Skocz do zawartości

Projekt opakowania na 2 kubki


miwt

Rekomendowane odpowiedzi

Siema...wraz z rozpoczeciem studiow zaczely sie takze prace domowe...a ze jestem na wzornictwie sa one scisle zwiazane z projektowaniem na szczescie:D...tym razem nie autko ale praca domowa ktora jest takze 1 praca domowa....zaolozeniem mial byc projekt opakowania na kubek ktory mial jakos wygladac i w ktorym mialo byc widac kubki...poki co mielismy mniejsza uwage zwracac na takie elementy jak skladanie takiego opakowania i jego ze tak powiem ''zniszczalnosc '' ktora moze powstac podczas przewozu takiego opakowania przez producenta do sklepu...przedstawiam kilka szkicow swojego pierwszego pomyslu...mam zamiar zrobic jeszcze 2 i 3:D...wiec zobaczymy jak wyjdzie tymbardziej ze musze znalezc jakies fajne roziwazania bo potem bede to musial zrobic z tektury is prawdzic jak dziala...zyczcie mi powodzenia....

 

ps...sory za skany...ale olowek sie w 3 ostatnich skanach szczegolnie dziwnie zeskanowal:/

 

oto efekty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ra- masz racje ...poki co na mysl przychodzi mi nieciekawa ale najlatwiejsza do zalozenia folia ale pomysle nad tym...a wracajac do konceptu to oto pozostale szkicyki...poki co dosc rysowania trza sie wziasc za zrobienie tego czegos z tekturki:)

 

ps...sorry za skany ze sa tak wyrwane z kontekstu...ale na kartce wszytko mialo swoje ustwaienie a kartka jest za duza na skaner niestety:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wczoraj rozpoczelem prace nad kolejnym opakowaniem na zajecia ...wedlug mnie koncepcja jest napewno lepsze niz wczesniejsze bo sie sprawdzila dosc dobrze w modelu zarowno pod wzgledem wytrzymalosci jak i ochrony...jednak zeby latwo nie bylo to mam zminimalizowac forme projektu gdyz zbudowany jest on z okolo 8 czesci skladowych a za zadanie mam teraz tak wszytko z soba pogodzic zeby po wycieciu byly gora 2 elemnty...ale nad tym bede myslal poznij poki co efekt wczorajszej pracy:)

 

ps...model w slabej jakosci bo to tylko probny...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to zamierzony efekt ktory mial wrpowadzic troche dynamizmu...(do tego dojdzie jeszcze z jednej strony tam gdzie pasek jest nizej szklanka obrocona dogory nogami zeby mialo to jakies powiazanie z produktem)...wiec juz raczej tak zostanie....no chyba ze w momencie upraszczania przyjda mi jakies nowe pomysly to zmienie...wkoncu na tym to wszytko polega:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra kolejnym modelem po opakowaniu na 2 kubki mialo byc opakowanie na 10 pileczek pimponogowych:D...jest to probny model tegoz oto obiektu...zbudowany jest on z jednej czesci papieru z czego jestem zadowolony ze sie udalo tak jak zamierzalem:D paski otaczajoce pileczki przechodza za nimi w dol i zgiete 2 krotnie daja dosc twarde paski tworzace podstawe i automatycznie taki papierowy zamek nie daja mozliwosci wracania paskom przez szczeline...pileczki takze nie wypadaja no chyba sie o to postaramy:D...tym razem bez szkicow:)

 

ps...uchwytu na trzymanie jeszcze nie ma ale bedzie...bedzie na zasadzie kola w srodku z odcieta 1 polowka tak zeby mozna bylo wlozyc lape i niesc:)...po za tym w koljnym modelu dojda male elementy umacniajace pileczki polegajace na wykrojeniu pod pileczkami malych okraglych dziur zeby pilki w nie wpadaly:)

 

zmianarozmiaruzmianarozmiaruzm.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*pingpongowych ;)

Podoba mi sie. :)

Osobiscie kierowalbym sie raczej w kierunku kiscia winogron, a nie dysku, ale jest dobrze. :)

 

EDIT:

A teraz wyjmij jedna pileczke i poszarp troche calym opakowaniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki za poprawke...powiem ci szczerze ze myslalem wczesniej o tym rozwiazaniu co zaproponowales i o jeszcze jednym w ksztalcie trojkata...ale bylo by to tylko utrudnianie sobie zycia:)..bo wykonanie tego z perfekcyjnymi nacieciami i wymiarami bez profesjonalnych narzedzi jest raczej nie mozliwe:)

 

ps.a co do wyjecia 1 pileczki i trzasania to spokojnie sie trzymaja nawet jak polowa jest wyjeta to takze sie trzymaja...gdyz idea trzymania lezy nie w ich wzajemnym blokowaniu a sile nacisku paska i jego naciagnieciu na pileczke a jak wiemy ona jest lekka wiec nawet sredni nacisk daje jej stabilnosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz w sumie zakladac mozna przed modelem kiedy jeszcze wizja snuje sie na kartce i nei wiadomo co wyjdzie...ale gdy sprawdzi sie w modelu to juz raczej nie ma po co....:)...a co do twojego pomysly to jesli dobrze zrozumialem chodzi ci o to zeby pasek byl o przekroju kola...jesli tak to nie wchodzi to w gre bo w sumie wtedy popsuje to stylistyke ktora jest tu dosc plaska...nie bedzie sie dalo zrobic z jednego elementu i chyba co najwazniejsze ten ksztalt daje zdecydowanie mniejsza powierzchnie stykowa niz pasek i trzeba by naprawde je grube zrobic zeby dalo podobny efekt...ale zem sie napisal:)...trzeba bronic pomyslu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nigdy bym nie pomyslał ze mozna tak zapakowac pileczki :) mi osobiscie podobalby sie model helikoptera albo jakiegos samolotu a na skrzydlach popodwieszane te piłeczki niczym smiercionosne bomby :).

A nie myslales o jakims graniastoslupie? Prostota jest czasem ok. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA-teraz rozumiem fajny pomysl ..gdyby wypadywaly pewnie bym sie zastawnaiwal nad jego uzyciem:)

 

WWWoj-no wiesz chodzi o to zeby nie powielac wczesniejszych rozwiazan...a co graniastoslupa to nie chcialem robic kolejnego takiego opakowania podobnego do innych...w sumie ten model jest dosc latwy do zrobienia i skuteczny i to zawazylo na wszytkim...:)...a co do twojego pomyslu to chyba bym predzej wolal niezaliczyc zadania niz robic tego typu projekt bo to wymaga naprawde mega nerwow tymbardziej przy pileczkach gdzie caly czas trza je gonic:)

 

dzieki za komenty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze nie przeczytales tego co pisalem wczesniej ze zadaniem bylo stowrzenie jakiejs kreatywnej formy ktora jeszcze nie powstala...sa to dopiero poczatki projektowania i wlasnie poprzez takie zajecia nauczyciel chce nauczyc kreatywnego myslenia i porzucania stereotypow ze pudelko to mui byc szescian lub prostopadloscian i na tym koniec...jak pisalem wczesniej opakowanie mialo byc zrobione z jak najmniejszej ilosc papieru w tym przypadku jest to jedna czesc wiec naprawde materialu tutaj nie zostalo duzo zurzyte no i jak pisalem jakies calkiem odmienne od innych mialo byc:p....pomalutku pomalutku nie odrazu w projektowaniu nawet takiej pozornie blachej rzeczy jak opakowanie nalezy rzucac sie na gleboka wode...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności