złamie? ... mało tego, że będzie chowana (o ile zrobie animke) to jeszcze w kosmosie ... co innego jakby leciał w atmosferze ... hehe ... a skrzydła? Wręcz "nadają" sie do lotu w atmosferze :] ... Koliber chyba by leciał lotem ścinającym w dół ^^

 

Muszę opisać bardziej projekt:

 

Koliber to KOSMICZNY MYŚLIWIEĆ ... pełni role myśliwca-szpiega ... nie ma w ogóle broni z wyjątkiem lekkich laserów które zrobie :) - są jednak one tak słabowite, że raczej nadaja sie do obrony w ostateczności ... tak to ma mase urządzeń nawigacyjnych, rozpoznawczych i lokalizujących ... do tego moze stać się przeźroczysty gdy uruchomi osłone ... innymi słowy myśliwiec KOSMICZNY do zadań szpiegowskich ... być może jak zrobie animka to będzie mój Koliberek szpiegował - postanowiłem, że w pasie asteroidów będzie baza wroga ... a Koliberek będzie jej szukał ... aż dzięki swojej szybkości ucieknie od śmierci - przeciwnik go zaobseruje i się zdenerwuje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany ... a się wam podoba ta antena ... pewnie się ucieszycie, że plan przewiduje drugą taką na drugim skrzydle ale od dołu :) ... hehe ... ten myśliwiec nie ma być łądny, śliczny - "antena tu nie pasuje" ... Koliber powstał w okrsie wojny z innym gatunkiem w XXV wieku ... nikt się nie bawił w uczyniniu go ładnym ... ale skutecznym ... hehe ... do tego ludzie przegrywają tą wojne :] ... jakbym wymodelował Arahe to byście wiedzieli czemu :P ... hehe ... jest to gigantyczny statek kosmiczny innego gatunku który sobie wysadza gwiazdy :) (nawiązanie do literatury - mojej :])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze mozna wyrazic swoje zdanie :) Skoro kilku ludzi mowi ci, ze antena nie pasuje, to moglbys sie zastanowic. Jesli chcesz wchodzic w polemike z zasada:'moje zdanie jest najlepsze i nikogo sie nie bede radzil' to forum troche traci sens, nie uwazasz? My chcemy dobrze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ źle sie zrozumieliśmy ... szanuje wasze zdanie jak najbardziej ... sam zdaje sobie sprawę, że nie pasuje ... nawet brak estetyki ... no ale o to mi właśnie chodzi :] - to ma być paskuda :D ... hehe :] ... no nic ... to może co byscie zaproponowali zrobić z tą satelitą - bo ona nie zniknie, może zmienić tylko wygląd i lokalizacje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze talerz tu nie pasuje. Ja bym zrobil samego poziomego draga i zamiescil gdzies blizej dzioba, skoro napisales:

szybki i zwinny - łatwy do zniszczenia ... o ile się go dogoni ... taki myśliwiec-zwiadowca ...

Talerz psuje efekt jego mozliwosci ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zescie sie uparli tego talerza ^^' autor przecierz nie raz napisal ze talerz bedzie sie chowal, wiec jak trzeba bedzie uciekac to talerz se wsunie w skrzydlo i po sprawie. A tak juz calkiem pozatym, to niech mi ktos powie jakim cudem R2D2 nie psul mozliwosci mysliwcow z Star Wars :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secator - ma być to paskuda bo ja staram się oddać klimat ... w tych czasach trwa wojna ... kilka dni wcześniej została zniszczona Ziemia, a po pewnym czasie wróg niszczył każdą planete w ukłądzie (księżyce też) na których człowiek posiadał jakieś bazy ... gatunek ludzki jest na skraju zdeptania ^^ ... nie mogę sobie wyobrazić by ktoś sie martwił o ładny wygląd myśliwca - patrzą na skuteczność niż na to, że nie jest sexy :] ... z resztą projekt sugeruje antene i zrobie jej kosmetyke, z resztą on ją będzie wystawiał w czasie postoju - w locie będzie schowana!

 

kome - Cierpliwości ;)

 

SimeN - Jak wspomniałem, antena bedzie chowana w czasie lotu ... tylko kawałek będzie wystawał ... ale się zobaczy - tyle krytyki nie mogę zignorować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta antena troche zbyt oldskulowa jest. w końcu ten myśliwiec pochodze z chyba XXV wieku (nie pamiętam, a nie chce mi sie przeszukiwać jeszcze raz wszystkich odpowiedzi), więc myślę, że mają trochę bardziej nowoczesną technologię.

jeszcze przyczepie się innych rzeczy - zbyt kanciasty (wiem, wiem - nie ma oporu powietrza bla bla bla..., ale chyba im to trochę skomplikuje proces produkcji, jeśli mają full takich dziwnych płaszczyzn. no i poza tym brzydko to wygląda).

i co to są te rurki pod skrzydłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że wygładze to jeszcze ;) ... ale widzę, że się wam BARDZO podoba ta antena :P ... przerobię ją dla was ... ale ona zniknąć nie może ... robie zgodnie ze schematem ... do tej pory zawsze zmyślałem ... teraz chce zmaterializować literacką fantazje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm fajny motyw z ta anteną najbardziej sie zuca w oczy i wogel nawet fajne ale i tak wole swoj modelik, czekam na update, i czy ten model ma miec harakter bajkowy (chodz mi o budowe) bo na razie wyglada jak pojady kosmiczne ze starych filmow, do spraw technocznych nie bede sie czepial bo ich wlasciwie nie ma ytlko czy renderowales to w mentalu??

aha i do jakiej to ksiazki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm fajny motyw z ta anteną najbardziej sie zuca w oczy i wogel nawet fajne ale i tak wole swoj modelik, czekam na update, i czy ten model ma miec harakter bajkowy (chodz mi o budowe) bo na razie wyglada jak pojady kosmiczne ze starych filmow, do spraw technocznych nie bede sie czepial bo ich wlasciwie nie ma ytlko czy renderowales to w mentalu??

aha i do jakiej to ksiazki ??

 

Jest to zwykły Scaline z Light Tracer ... na razie daje sobie spokój z zamartwianiem się śliczny renderem - teraz model - potem teksturowanie - potem będzie pracował mental :P ... jak wspomniałem ... ta książka jest w trakcie pisania ... nigdzie jej nie dostaniecie ;) ... autor sam nie jest pewny tytułu :P ... teraz jest zapracowany więc nie ma czasu na pisanie ... ale szykuje się kilka cykli (części) ... :)

 

 

 

A gdybym jakoś zmodyfikował antene ... dodałbym jakieś elementy ... zwyczajnie ta sama antena ale zmodyfikowana ... jakieś płytki, czujniki itd. ... nie będzie taka goła ... według tej literatury Koliber posiadał jedną (ale są wersje z dwoma) takimi antenami które są w stanie zlokalizować obiekty zamaskowane ... osłony w powieści są energią która płynie dookoła statku ... PŁYNIE - a więc się rusza. Ta antena własnie szuka takich ruchów ... po wykryciu można stwierdzić, że ktoś się ukrywa ... oczywiście antena wykrywa bardzo niedokoładnie, ale są inne podsystemy które pracują ... antena szuka "obszaru prawdopodobieństwa" ... w literaturze nie jest opisane jak wygląda antena ... nawet to się nie nazywa antena :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj Huter moje zdanie jest takie, że antena powinna być skrócona o połowę, a poza tym to dajcie już spokój z tą anteną!!!!!! Cały ten wątek jest tylko o antenie [no może nie tylko ;) ] W każdym razie jest jeszcze dużo do zrobienia. Zrób ładnie model Huter. Przyłóż się jeszcze bardziej, a na pewno wyjdzie bardzo fajnie. POzdRawiaM :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Hunter daj jakis update, [...]

 

Hunter?

 

Update niebawem ... modyfikuje antene ... a jdnocześnie piszę swój pierwszy tutek do maxa ... hehe ... nic specjalnego, ale może komuś się przyda ... model końcowy też nie jest jakiś specjalnie atrakcyjny :] ...

 

 

Dziś może dam uptade, jak nie - to najwcześniej w piątek ... środa i czwartek to masakra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromny uptdate ... miało być więcej ... ale 3 wersje lasera poszły do kosza ... to jest 4 ... NIESKOŃCZONA WERSJA ... wiem, że paskudna i w następnym uptade ją dorobie ;) ... albo jak stwierdze, że jest do pupy zrobie nową ... zmodyfikowałem "antene" :P ...

 

b3.jpg

 

 

Proszę mi nie wypominać kanciastości ... to wymaga zmodyfikowanie siatki co chyba każdy wie - a ja będę dorabiał nowe elementy ... po co mam sobie teraz mieszać siatkę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się robi :) - hehe ... całe skrzydła będą "zakopane" detalami :> ... bo po co mu skrzydła w kosmosie :P ... dużo będzie jeszcze pod myśliwcem - jak widać coś urosło :P ... tem będzie coś w rodzaju źródła energii - reaktor czy jak kto woli to nazywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest kabina dla pilota? Dodaj moze po bokach skrzydeł jakies jeszcze silniki, albo od dołu, bo taki statek na tych raczej by nie uleciał długo. Dalej-antene przenieś do przodu troche, bo silniki by ją 'zjarały' :) , poza tym wzmocnij skrzydła, i zrób go jakoś bardziej agresywnie [postaraj się nieco zaostrzyć dziub], pomimo, że to jest statek zwiadowczy. Ogólnei bardzo ciekawy koncept. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzdyła są grubsze ale od dołu, tam też są dodatkowe silniki boczne których nie widać :P ... antene dam do przodu ... sądze, że jak na zwiadowce wygląda zbyt agresywnie ^^ ... większość ludzi twierdzi, że on ma rakiety :) - a nie ma ^^ ... to co można uznać za rakiete to małe sondy ... które badają otoczenie tam gdzie jest duże prawdopodobieństwo spotkania wroga i wejscie myśliwcem byłoby czystą głupotą ... sonda też potrafi uzyskać parametry osłony przeciwnika z możliwym ryzykiem pomyłki, jednak im dłużej ją będą badać tym doskonalsze dane ... zwykle bada osłone do momentu kolizji ... posiada mały łądunek wybuchowy który wysadza sondę gdy jest ona zbyteczna a nie uległa wcześniej zniszczeniu przez czyjąś inicjatywę lub kolizje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jak juz wspominałem bedzie chowana ... w obecenj wersji nie może się chować, za blisko silnika :P ... to ją ruszę :P ... antena wbija się w oczy to fakt ...coś z nią zrobie ... co do masztu ... ona będzie też "wyrastać" ... nawet do śmiesznie wyglądającej wysokości gdy to konieczne ... ale to w animce ... teraz jest na pokaz ... normalnie myśliwiec w aniamacji będzia miał ją schowaną ... tylko talerz będzie wystawał w pozycji poziomej :) ... co do proporcji coś w tym jest - zmniejsze średnice ... teraz jeszcze postaram się wygładzić to co jest kanciaste ... w sumie jeszcze kosmetyka i model zrobiony ... będzie się trzeba zabrać za materiały ... a potem nowy myśliwiec rasy obcych ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow!

Teraz mi się podoba! Chociaż o antenie nie zmienię zdania :P Mogłaby zostać gdybyś ją troche zmniejszył. Rzuca się w oczy kanciastosc tych dwóch zbiorników (silników?, rakiet?, dopalaczy?) mam nadzieję że nie zapomnisz tego poprawić.

Modelowałeś te wszystkie szczególiki czy to może displacement albo bump?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jedno osobowy ... siedzi tam pilot który pilotuje ^^ ... i spec od pracy nad wynikami pomiarów itd. :] ... kabina jest spora bo tam jest dużo komputerów ... choć tylko pilot siedzi przed "szybą" według literatury te płytki są emiterami osłony a głównymi generatorami jest to coś z czego wyrastają "kable" ... każda z tych płytek pełni też role "kamery" pilot zakłada kask który podłącza jego umysł do komputera głównego statku - sam pilot widzi z każdej strony ... jest jakby statkiem (myśliwcem) ... innymi słowy myśliwiec sterowany myślą :) ... pilot musi przejść specjalne szkolenie i musi mieć wyjątkowy umysł ... by nad tym cholerstwem panować :] ... no cóż ... dużo w tym technologii obcej przyjaznej rasy :] ... myśliwiec ma pancerz o czarnej barwie ... w locie w kosmosie zwykle nabiera prędkości poczym wyłącza i dryfuje choć silniki są cały czas gotowe do włączenia co trwa około sekundy (główne) ... na tle czarnego kosmosu gołym okiem jest trudny do zobaczenia - a jak włączy maskowanie to już w ogóle :P ...

 

 

To nie Bump :] ... tylko zdolności jednego z pluginów który znalazłem w sieci :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... ty sie tu nam nie rozpisuj o myśliwcu, tylko dawaj upy z jakimiś konkretnymi zmianami, tak jak ta ostatnia. Jeśli myśliwiec jest wieloosobowy [przyczepie się znowu] to ta antenka przy silnikach powinna byc o wiele mniejsza. Może być chowana, ale powinna być mniejsza, bo jest nieproporcjonalna, A poza tym, gdzie byś upchnął tych ludzi? Jeśli jest duży to nie ma problemu, ale po co komu duży statek zwiadoczy? Łatwiej jest go namierzyc. Lepiej, żeby był jednoosobowym a na mały. No w każdym razie poszanowanko za szeroką wyobraźnię :)

 

Ps. kiedy napiszesz książke to dasz znać, jak się nazywa nie? Kupię sobie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności